Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2006, 09:13   #1
krzysiek51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 4
krzysiek51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
opóźniony dzwięk DTS i ac3!!!!

Witam, nagrałem uroczystość ślubną w rodzinie i postanowiłem ją "obrobić" na komputerze, powycinałem zbędne sceny itp.... następnie dziwięk stereo przekonwertowałem do DTS programami Bidule z wtyczką SRS a następnie programem surcode DVD DTS przekonwertowałem do formaty DTS. Te 2 pliki załadowałem do DVD LAB dodałem menu itp... no i wypaliłem. I co się okazała?? Wszystko jest jak należy ładny dzwięk, czysty, dobry LFE itp lecz niestety dzwięk jest opuźniony o kilka sekund na końcu filmu na początku mniej./ W ac3, w DTS a w stereo jest ok. aha zapomniałem dodać, że na płytke załadowałem 3 ściezki dzwiękowe: DTS, ac3 oraz STEREO.

Poprawnie odtwarzana jest tylko ścieżka STEREo!!!

Nie mam pojęcia co to może być za przyczyna?? proszę o każdą pomoc.

Pozdrawiam.
krzysiek51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.03.2006, 09:33   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W Bidule masz ustawione 44,1 miast 48kHz i dźwięk Ci się stopniowo rozjeżdża...
Ale to chyba jest w arcie opisane a jak nie to jest screen z ustawieniami...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 10:27   #3
krzysiek51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 4
krzysiek51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
W Bidule masz ustawione 44,1 miast 48kHz i dźwięk Ci się stopniowo rozjeżdża...
Ale to chyba jest w arcie opisane a jak nie to jest screen z ustawieniami...
Pozdrawiam!
W bidule mam ustawione na 48 więc przyczyna musi być inna.
krzysiek51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 11:32   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez krzysiek51
W bidule mam ustawione na 48 więc przyczyna musi być inna.
Nie upieram się, ale tam musi byc tak samo ustawione w playerach i w recorderach i to co opisujesz to jest najbardziej ksiązkowy przykład ustawień 44,1 na 48 lub vice versa.
Jeżeli dodatkowo podkładałes jakąś musyke z CD to ona sama w sobie jest na 44,1 i wtedy plik wejściowy musisz doprowadzić do 48.
Wtedy też tak może byc, ze plik wejściowy 44,1 robisz w bidule na 48kHz - wtedy jak piszesz ustawienia bidule sa prawidłowe, ale działaja na złym pliku wejsciowym.

Inny to taki, że masz film NTSC a fonię dostosowana do PAL lub vice versa, wtedy będziesz miał podobna historie.

Sprawdź lepiej dobrze ten 1szy punkt.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 12:14   #5
krzysiek51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 4
krzysiek51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyli jeżeli składałem materiał w Ap i podkładałem muze z mp3 przerobioną najpierw wavea to ona była w 44,1 i jeżeli nie zamieniłem jej w np. bidule do 48 to jest kicha? ale na lini czasu w Ap dzwięk się nie rozjeżdza, zawsze tak robiłem i było ok z tym, że nie konwertowałem do DTS. ok posprawdzam jeszcze ustawienia playerów i recorderów w bidule i wyeksportuje ścieżki od nowa, czy jest jakiś program żeby sprawdzić synchronizację pliku m2v i audio wave bez wypalania dvd ??
krzysiek51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 13:33   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak to może być ten problem.

Zawsze muzykę którą wczytujesz do Premiere doprowadź przynajmniej do formatu 48kHz stereo WAV - przed wczytaniem oczywiście

Później niezależnie co byś nie robił z wyeksportowaną całością pliku muzycznego nie spotka Cię nigdy nigdzie przykra niespodzianka.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 15:56   #7
krzysiek51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 4
krzysiek51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to faktycznie był problem samej ściezki dzwiękowej, jednak nie wynikał on ze wstawiania muzyki nie przerobionej do 48 lecz z tego, że za dużo w niej namieszałem. Miałem kamere niestety analogową i monofoniczną więc ścieżka dzwiękowa jest niby stereo ale naprawde przy materiale z kamery audio jest tylko w lewym kanale. Użyłem programu audacity w którym dodałem dodatkową ścieżke mono kanału prawego i skopiowałem na nią wszystko ze ścieżki lewej. następnie zmiksowałem i wyexportowałem do weve oczywiście ustawienia były 48. W ten sposób powstała ścieżka ze sztucznym stereo ale przynajmniej dzwięk słychać z lewego oraz prawego kanału

Jednak tworząc z tego pliku dzwięk 5.1 DST powstaje przesunięcie dzwięku w czasie.

użyłem oryginalnego pliku z projektu AP wyeksportowałem ścieżkę audio jako Wave i teraz jest ok ale niestety mam DTS w którym nie działa prawy kanał:-)

Chciałem to ominąć wstawiając do enkodera DTS zamiast prawego podwójnie lewy kanał, ale niszyczłem w ten sposób stereofonie, która jest w miejscach, gdzie wtawiłem muzykę.

ps, w miejscach z muzą efekt jest zdumiewający, rewelka!! wielkie dzięki za art.

Jeżeli znasz jakiś sposób na uratowanie tej ścieżki i zrobienie z niej "stereo" to bardzo prosze o info,

thx, pozdro.

ps2 - czy będzie art opisujący authoring w scenariście uwzględniający menu ?
krzysiek51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.