Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.03.2006, 18:05   #1
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pauzy i brak sterowania w *.vob

Dwa problemy:
1. Zastanawiam się co jest przyczyną PAUZ przy odtwarzaniu - które pojawiają się co ok. 20 sekund...? Materiał zgrałem DVDFabem. Może Wy wiecie? Ciekawe, że jak odtwarzam ten materiał w WinDVD 6 to są pauzy, a jak w PowerDVD to nie ma....


2. Po zgraniu pliku vob na dysk (DVDFAb najnowsza wersja), nie mam sterowania.. tzn. nie mogę przewinąć pliku tylko trzeba oglądać od początku do końca. Wydaje mi się, że ten DVDFab tak naprawde do końca nie usuwa UOP'sów (przy czym ten problem występuje i w WinDVD 6 i w PowerDVD 6).
Czy da się to jakos usunąć?

Poz all
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2006, 13:35   #2
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
... i co nikt nie wie skąd się biorą te pauzy.... ?
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 21:11   #3
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. No to odtwarzaj tylko PowerDVD i przestań się zastanawiać
2. A w oryginale się przewija?
Żeby się przewijało film, cokolwiek, musi być umieszczone w obiekcie Title i do niego musi prowadzić link wywołujący z menu (to pewnie wie osoba, która tworzyła film na DVD - domniemam, że nią nie jesteś ). Jeżeli materiał podlinkowany jest pod Program (nawet w tym samym Title) albo, gdy zrobiłeś kopię wybiórczą, lub coś zmieniłeś w strukturze przy/po kopiowaniu to może się nie dać przewinąć

Raczej możemy sobie pogdybać, gdyż jednoznacznej odpowiedzi trudno tu udzielić.
Możesz spróbować w PGCEdit przelecieć strukturę i zobaczyć co gdzie trafia - życzę miłej zabawy. Zabawy, gdyż tego może się nie dać prosto poprawić.

UOPs-y to raczej nie są. Jeszcze się nie spotkałem, żeby na głównym materiale były ustawione UOPs-y na przewijanie - to dość karkołomny authoring musiałby być No chyba, że zabawiasz się z reklamami albo menu...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 10:44   #4
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
> No to odtwarzaj tylko PowerDVD i przestań się zastanawiać.
Właśnie tu jest problem, bo w programie PowerDVD5/ PowerDVD6 jak zgłaśniam lub ściszam dzwięk to ta operacja (po 5 sekundach) generuje pauzy w odtwarzaniu materiału - co oczywiście strasznie wkurza. Nie wiem czemu tak się dzieje... - instalowałęm kilkakrotnie winxp, win2000 itp. na wszystkich plantformach to się działo, eksperymentowałem z różnymi wersjami PowerDVD - to samo.
Dlatego ja odtwarzam głównie w WinDVD6 - (windvd7 - czasami generuje pauzy przy normalnym odtwarzaniu, ale to dlatego ze mam chyba za słąby procek - duron 1600).

2. A w oryginale się przewija?
Tak przewija się. Zgrałęm teraz najnowszym Clone DVDI (v.3.9) i na szczęście tym razem w zgranym materiale miałem sterowanie. (mam jeszcze małe problemy z przecinaniem - ale jestem w trakcie ich rozwiązywania, codzi o to że niektóre programy czytają przeciętego voba a nie).

>UOPs-y to raczej nie są. Jeszcze się nie spotkałem, żeby na głównym materiale były ustawione UOPs-y na przewijanie

ja na głownym materiale też sie nie spotkałęm, ale ale ale w dodatkach już z takim dziwactwem się spotkałem - konkretnie jest to płytka Whitney Houston "The Greatest Hits" - tam w trakcie wywiadów nie można przewinąć materiału....

> pewnie wie osoba, która tworzyła film na DVD - domniemam, że nią nie jesteś
Tobrze domniemywasz, jednak prawdopodobnie (jak znajdę trochę czasu) niedługo się to zmieni.

Pozdrawiam!
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 10:46   #5
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
coś mi ucieło: miało być (mam jeszcze małe problemy z przecinaniem - ale jestem w trakcie ich rozwiązywania, codzi o to że niektóre programy czytają przeciętego voba a nieKTÓRE NIE CZYTAJĄ).
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.