Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.01.2011, 10:18   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PgcEdit - komendy

Witam, próbuje analizować menu w Star Wars-ach żeby przerobić planszę z wyborem języka po dołożeniu polskiej ścieszki. Mam pewien problem ze zrozumieniem komend w PgcEdit, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić znaczenie operatorów:
mov = ,-to wiem zmienia wartość czyli równa się
== ,- ?????
&= ,- ?????
Co robi np taka komenda:
Set gprm(1) &=(and) 3

?= ,- ?????
i np. taka:
Set gprm(5) ?=(rnd) 3

|= , ??????
i taka:
Set gprm(0) |=(or) 64

!= ,- ?????
i taka:
if ( gprm(8) != gprm(0) ) then { Goto line 10 }

Może ktoś zna i może polecić stronę z podstawami tego języka.

A tak przy okazji, może się ktoś podzielić doświadczeniami z edycji sterowania filmami Star Wars. Poprzerabiałem te filmy dodając polski dubbing żeby mój syn mógł to obejżeć i próbuje dodać napis "POLSKI" w menu. Ale strasznie porąbane są te filmy, trzy wersje menu, jakieś Warningi z przyciskami których nie widać w oddtwarzaczu itd.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2011, 21:55   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
mov = ,-to wiem zmienia wartość czyli równa się
A tam, równa się - rejestr zapisywany jest daną wartością...

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
== ,- ??
przy porównaniach equal -> równa się

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
&= ,- ??
Co robi np taka komenda:
Set gprm(1) &=(and) 3
Iloczyn binarny AND zawartości 16-bit rejestru gprm(1) z liczbą 3 - jedynka na bicie jeśli bit rejestru i bit maski są równe 1, dla gprm(1) równego 5 mamy:

0000 0000 0000 0101 - gprm(1)
0000 0000 0000 0011 - wartość 3
0000 0000 0000 0001 - 1 - wynik operacji zapisany do gprm(1)



Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
?= ,- ??
i np. taka:
Set gprm(5) ?=(rnd) 3
W rejestrze gprm(5) generowana jest wartość losowa z przedziału 1-3

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
|= ,
i taka:
Set gprm(0) |=(or) 64
Suma binarna [OR] zawartości 16-bit rejestru gprm(0) z liczbą 64 - jedynka na bicie jeśli bit rejestru lub bit maski są równe 1, dla gprm(0) równego 5 mamy:

0000 0000 0000 0101 - gprm(0)
0000 0000 0100 0000 - wartość 64
0000 0000 0100 0101 - 69 wynik operacji zapisany do gprm(0)

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
!= ,- ??
i taka:
if ( gprm(8) != gprm(0) ) then { Goto line 10 }

Może ktoś zna i może polecić stronę z podstawami tego języka.
Różne - not equal

Trochę inny zapis, ale możes próbować tutaj http://www.dvd-replica.com/DVD/setgprm.php

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
A tak przy okazji, może się ktoś podzielić doświadczeniami z edycji sterowania filmami Star Wars. Poprzerabiałem te filmy dodając polski dubbing żeby mój syn mógł to obejżeć i próbuje dodać napis "POLSKI" w menu. Ale strasznie porąbane są te filmy, trzy wersje menu, jakieś Warningi z przyciskami których nie widać w oddtwarzaczu itd.
Nie są porąbane - są po prostu 3 wersje menu wybierane losowo (instrukcja (rnd) patrz wyżej). Wywalam oczywiście ten rnd przy kopii żeby nie marnować miejsca na menu, zostawiam jedno, i to edytuje.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2011, 15:58   #3
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki ale wiele mi to nie pomogło. Nadal nie mogę wykapować co jest nie tak.
Podmieniam planszę menu z wyborem języka. VTS z planszą wyboru języka składa się z dwóch cell, oba są animowane. W DVD Remake Pro podmieniam PGC z przyciskami (Replace with still), voby wygenerowane MuxManem. Dalej jak w twoim opisie "DVDRemake, PGCEdit - jak to zrobić". Efekt jest taki, że na komputerowym playerze działa ok (PowerDVD) natomiast na stacjonarnych odtwarzaczach nie pojawia się plansza z przyciskami, zatrzymuje się na pierwszym PGC (czyli animacji która prowadzi do tych przycisków).

Próbowałem też inną metodą z wykorzystaniem Vobblanker z zamianą animacji na nieruchomą planszę. Efekt podobny, czasami odtwarzacz zawiesza się wyświetlając połowę planszy.

Próbowałem też oba cell zamienić na nieruchomą planszę, bez sukcesu.

Dlatego chciałem prześledzić dokładnie komendy w PgcEdit ale nic nie mogą dostrzec co by odpowiadało za ten błąd. Ostatnio moje podejrzenia padły na czas działania programu (playback Time w PGC), próbowałem coś tam pozmieniać ale kicha, nic to nie dało albo nie wiem co zmienić.

Może mógłbyś coś podpowiedzieć?

Ps. Dodam jeszcze że PgcEdit przy wczytywaniu DVD po eksporcie z DVD Remake z podmienioną planszą alarmuje:
Pgc Edi has detected erroneous or missing time map tables: VTS 1
The bad time maps will be rebuilt when you seve the DVD.

Przy zapisywaniu po obróbce w Pgc Edit zgadzam się na poprawę time map.

Ostatnio zmieniany przez siwek : 25.01.2011 o godz. 17:30
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2011, 20:10   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Może mógłbyś coś podpowiedzieć?

Ps. Dodam jeszcze że PgcEdit przy wczytywaniu DVD po eksporcie z DVD Remake z podmienioną planszą alarmuje:
Spróbuj zmienić wersję Remake'a - błędne eksporty wskazują na krzywą wersję, przy prawidłowej instalacji takie rzeczy nie zdarzają się.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2011, 18:17   #5
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety nie pomogło, to znaczy początkowo myślałem, że tak. Nagrałem na płytę RW, wrzuciłem do odtwarzacza i było ok. Przegrałem na normalną płytę i znowu to samo, ręce opadają. Przyjrzałem się jeszcze raz dokładniej temu co nagrałem na RW i wcale nie jest ok. Dobrze jest tylko w przypadku pierwszej wersji menu (zostawiłem wszystkie trzy), pozostałe zachowują się tak jakbym zmienił tylko subpicture. Czyli plansza staje się nieruchoma ale z napisem niezmienionym (***8222;ENGLISH***8221; tak jakby nie wyświetlała się nieruchoma plansza którą wstawiłem do Cell 2 gdzie ENGLISH zamieniłem na POLSKI) natomiast podświetlenie przycisku jest prawidłowe ***8222;POLSKI***8221;. Została mi jeszcze ostatnia część Star Warsów do obróbki więc mam jeszcze szansę wykorzystać jakąś podpowiedz.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2011, 19:28   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trudno coś podpowiedzieć skoro nie wiadomo dokładnie co i jak robiłeś. Błędy eksportu sugerowały zwaloną wersję programu - takie rzeczy się nie zdarzają. Nie mają tu też nic do rzeczy pre/post commands, gdyż przy podmianach animacji na still, wymianach plansz i podpisów, komendy te nie są i nie powinny być modyfikowane. Gdzie może więc pojawiać się źródło błędów? Nie sądzę, żeby to była niewłaściwa generacja mpg przez muxman'a - tam się nie da nic zepsuć. Czyli dalej obstawiam Remake'a - albo sam program, albo błędy w metodzie podmiany...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2011, 23:50   #7
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wyeliminowałem Remake'a, połączyłem metodę macnow'a z twoją i nadal jest to samo. Nie potrafię tego zrozumieć. Vob'a wygenerowałem Muxman'em, następnie wyciągnąłem m2v VobEdit'em. Następnie rozłożyłem VTS_01_0.vob z menu na Cell'e. W InfoEdit podmieniłem odpowiednie Cell na wygenerowane m2v za pomocą opcji Remux m2v. Następnie w MenuEdit robię Replace. Nie usuwam żadnych przycisków. Dalej poprawa wpisów w plikach IFO za pomocą IfoEdita, zamieniam oryginalne pliki na nowe i Get VTS sectors (wszystko krok po kroku zgodnie z opisem macnow'a lub twoim)
Efekt jest taki:
PgcEdit - komendy-screen1.jpg
Jak dla mnie to wygląda tak jakby odtwarzanie zatrzymało się na ostatniej klatce filmiku, który jest w Cell 1, audio idzie dalej a obraz nieruchomieje (normalnie przed modyfikacjami beckground pod przyciskami jest cały czas ruchomy). Może to wina moich odtwarzaczy, mają już swoje lata, w PowerDVD jak już pisałem wcześniej wyświetla się prawidłowo.

Czy w Cell Still Time dla Cell 2 (na screenie) nie powinno być 255? Gdzieś wyczytałem, że taka właśnie wielkość powinna być dla planszy nieruchomej, jako nieskończoność.

PS. przy wczytywaniu do PgcEdit jest taki komunikat:
PgcEdit - komendy-screen2.jpg

Ostatnio zmieniany przez siwek : 29.01.2011 o godz. 00:01
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 12:38   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, gdzie popełniasz błąd, ale popełniasz go na pewno, skoro na stacjonarce wyświetla inną planszę. Poza tym jak pomyślę o podejściu do menu Star Warsów z ifoEdit i get vts sectors, to mi się słabo robi. Podejdź może zupełnie inną metodą: darmowym Numenu4U z komercyjnym Scenaristem, albo (tańsza opcja) z płatnym Numenu4U, ale z Muxmanem.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2011, 22:22   #9
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mam pojęcie gdzie popełniałem błąd ale pewnie go popełniałem. Tymi metodami podmieniałem już plansze w kilku filmach zawsze z powodzeniem. Spróbowałem trzeciej metody z wykorzystaniem VobBlenkera do podmiany planszy i Muxmana v. 0.16.6 (do tej pory używałem v. 0.15R) do kompilacji nowej komórki (tło+audio+subpictures) wg. tego poradnika i pełen sukces. Dzięki za zainteresowanie i próbę pomocy.

A tak przy okazji czy na temat modyfikacji menu animowanego można coś znaleźć na podobieństwo tych poradników dotyczących menu statycznego? Czy to taki trudny temat dla początkujących? Wszystkie materiały, które znajduje kończą się na menu statycznym nawet jeśli zapowiadają że zajmą się animacją (vide ten poradnik który tu przywołałem). Oczywiście w poszukiwaniach raczej ograniczam się do PL.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2011, 23:00   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może tak: generalnie modyfikacje menu animowanego robimy podobnie do modyfikacji menu statycznego. Zasadnicza różnica jest taka, że w statycznym wrzucamy obrazek z menu do programu graficznego, gdzie np. dodajemy/usuwamy przyciski. W animowanym musimy obrobić film i z tym może być problem. O ile w poradnikach z menu statycznym nikt nie opisuje działań w programie graficznym, bo wszyscy sobie tym czy innym programem dadzą radę, to spróbuj podać przepis na usunięcie przycisku z kilkunasto sekundowego filmu.

Pamiętam jak musiałem usunąć pewien element z 3 sekundowego kawałka filmu - zmiana filmu na klatki (sztuk 75) ręczne usuwanie elementu z każdej klatki, a później złożenie z tego filmu w odpowiednim formacie. Koszmar. A menu to nie 3 sekundy - typowo ok. 30 s. Lepiej stworzyć zupełnie nowe niż modyfikować stare.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
pgcedit - help Jacente DVD-Video 3 21.12.2007 21:59
PGCEdit - problem ze ścieżkami audio w menu? Peterpl DVD-Video 13 04.10.2007 18:49
Nowy button w PGCEdit Vanyel DVD-Video 5 19.04.2006 22:23
| posiadacze CDI - komendy AT | +++LeWaP+++ Off topic 2 17.11.2002 08:25
Pascal i komendy. /||\aster Off topic 4 20.10.2002 06:19


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.