Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2004, 01:35   #1
TBk_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 6
TBk_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pierwszy film - pierwszy problem

Hey...
To jest moj pierwszy film, ktory jak na razie probuje przerobic na VCD, i byc moze problem jest prozaiczny, ale jak widac skutecznie wstrzymal moje prace.

Moze opisze caly proces dla jasnosci. W VirtualDub'ie zaladowalem film, nastepnie wybralem filters, Add, TextSub 2.18. nastepnie wybralem napisy, ustawilem co trzeba i OK. Sprawdzilem suwakiem czy pasuja, bylo OK. Nastepnie odpalam Start Frame Server i wpisuje przykladowa nazwe z opisu videoserver, po czym wciskam zapis pliku o nazwie audiovideo.avi. Otwiera sie takie oto okienko => Klik , w ktorym wlasciwie nic sie nie dzieje, i tak naprawde nie wiem czy powinno sie cos z nim dziac, czy moze jest w stanie oczekiwania. Ale nic... robie dalej tak jak pisze w opisie. Odpalam TMPGEncoder, wybieram w nim plik audiovideo.avi, ktory sie utworzyl przy pomocy frameserver'a (wielkosc 44kb, chociaz jak pisalem nic sie w tamtym okienku nie dzialo), i pojawia sie blad => Klik , i tutaj jest koniec, i nie wiem co dalej. Gdzie popelnilem blad ?

BTW. W okienku framesever'a w dolnej czesci, pisze Frameclients Installed: None. Byc moze czegos brakuje, ale nie wiem czego, a w opisie nic nie ma na ten temat [?].

BTW2. Wczesniej, zanim sporbowalem dolaczyc do filmu napisy, probowalem sam film.avi przerobic w TMPGEncoder na VCD, i wbrew temu co pisalo w tekscie, ze po zaladowaniu pliku.avi powinien sie automatycznie zaladowac plik z dzwiekiem, a tak nie bylo. Dlaczego ?
TBk_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2004, 08:52   #2
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Po pierwsze musisz zapisac plik videoserver jako videoserver.vdr, a po drugie do TMPG wczytujesz wlasnie ten plik VDR a nie avi.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2004, 17:25   #3
TBk_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 6
TBk_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W ten sposob rowniez robilem, tylko problem w tym, ze TMPGEnc nie chce przyjac plikow o rozszerzeniu *vdr.
Odpalam ten program, wybieram MJJ => VCD => Next => Video FIle: Browse => Ustawiam "All Files" bo *vdr nie ma na liscie akceptowanych plikow, wybieram videoserver.vdr i wywala blad opisany w poprzednim poscie - "File *** can not open, or unsupported" . Prosze o dalesze wskazowki.
TBk_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2004, 20:16   #4
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam zamiast frameservera (VirtualDub) zainstalować ffdshow i za jego pośrednictwem wkleić napisy. Wtedy do tmpg ładujesz bezposrednio avi.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2004, 23:23   #5
TBk_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 6
TBk_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zainstalowalem tego ffdshow, ale tam juz zupelnie nie wiem o co chodzi. Sama konfiguracja, dziwiek, obraz... ale o wklejaniu nic tam nie znalazlem.
Jesli jednak mialbym sprobowac tym sposobem o ktorym piszesz, to rownie dobrze moglbym wkleic te napisy do filmu za pomoca VD, i w nim tez zapisac film jako *avi, a nastepnie przekonwertowac go w TMPGEnc do mpg. Tak tez postanowilem zrobic. Ale zanim zaczne, sprobowalem jak bedzie z dzwiekiem, bo z tym zawsze mialem najwiekszy klopot. W TMPGEnc zaladowalem film, i jak wyczytalem z instrukcji na waszej stronie, sciezka dzwiekowa powinna sie zaladowac sama, tak jednak nie jest. Wobec tego w VD wyodrebnilem ta sciezke do pliku *wav, i wstawilem ja do Audio File w TMPGEnc. Dalem next, ustawilem w Clip Frame co trzeba i next. Wyswietlil sie pasek z czasem jaki bedzie film na plytce zajmowac, Next... OK. I rozpoczela sie konwersja, po minucie, dwoch, przerwalem proces, aby sprawdzic jak z dzwiekiem bedzie. Odpalilem ten przekonwertowany urywek, dzwiek byl, i chociaz trzeszczal (chyba jakichs codekow mi brakuje), to jednak byl, z tym, ze problem polega na tym, ze dzwiek slychac w przyspieszonym tempie. I tutaj potrzebuje pomocy.
TBk_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 18:23   #6
jaceg
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 32
jaceg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mialem ten sam problem jaki opisales w pierwszej wiadomosci... ale poradzilem sobie w ten sposob, ze zamiast uruchamiac frameserving wybralem w VD opcje save as avi... i zapisuje pieknie z napisami. UWAGA!!!! w zakladce video => compresse wybierasz codec jakiego chcesz uzyc do kodowania filmu... . nastepnie tym samym VD zgrywam sciezke dzwiekowa. FILES=>save WAV... zgrywam dzwiek z oryginalnego pliku (bez napisow) a to dlatego, ze kilka razy zdarzylo mi sie, ze dzwiek byl przesuniety... wybieram opcje save WAV, wpisuje tam nazwe pliku z rozszerzeniem .mp3 niby zalecaja przerobic to do WAV, ale niekoniecznie... nastepnie w TMPGEncoderze lacze obydwa pliki: film z napisami oraz mp3 - dzwiek i tworze plik .mpg gotowy do nagrania na VCD lub DVD-video... w razie watpliwosci... pisz
jaceg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 18:45   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy jest sens wogóle się odzywać, bo widzę, że dla was nie ma różnicy czy dany materiał bedzie poddany rekompresji raz czy dwa razy, pewnie zgodzilibyscie sie z 5 razy go re-kompresować żeby tylko osiągnąć cel.
Każda jedna re-kompresja to strata jakości, chyba że tego nie zauważacie. Dlatego proponowałem ffdshow+tmpg, za ich pośrednicwem od razu zmieniamy avi na mpg przy jednoczesnym nałożeniu napisów.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 19:50   #8
jaceg
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 32
jaceg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Nie wiem czy jest sens wogóle się odzywać, bo widzę, że dla was nie ma różnicy czy dany materiał bedzie poddany rekompresji raz czy dwa razy, pewnie zgodzilibyscie sie z 5 razy go re-kompresować żeby tylko osiągnąć cel.
Każda jedna re-kompresja to strata jakości, chyba że tego nie zauważacie. Dlatego proponowałem ffdshow+tmpg, za ich pośrednicwem od razu zmieniamy avi na mpg przy jednoczesnym nałożeniu napisów.



hmmm.... pewnie masz racje. nie probowalem uzywac jeszcze ffdshow! nie wiem jak to dziala, ale wykorzystam uwagi! w razie czego napewno sie odezwe. a co do mojej wypowiedzi to jedynie opisalem sposob w jaki sobie poradzilem z problemem... zapewne jest wiele sposobow tworzenia napisow i kazdy woli cos innego. wiem, ze najprostszym sposobem jest uzycie DVDRip'a, ale odradzam... wg mnie ma duzo mankamentow! Dzieki, ze w ogole chciales odpowiedziec....
jaceg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 20:06   #9
jaceg
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 32
jaceg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jeszcze jedno... tak polecasz ffdshow. a jak rozwiazac problem z plikiem, ktory juz jest z formacie mpg? nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na to... wszyscy wrzucaja napisy do AVI, a nikt nie opisuje jak to zrobic w przypadku, gdy plik juz jest w mpg... ja niestety najpierw musialem przerobic plik do avi... i nastepnie opisanym przeze mnie sposobem na now zrobic z tego mpg!
jaceg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 20:56   #10
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam ffdshow bo działa podobnie jak vd+frameserver+subtitlerFiltr, ale mniej z nim problemów.
W przypadku mpeg1 teoretycznie ffdshow też by sie nadał, ale tutaj polecam jednak VDub+frameserver+subtitlerFiltr i oczywiscie od razu ładować vdr do tmpg żeby nie było strat.

Dla obu przypadków tj. avi oraz mpeg istnieje jeszcze jedna opcja dla wklejenia napisów, bez uprzedniej rekompresji, mówie tu o AviSynth i jego filtrze TextSub. Oczywiście Tmpg bez problemu przyjmie skrypt avs.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 19:55   #11
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Robs ma rację, z FFdshow wszystko pójdzie szybciej, łatwiej i wymaga to rekompresji tylko raz.
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 21:02   #12
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak nie dziala FRAMESERVER to robisz tak:
1.Wchodzisz do folderu z VirtualDubem
2.Odpalasz plik auxsetup.exe
3.Klikasz "Install handler"
4.Robisz restart.
5.Musi dzialac.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 21:16   #13
jaceg
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 32
jaceg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
w tym problem, ze nie dziala :-/ robilem to naprawde wiele razy... :-/ dodatkowo podobno trzeba jeszcze z katalogu aviproxy zmienic ustawienia rejestru proxyon.reg i tez to robie... niestety nic nie pomaga... :-/
jaceg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 21:34   #14
jaceg
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 32
jaceg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm probowalem "ugryźć" ffdshow... i nie mam pojecia jak sie do niego zabrac :-/ jesli ktos moglby mi w skrócie opisac... please
jaceg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2004, 23:17   #15
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=5009
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.