Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2005, 12:36   #1
Spartan
Bywalec
 
Avatar użytkownika Spartan
 
Data rejestracji: 07.11.2005
Posty: 31
Spartan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
plik.avi możliwy do odtwarzania na stacjonarnym odtwarzaczu DVD

Jo!!! Siema wszystkim forumowiczom!!!

Przeczytałem wiele tematów na forum VCD jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Dotąd sądziłem że film na płycie VCD można nagrać w dowolnym formacie. Jednak spotkałem się z konwersją plików mpeg, czyli to oznacza że VCD można nagrać tylko w takim formacie. Czy może się mylę?
Chciałbym nagrać płytę CD z filmem, który będzie odtwarzany również przez stacjonarny odtwarzacz DVD (w moim przypadku jest to LG DV 8931V). Oprócz standardowych możliwości odtwarzania płyt DVD i CD obsługuje on również mp3, Divx/Xvid, Kodak picture CD oraz Plays Windows Media (wg założeń producenta). Moje pytanie jest takie czy ten DVD player może odtwarzać filmy nagrane w rozszerzeniu .avi (bo nie mam ochoty w babranie się konwersją mpeg). Jeśli tak to przy zapisie w NERO jaką opcją wybrać (chyba nie VCD/SVCD) tylko -- utwórz płytę z danymi -- co wy na to?
Inną kwestią jest natomiast rozmiar film który wynosi 717MB -- a to oznacza że trzeba będzie skorzystać z overburningu. W tym przypadku DVD player może faktycznie wcale nagranej płyty nieodtwarzać.
W związku z tym może zastosować CD o zwiększonej pojemności np. 800MB 90min. Ale to też chyba nie gwarantuje poprawnego działania CD. W takim bądź razie pozostaje konwersja mpeg (o której mam zero pojęcia, a po przeczytaniu o niej na łamach forum bądz co bądz mam mieszane uczucia). Zdaje się też że konwersja mpeg chyba pogarsza jakość nagranego filmu czy mi się tylko zdaje? Byłbym wdzięczny za każdą rzetelną opowiedź.

Jo!!! To nara!!! 3majta się mocno bo zima nadchodzi... W tym roku chyba da nieźle popalić, a raczej pomroźić
Spartan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2005, 21:04   #2
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 774
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Piszesz, że odtwarzacz radzi sobie z plikami xvid/divx, a właśnie pliki avi zazwyczaj są skompresowane xvid'em i divx'em (przynajmniej ok 95% z nich) także nie musisz bawić się w konwersję do formatów VCD czy DVD bo stacjonarka odtworzy Ci aviki raczej bez problemu.

I tak jak przypuszczałeś wystarczy nagrać je przez nero jako "dysk z danymi"

VCD rzeczywiście w porównaniu z filmami xvid/divx prezentuje gorszą jakość, więc powoli odchodzi sobie w cień wypierana przez właśnie takie odtwarzacze oraz odtwarzacze DVD.

Co do stosowania płyt 800mb i overburningu kwestia sprawdzenia bo różnie na to stacjonarki reagują. Koszty płytek nie duże więc możesz poeskperymentować. Życzę powodzenia.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2005, 11:34   #3
Spartan
Bywalec
 
Avatar użytkownika Spartan
 
Data rejestracji: 07.11.2005
Posty: 31
Spartan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thanks man!!! Tego mi było trzeba. Rzetelnej wypowiedzi eksperta.
3m się cieplucho!!! Zima nadchodzi i będzie mrozić... Trza uważać z alkoholem... : )
Spartan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.