Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.10.2005, 13:09   #1
akrol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.10.2005
Posty: 3
akrol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podkład muzyczny w menu płytki DVD

Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób wstawić klip muzyczny (np. mp3) ? Chodzi mi o to żeby na etapie przeglądania menu leciała muzyczka. Moje menu powatrzane jest co 15 sekund (ze względu na linki przejść do odpowiednich rozdziałów - animowane), muzyczka wiadomo - jest dłuższa. Jak wogóle wstawić muzyczkę do menu ? I jak zrobić żeby muzyka leciała dłużej niż te moje 15 sekund ? Dzięki i pozdrawiam
akrol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.10.2005, 14:12   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A w jakim programie robisz to menu?

Ale generalnie: albo skróć muzykę do 15 sekund, albo wydłuż wyświetlanie menu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 14:17   #3
akrol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.10.2005
Posty: 3
akrol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Menu i cała obróbka filmu w Pinnacle Studio 9.3 (trial - 30 dni). A co do tego skracania ... to raczej jest na to jakiś sposób bo na filmie z mojego wesela jest to tak zrobione - cała pętla menu trwa chyba z 5-10 sek ... a muzyczka leci ciągle - od początku do końca (a nie tylko 10 sek muzyczki). W ikonach do rozdziałów leci u mnie miniaturowy fragment filmu - rozdziału do którego prowadzi button. Jak wydłuże czas trwania menu to mi cały rozdział przeleci w miniaturce

Ostatnio zmieniany przez akrol : 25.10.2005 o godz. 14:24
akrol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 16:28   #4
JohnDoe
Registered
 
Avatar użytkownika JohnDoe
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Śląsk | SZO
Posty: 101
JohnDoe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm to się podłacze Poszukuje jakiegoś klimatycznego utworku do menu z filmem weselnym, musi być fajna bo to do filmu z moim weselem Czy ktoś ma jakieś propozycje?
JohnDoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 16:59   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez JohnDoe
Hmmm to się podłacze Poszukuje jakiegoś klimatycznego utworku do menu z filmem weselnym, musi być fajna bo to do filmu z moim weselem Czy ktoś ma jakieś propozycje?
Ja mam jedną propozycję

Hans Zimmer - Tennessee (Soundtrack - Pearl Harbor) aczkolwiek polecam całą ścieżkę z filmu jest w niej pełno pięknych fragmentów które można wykorzystać np: Hans Zimmer - ...And Then I Kissed Him i wiele innych. Polecam bo sam ostatnio dodawałem, ale nie do swojej płytki.

EDIT: Przypomniałem sobie o jeszcze jednym ciekawym utworze: Vangelis - Prelude z płyty Voices tylko utwór trzeba przyciąć, początek proponuję z wyciszeniem od 53 sekundy do 3:58 i koniec też wyciszamy
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 25.10.2005 o godz. 17:23
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 17:24   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mp3 to akurat nie podłożysz pod menu...
A Twoje menu prawdopodobnie jest zapętlone w MPEG2, tzn. przez ilość przejść odpowiadających długości muzyki pętla jest zrobiona w całościowym pliku MPEG2 a nie z poziomu zapętlenia w programie do authoringu. Zapętlenie w programie do authoringu następuje po końcu muzyki (wtedy na chwilę wstrzymywane jest odtwarzanie, żeby petle znowu ruszyły).
Muzyczkę podkładasz normalnie tak jakbyś robił authoring zwykłego filmu, tylko później deklarujesz wszystko jako menu.
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 20:40   #7
JohnDoe
Registered
 
Avatar użytkownika JohnDoe
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Śląsk | SZO
Posty: 101
JohnDoe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Panowie za odzew PIOTR34 poszukam tych kawałków i posłucham. 1stwasp dzięki za przepis na sposób jak to zrobić bo szczerze mówiąc niezastanawiałem się nad tym Bo jeszcze edytuje film. Pozdro
JohnDoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2005, 14:37   #8
akrol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.10.2005
Posty: 3
akrol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki - dzisiaj to sprawdzę ... o ile będę wiedział jak to robić ... ale najwyżej trochę poczytam ...
akrol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.