Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2005, 07:39   #1
AndrejM
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.04.2004
Posty: 42
AndrejM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podmiana dźwięku w filmie

Witam

Mam taki problem, mam film w formacie divx i taki sam film nagrany w z Sat w mpeg2. Chciałbym podmienić dźwięk, wziąć dźwięk z divixa obraz z mpeg2 i zrobić dvd.
Zrobiłem tak oddzieliłem dźwięk, mam go w formacie WAW, zastosowałem ProjectX oby rozdzielić mpeg2, próbuje łączyć za pomocą ReJig i Ifoedit, niestety po autoringu nie ma dźwięku. DvdMaestro nie chce przyjąć pliku Waw, coś mu się nie podoba.
Proszę o jakieś sugestie.
AndrejM jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2005, 10:58   #2
bor
Bywalec
 
Avatar użytkownika bor
 
Data rejestracji: 20.02.2005
Posty: 33
bor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zamień wav na mp2 np w besweet
bor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:21   #3
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AndrejM
Witam
DvdMaestro nie chce przyjąć pliku Waw, coś mu się nie podoba.
Proszę o jakieś sugestie.
co mu się nie podoba? może częstotliwość - powinna być 48.000 Hz
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:30   #4
AndrejM
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.04.2004
Posty: 42
AndrejM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teraz mam problem z synchronizacją, obraz wyprzedza dźwięk jak synchronizować dźwięk z obrazem w DVDMaestro.
Dzięki za pomoc
AndrejM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 20:46   #5
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AndrejM
Teraz mam problem z synchronizacją, obraz wyprzedza dźwięk jak synchronizować dźwięk z obrazem w DVDMaestro.
Dzięki za pomoc
Nie pamiętam już jak to się robi w Maestro, ale w zwykłym IfoEdicie jest coś takiego jak delay. Jeżeli obraz wyprzedza dźwięk to trzeba dźwięk odsunąć w stronę + czyli wpisać dodatnie opóźnienie.
Metodą prób i błędów - zaaproksymuj o ile mniej więcej się dźwięk opóźnia - wpisz to opóźnienie - zmuksuj - sprawdź. Tak za 3 razem na pewno to zsynchronizujesz...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 07:47   #6
AndrejM
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.04.2004
Posty: 42
AndrejM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem ścieżkę dźwiękową o 34 sekundy dłuższą od filmu, film z Sat nie był nagrywany od samego początku, dużo napisów wstępnych. Wyciąłem te 34 sekundy i problem się rozwiązał.
Dziękuje wszystkim za rady
AndrejM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2005, 10:47   #7
Men_In_Blue
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Men_In_Blue
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 15
Men_In_Blue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich. Mam problem w dopasowaniu rozsuniecia dzwieku w dvd-video. Otorz. Mam orginalne wydania dvd i vcd z filmem "Gliniarz z Beverly Hills". Rzecz jest taka ze na dvd nie ma polskiej sciezki dzwiekowej a na vcd jest. Chodzi o to zeby dodatkowa sciezke (niemiecka konkretnie) podmienic na polska wypruta z vcd. Po zmultiplexowaniu w Ifoedit filmu wszystko dziala i gra tylko ze dzwiek leci za wolno (tzn. polski dzwiek). Polski strumien mam w formacie orginalnym z vcd czyli w mp2 i chce go w postaci niezmienionej na dvd wrzucic (zeby nie tracic na i tak juz niskiej jakosci konwertujac do jakiegos innego formatu) i problem moj dotyczy tego jak szybko, w miare dokladnie i bezbolesnie wyliczyc jaki mam "delay" dopasowac do tego jednego strumienia aby sie zgadzal z dvd. Podpowiem tylko ze wszysko jest w pal'u i na calej dlugosci filmu przesuniecie nie ulega zmiania. Przez caly film jest takie samo wiec kwestia tylko dopasowania delay'a ale trwa to u mnie juz ponad miesiac a chce miec to zrobione dobrze ale takze nie chce z tym siedziec nie wiadomo ile czasu bo i tak juz duzo czasu na to poswiecilem a chce to werszcie skonczyc.
Men_In_Blue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2005, 11:41   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Men_In_Blue
Witam wszystkich. Mam problem w dopasowaniu rozsuniecia dzwieku w dvd-video. Otorz. Mam orginalne wydania dvd i vcd z filmem "Gliniarz z Beverly Hills". Rzecz jest taka ze na dvd nie ma polskiej sciezki dzwiekowej a na vcd jest. Chodzi o to zeby dodatkowa sciezke (niemiecka konkretnie) podmienic na polska wypruta z vcd. Po zmultiplexowaniu w Ifoedit filmu wszystko dziala i gra tylko ze dzwiek leci za wolno (tzn. polski dzwiek). Polski strumien mam w formacie orginalnym z vcd czyli w mp2 i chce go w postaci niezmienionej na dvd wrzucic (zeby nie tracic na i tak juz niskiej jakosci konwertujac do jakiegos innego formatu) i problem moj dotyczy tego jak szybko, w miare dokladnie i bezbolesnie wyliczyc jaki mam "delay" dopasowac do tego jednego strumienia aby sie zgadzal z dvd. Podpowiem tylko ze wszysko jest w pal'u i na calej dlugosci filmu przesuniecie nie ulega zmiania. Przez caly film jest takie samo wiec kwestia tylko dopasowania delay'a ale trwa to u mnie juz ponad miesiac a chce miec to zrobione dobrze ale takze nie chce z tym siedziec nie wiadomo ile czasu bo i tak juz duzo czasu na to poswiecilem a chce to werszcie skonczyc.
Nowy rekrd! Grartuluje! 3 te same pytania w 3 roznych wątkach...

Odpowiedź masz powyżej - dwa posty wyzej...
Czasami wystarczy troche poczytac...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2005, 22:20   #9
Men_In_Blue
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Men_In_Blue
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 15
Men_In_Blue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok. Wreszcie mi sie udalo zmuxowac to tak jak ma byc ale metoda prob i bledow co byyyyyyylo tak czasochlonne ze szok a ja sie tylko pytalem jak to mozna szybko wyliczyc. Ale ok. Teraz mam problem tego typu ze moja wersja zrobiona w ifoedit sie nie chce "wpasowac" w orginalna kompilacje dvd-video z moim filmem. Jak odpalam dvd to mi startuje odrazu film a nie menu tak jak to bylo poprzednio chociaz VIDEO_TS.IFO jest niezmienione to film zawsze sie wlancza automatycznie i nie moge nawet po wystartowaniu samego filmu wlaczyc menu ani nic innego. To tak jak bym mial kompilacje bez menu a chodzi tu przeciez o to zeby w calym dvd podmienic tylko sciezke dzwiekowa i nic poza tym. Menu i cala reszta ma pozostac bez zmian i ma dzialac ale ja juz nie wiem co mam poprawiac. Szukalem faq na necie i nie znalazlem zadnego ktory by moj problem mogl naprawic.
Men_In_Blue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2005, 22:22   #10
Men_In_Blue
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Men_In_Blue
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 15
Men_In_Blue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co do odpowiedzi na moje pierwsze pytanie to czytalem powyzszy text/post tylko ze moje pytanie nie dotyczylo odpowiedzi ktora byla tam zawarta. Ja sie pytalem jak to wyliczyc a tam jest jak to ustalic metoda prob i bledow.
Men_In_Blue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2005, 22:41   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Men_In_Blue
a co do odpowiedzi na moje pierwsze pytanie to czytalem powyzszy text/post tylko ze moje pytanie nie dotyczylo odpowiedzi ktora byla tam zawarta. Ja sie pytalem jak to wyliczyc a tam jest jak to ustalic metoda prob i bledow.
Jak myślisz - dlaczego Ci odpowiedziałem, żebys sobie dopasował... Bo na to nie ma wzoru, nie da się tego wyliczyć. W zasadzie można, ale roboty trochę z tym jest.
Tak mi do głowy przyszło, że mógłbyś potencjalnie do tego użyć CollEdit lub inny tego typu program.
Wpierw przerobić fonię oryginalną i opóźnioną na mono (żeby było łatwiej), wczytać obie fonie do CoolEdit i poprzez analizę amlitudy dopasować jeden kanał względem drugiego, żeby się pokryły w żadanym miejscu. Potem popatrzyć ile się jeden od drugiego opóźnia, tudzież przyśpiesza.
Będziesz miał tą wartość wprost, ale wciąż nie z wyliczenia tylko z kolejnej metody porównawczej.
Biorąc pod uwagę, że dopaujesz fonię co do klatki video, czyli co do 40ms, to nie wiem czy nie łatwiej jest zrobić z dwa przybliżenia, czy powalczyć z CoolEditem.
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2005, 23:40   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Men_In_Blue - spróbuj 'poprawić' strukturę z podmienionymi VOBami za pomocą programów ifoUpdate lub BatchUpdateIfo. Będziesz potrzebował do tego też plików ifo z nowo zautorowanej płyty.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.