Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2006, 15:05   #1
abyss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2005
Posty: 3
abyss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
normalizowanie dzwieku w plikach VOB

witam!

nigdzie sie tego nie doszukalem, ale mam takie pyt: w jakis sposob normalizowac dzwiek w plikach VOB ? chce zgrac na plyte kilka teledyskow, ale kazdy z nich ma inna glosnosc, co poskutkuje tym, ze przy zmianie teledysku bede musial regulowac glosnosc. jaki program obsluzy taka funkcje ? jesli gdzies juz ten temat sie powtorzyl na forum, to prosze o podanie linka do tematu, bo nie moge tego znalezc. Ewentualnie jaki program to wykona ??

z gory dzieki za odp!

pozdr.
abyss jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2006, 15:55   #2
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Te***380; jestem ***380;ywo zainteresowany kwesti***261; poruszon***261; przez abyss. Cz***281;sto zdarza si***281; tak, ***380;e materia***322; cicho nagrany zg***322;a***347;niam na max, aby by***322;o odpowiednie nate***380;enie dzwi***281;ku, ap***243;***378;niej zapominam ***347;ciszy***263;, a nast***281;pny teledysk ju***380; ma g***322;o***347;no***347;***263; ok i w***243;wczas przez chwile moje uszy i s***322;uchawki... - hmm no c***243;***380; nie b***281;d***281; tego ujmowa***322; w s***322;owa)))
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 10:15   #3
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W gotowych plikach VOB tego si***281; nie da zrobi***263;
Mo***380;na sobie zada***263; troch***281; trudu - ale zawsze b***281;dzie to operacja stratna - i mo***380;na ka***380;dy d***378;wi***281;k z VOB***243;w wyj***261;***263; przerobi***263; do WAV znormalizowa***263;, zakodowa***263; na powr***243;t to tego czym to pierwotnie by***322;o, ponownie zmultipleksowa***263;, itd...

Szkoda na to czasu a i efekt b***281;dzie mizerny. Jedno wszak b***281;dzie wtedy OK - jednakowa g***322;o***347;no***347;c audio w VOBach

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 17:32   #4
LED
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2003
Posty: 35
LED zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ulead Movie Factory ma funkcje "normalize audio"
LED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2006, 18:50   #5
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez LED
Ulead Movie Factory ma funkcje "normalize audio"
Ta jasne - a wiesz może jeszcze do czego ona służy...??
Warto by było wiedzieć zanim się udzieli odpowiedzi NIE na temat...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2006, 03:59   #6
abyss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2005
Posty: 3
abyss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no wlasnie ? do czego sluzy ta funkcja

czy nie ma jakiegos programu, ktory moze obrabiac audio w VOB'ach

pozdrawiam.
Artur.
abyss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2006, 07:50   #7
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez abyss
no wlasnie ? do czego sluzy ta funkcja

czy nie ma jakiegos programu, ktory moze obrabiac audio w VOB'ach

pozdrawiam.
Artur.
Do normalizacji dźwięku przed wrzuceniem go do VOBa, co w zasadzie jest dość naturalną operacją na tym etapie i w zasadzie każdy tego typu program ma tą funkcję.
Jak już pisałem nie ma programu który obrobi dźwięk wmuksowany w VOBa...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2006, 10:13   #8
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
" nie ma programu który obrobi dźwięk wmuksowany w VOBa..." wiesz to może Tobie on jest nie znany, ale może ktoś inny na forum zna taki program...

ponadto czy na pewno to jest odrazu "strata jakości" jak podzieli wydobędzie się dzwięk z vob'a to on jest już w jakimś tam formacie i możę są programy do normalizacji właśnie do takich formatów dzwiękwoych?
A teraz pytanie laika czy po normalizacji jest jakaś strata jakości dzwięku?
(i tak troszkę nie na temat.... jaki jest najlepszy program do normalizacji dzwięku w plikach mp3?)
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 20.04.2006 o godz. 11:02 Powód: Nie pisz jeden pod drugim - edytuj
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2006, 11:08   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez matdb
" nie ma programu który obrobi dźwięk wmuksowany w VOBa..." wiesz to może Tobie on jest nie znany, ale może ktoś inny na forum zna taki program...
He he he... sądząc po ogromie odpowiedzi na pewno istnieje taki program i Ci "inni" uzytkownicy forum masowo z niego korzystają
Więc powtarzam Ci jeszcze raz, że nie ma programu, który zrobi normalizację dźwięku w VOB-ach.
I to nie jest kwestia wiary czy nie - tylko fakt.

Cytat:
Napisany przez matdb
ponadto czy na pewno to jest odrazu "strata jakości" jak podzieli wydobędzie się dzwięk z vob'a to on jest już w jakimś tam formacie i możę są programy do normalizacji właśnie do takich formatów dzwiękwoych?
Nie jest pod warunkiem, że w VOBie zaszyty jest dźwięk LPCM. Jeżeli jest AC3, DTS, MP2 to zawsze jest strata. Jaka - to zalezy od indywidualnej percepcji słuchacza. Powtórzę się jeszcze raz, gdyz nieuwaznie czytasz moje odpowiedzi, ze w takim przypadku zawsze musisz przerobić to wszystko do jednego formatu wyjsciowego, WAV, znormalizować i albo to tak zostawić (WAV LPCM) albo na powrót przekodowac do foramtu oryginalnego. Tylko umiejetnie, bo założę się, że po takim przekodowaniu znowu nie bedziesz miał znormalizowanego dźwięku w VOBie

Cytat:
Napisany przez matdb
A teraz pytanie laika czy po normalizacji jest jakaś strata jakości dzwięku?
Możemy założyć że normalizacja dźwięku jest bezstratna. Oby tylko nam się tutaj jakis audiofil nie przytafił
Tylko jeszcze raz - normalizacja jeżeli masz wszystkie pliki w formacie, który da sie znormalizować. Żebysmy się dobrze zrozumieli (przeczytaj dobrze to co napisałem powyżej)...

Cytat:
Napisany przez matdb
(i tak troszkę nie na temat.... jaki jest najlepszy program do normalizacji dzwięku w plikach mp3?)
I znowu - na plikach kompresji stratnej, opartej na kompresji, nazwę ją szeroko współczynnikowej, nie da sie przeprowadzić normalizacji. Proces normalziacji mp3 polega na jego odkodowaniu do WAV, normalizacji i powrocie do mp3.
Nawet jeżeli tego nie widać, że tak się dzieje w aplikacji to tak sie to niestety odbywa co do mechanizmu.

Ale mogę sie mylić - przeciez się nie znam

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 12:42   #10
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok dzieki, ale fajnie ***380;e Ci***281; tak rozweseli***322;em swoj***261; odpowiedzi***261;
jesli chodzi o audiofili to ja niestety nim troche jestem i .... chyba juz nie bede bawil sie w normalizacje poczytam jeszcze o tym na forum audiostereo.pl
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2006, 23:19   #11
abyss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2005
Posty: 3
abyss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mimo wszystkich udzielonych odpowiedzi (za ktore dziekuje <respect> ) chcialbym, zeby temat pozostal otwarty... byc moze kiedys taki soft sie pojawi.... a swoja droga zastanawiam sie, czy nie ma takiej "wtyczki" do programu Sound Forge. niestety nie udalo mi sie jej odnalezc...

pozdrawiam !!!!!
Abyss.
abyss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 09:06   #12
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam !

Zgadzam się w zupełności z tym co napisał kolega 1stwasp, nie ma programu do normalizacji dźwięku w plikach *.VOB. Trzeba rozdzielić dźwięk od obrazu, zdekompresować, znormalizować i połączyć na nowo.

Chciałbym jednak dodać co nieco od siebie .

Normalizacja jak każda ingerencja w plik dźwiękowy wprowadza pewne zakłócenia. Przede wszystkim wzrasta poziom szumów w sygnale (również ich głośność się zwiększa) i następuje spadek dynamiki dźwięku. Jednak obecnie w epoce cyfrowych, superczystych produkcji studyjnych rzeczywiście można stwierdzić, że jest to proces niemal bezstratny.

Co do plików *.mp3, to jest program, który wykonuję normalizację bez dekompresji. Nazywa się MP3Gain.

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 10:04   #13
LED
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2003
Posty: 35
LED zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Ta jasne - a wiesz może jeszcze do czego ona służy...??
Warto by było wiedzieć zanim się udzieli odpowiedzi NIE na temat...

Pozdrawiam!

ho Ho Ho jakis ty madry A moze sam poczytalbys dokladnie co chce osiagnac kolega abyss? Ja rozumiem, ze ma pare klipow i chce je wypalic w taki sposob aby dzwiek byl na jednym poziomie. I do tego sluzy wlasnie "normalize audio" Nawet jesli klipy ma w plikach vob to je rowniez mozna zaimportowac do Movie factory i potem wypalic plytke z znormalizowanym dzwiekiem! Oczywiscie bez ponownego enkodowania sie nie obejdzie ale strata jakosci przy tym samym bitrate bedzie niewielka.
LED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 11:04   #14
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez LED
ho Ho Ho jakis ty madry A moze sam poczytalbys dokladnie co chce osiagnac kolega abyss? Ja rozumiem, ze ma pare klipow i chce je wypalic w taki sposob aby dzwiek byl na jednym poziomie. I do tego sluzy wlasnie "normalize audio" Nawet jesli klipy ma w plikach vob to je rowniez mozna zaimportowac do Movie factory i potem wypalic plytke z znormalizowanym dzwiekiem! Oczywiscie bez ponownego enkodowania sie nie obejdzie ale strata jakosci przy tym samym bitrate bedzie niewielka.
No w każdym bądź razie mądrzejszy od ciebie...
Przynajmniej nie jestem biernym analfabetą.
Dokładnie napisałem to samo co ty, no prawie to samo, gdyż mój drogi kolego gdybys wiedział choc trochę na czym polega kompresja do chocby ac3 i normalizacja w tym kontekście, to byś się przekonał jak duzą stratę masz przy takim podejsciu.
Jak jej nie słyszysz to czym prędzej zarejestruj sie do laryngologa - gdyz kolejki na kasę chorych są straszne, a widać, że podążasz w strone totalnej głuchoty...

I co miło Ci jak ktos Ci tak odpowie??

PS - a przy okazji to jesteś równiez czynnym analfabeta, gdyż jezeli zwracasz siś do kogoś personalnie to wypada takie słowa jak Ci, Ty, itp pisac WIELKĄ literą. ale rozumiem, ze chciałes mnie obrazić - OK...
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 13:26   #15
LED
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2003
Posty: 35
LED zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nikogo nie mam ochoty obrażać. Sam mnie zaatakowałeś, mimo, ze ja dałem konkretną odpowiedź a ty, sorry Ty wymądrzasz się w temacie utraty jakości po normalizacji. Oczywiście, że się strata będzie bo klip musi zostać ponownie enkodowany. Nie przypominam sobie aby abyss za wszelką cenę chciał utrzymać niezmienioną jakość obrazu. Coś za coś. Ilu ludzi odwiedza to forum widzi temat i ma to w d... Ja nie byłem obojętny udzieliłem konkretnej odpowiedzi nie wdajac się w rozważania teoretyczne. Bez pardonu zaatakowałeś mnie - wystarczyło napisać, że się ze mną nie zgadzasz. Widać na tym forum zawsze znajdzie się jakieś pseudo guru, który wszystko wie najlepiej. Koniec wiecej już się nie odezwę bez względu na twoją, ups Twoją odpowiedź, szkoda się denerwować. Skoro mnie tu nie chcą...Pseudo guru wszystko wyjaśni.

Z moim słuchem wszystko OK, zdziwiłbyś się.
Jeśli zarzucasz mi analfabetyzm to popatrz na swój ostatni post i zobacz ile tam błędów...

Ostatnio zmieniany przez LED : 25.04.2006 o godz. 13:32
LED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.