Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.12.2005, 20:46   #1
Jagna
Bywalec
 
Avatar użytkownika Jagna
 
Data rejestracji: 02.10.2005
Lokalizacja: śląsk
Posty: 28
Jagna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomóżcie, błąd z VirtualDub i TMPGEnc...

Przy probie wczytania filmu do VirtualDub 1.6.11. jest problem.
info o filmie: 7 bram piekiel>obraz szer-672 pikseli, wysokosc-288>format dzwieku filmu z rozszerzeniem avi>lame mp3 szybk. trans. bitow 133 kb/s czas trwania 01:27:29 to jesli chodzi o audio a wideo>>>szybk. klatek 23 klatki /sek. szybk. danych 136 kb/s, rozmiar probki wideo 24 bitow,kompresja wideo-DIVX MPG-4 V3. Czytalam krok po kroku info zawarte na stronie www.formaty.com dot.zmiany filmu z avi na vcd sciagnelam niezbedne programy do tworzenia nowego formatu filmu, ktore byly do pobrania z w/w strony dodatkowo staralam sie znalezc cos pozytecznego w ksiazeczce moj komputer swiat "kopiowanie od a do z" na ten temat, na dolaczonym krazku sa programy typu dvd2svcd i inne niezbedne az w koncu dotarlam tutaj i prosze Was sprawcie abym skutecznie przeprowadzila ta klopotliwa operacje.Jesli chodzi o dvd2svcd w zakladce encode mam tylko TMPGEnc trial wersje i tu mam problemy aby zrobic zmiane z avi na vcd program podpowiada abym sciagnela canopus converter i dv codec exe podaja tez operacje jak to przygotowac do odpalenia w dvd2svcd ale nie bardzo wiem>>>pomocy AD1.
AD2-wracajac do VDUB chce wczytac wideo z zakladki file i pojawia sie informacja-"VirtualDub has detected an improper VBR audio encoding in the source AVI file and will rewrite the audio header with standard CBR values during processing for better compatibility. This may introduce up to 64225 ms of skew from the video stream. If this is unacceptable, decompress the *entire*audio stream to an uncompressed WAV file and recompress with a constant bitrate encoder.(bitrate:133.9 +- 29.0 k bps) " i OK musze zatwierdzic nie mam innej mozliwosci.
Nastepnie podczas przegladania VDub w celu rozwiazania problemu "na czuja" wyskakuje tekst>>>"Virtual Dub program failure drivers is implicated---An out of-bounds memory access(access violation) occurred in module`lame ACM` while enumerating formats for audio codec"LAME MP3 Codec v.0.9.0-3.93(stable)"(acompchoose.cpp:188)...while enumerating audio codec ID00148e00(acompchoose.cpp:183).
AD3-zdarzylo sie w The film machine exe blad aplikacji>>>instrukcja spod "0x0396116e"odwoluje sie do pamieci pod adresem "0xa468ffff".Pamiec nie moze byc "read" KLIKNIJ ok aby przerwac dzialanie aplikacji.
AD4-info z programu TMPGEnc z czerwonym znakiem ostrzezenia>>>the error occurred when ACM was initialized.
chce zaznaczyc ze jestem poczatkujaca w temacie, instrukcje zawarte w poradnikach byly czytelne a temat ze strony www.formaty.com najczestsze problemy z TMPGEnc,VDub i z dzwiekiem akurat nie rozwiazal tej dziwnej sprawy.Mam zainstalowany w kompie Netframework,Real alternative,FDDshow directX 9.0c i musialam Nimo codec pack jakas wersje beta bo dzieki temu ostatniemu moglam w ogole otworzyc w VDub zakladke filters wczytac subtitler niezbedny do wkompresowania w film napisow wczesniej przygotowanych z rozszerzeniem *ssa*Oczywiscie w pluginie VDub wkleilam subtitler.vdr.Ogolnie pomozcie prosze-moze niepotrzebnie zamiast standard wybralam full jesli chodzi o instalacje nimo codec pack zdazylo sie ze gdzies nawet inny film juz w VCD nagrany a odtwarzany w moim kompie przez media classic z real alternative byl do gory nogami.dziekuje i prosze o szybka pomoc bo film lezy na "stole operacyjnym".
Jagna jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2005, 01:23   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Jagna zapoznaj się z tym poradnikiem --> TU Dodam jeszcze jedną kwestię. Musisz wyciągnąć dźwięk za pomocą VirtualDub'a do postaci *.Wav, ponieważ Tmpgenc nie za dobrze sobie radzi z mp3. Zamiast The Film Machine polecam Dvd2Svcd mniej problemów jest z tą aplikacją tzn ja nie zauważyłem żadnych Powodzenia.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2005, 21:24   #3
Jagna
Bywalec
 
Avatar użytkownika Jagna
 
Data rejestracji: 02.10.2005
Lokalizacja: śląsk
Posty: 28
Jagna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne za poradę!
Mam jednak pytanie -jakiego programu użyc i jaki otworzyc przez okno ENCODE w programie DVD2SVCD bo jeśli TMPGEnc nie to zostaje Canopus i Cinema Craft Enkoder.
Co do Cinema Craft Encoder:próbnie udało mi się nagrac przez w/w program film-7 doors...konwersja z AVI na VCD w programie The Film Machine ale>>>
to wersja nie zakupiona więc logo CCE na dole obrazu rozumiem,jednak obraz był koszmarny brakowało kolorów np.: zamiast czerwonego swiatła niebieskie itd itp.
A proszę o poradę jak użyc Canopus bo jakoś chyba trzeba go połączyc z DV codec exe.
Dzięki i czekam na poradę...
Jagna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2005, 23:05   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jagna
A proszę o poradę jak użyc Canopus bo jakoś chyba trzeba go połączyc z DV codec exe.
Dzięki i czekam na poradę...
Nie trzeba nic łączyć z DV codec.exe Instalujesz aplikację i wskazujesz miejsce docelowe tak jak na zdjęciu
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 21:06   #5
Jagna
Bywalec
 
Avatar użytkownika Jagna
 
Data rejestracji: 02.10.2005
Lokalizacja: śląsk
Posty: 28
Jagna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hejka...
dzieki za wszystkie newsy-mam jeszcze pytanie>>>demus odnośnie wyodrębniania audio od wideo-gdzieś to czytalam w glownym oknie virtual duba ma byc-wersja opisywana w poradniku to 1.4.13 ja mam jakas nowsza....i nie umiem znalezc tego demus-pomocy
2. ostatnio tmpgenc wyrzucil mi taki tekst-"can`t load P3Package.dll"o co chodzinarka...
Jagna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.