Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2005, 21:08   #1
Tomi20
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 53
Tomi20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Poradnik "jak dodac, zmienic bezbolesnie napisy albo dzwiek na orginalnym DVD"

Witam

Jako ze pojawil sie poradnik jak dodac napisy, ja postanowilem napisac swoj poradnik i go opublikowac pojawil sie juz na lamach serwisu DHT oto on:

Poradnik by Tomi20

W calosci jest mojego autorstwa, zadne tam spolszczenie.

Milego czytania mam nadzieje ze sie przyda

Pozdrawiam
Tomi20
Tomi20 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.01.2005, 21:43   #2
balamut
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2004
Posty: 1
balamut w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD Subtitle Encoder, którego użyłeś daje jedne z gorszych efektów, przy okazji strasznie to pogmatwane co napisałeś w stosunku do efektu jaki możesz uzyskać.
balamut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 09:42   #3
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Demuksowanie napisów przy pomocy VobEdit'a jest lekko bezsensu. Używasz DoItFast4U a ten zawsze tworzy plik .sub/.idx Korzystając z SubResync'a (część pełnej instalacji VobSub'a) możesz podejrzeć bitmapy (jak również wyeksportować do formatów .SON/.SST włącznie z bitmapami). DoItFast4U również bardzo ładnie wylicza ew. opóźnienie strumieni dźwięku (przyjrzyj się dokładnie nazwom generowanych plików).
Jeśli chcesz używać IfoEdit (btw wersja 0.971 ZTCW ma usunięty błąd uniemożliwiający poprawny authoring niektórych materiałów NTSC) i formatu .sup to lepiej chyba skonwertować napisy do SRT a plik sup wygenerować przy pomocy Subtitle Creator'a.
Ustawienia DVDDecryptera można trochę lepiej dopracować. Zaznaczenie wszystkich możliwych plików dodatkowych jest trochę na wyrost. IMHO wystarczyłoby Stream Information, chapter information - IfoEdit (tak przy okazji nie musisz osobno wyciągać Cell Times IfoEditem... te same inforamcje wygeneruje DVDDecrypter) i VobId information - DoItFast4U. Remove (VOB) PUOs też można zaznaczyć (Prohibited User Operations czyli rzeczy, których użytkownik nie powinien móc zrobić np przeskoczenie reklam) W przypadku Twojego tutoriala co prawda nie ma to większego znaczenia ale może się przydać. Czy dzielenie plików na 1GB kawałki jest konieczne? IMHO może prowadzić do kłopotów (choć pewny nie jestem) przy składaniu do kupy.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 12:42   #4
Tomi20
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 53
Tomi20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chyba ze u Ciebie dvdsuptool daje zle efekty umnie jest super a subtitle crator jest doslowieni do dup....y.

Jesli niechcesz korzystac z poranika nie musisz ale to jest prostrzy sposob dodawania napisow niz jakis iny przy wykorzystnaiu maestro DVD.
Tomi20 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 13:16   #5
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ma się co obrażać
Większość problemów daje się rozwiązać na kilka sposobów. Poradniki są po to, żeby pokazać przynajmniej jeden z nich W ten sposób każdy znajdzie swoją własną metodę.
Jaki masz zarzut przeciw metodzie wykorzystującej DVDMaestro bądź Scenarista? Metoda ze Scenaristem jest co prawda najbardziej uniwersalna (bo obejmuje również tytuły multiPGC) ale z pewnością nie jest idealna. Czy jest najlepsza? Dla mnie tak... dla mnie i być może tylko dla mnie (swoją drogą od prawie roku nie dołożyłem napisów do żadnego z filmów).
Powyższy post napisałem po to, by Twój poradnik stał się jeszcze lepszy (oczywiście po rozpatrzeniu zasadności moich sugestii). Co z tym zrobisz Twoja sprawa a mnie nic do tego ^_^
Pozdrawiam
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.