Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2004, 15:22   #31
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam na systemie (winxp) 20 gb + 15gb z boku
jak dałem mu zeby zrobił na systemowej po zripowaniu filmu to mi walnał
ze za mało miejsca wiec zrobiłem tak ze dałem film na systemowej a obróbke na 15gb...i tylko
250mb zostało z 15 gb !!!
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2004, 15:26   #32
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ latet

szybszy i polecany jest MPEGDecoder, czyli ok..

@ grz3si3k

hmmm... ja raz tak mialem, ze raz bylo za malo miejsca, skasowalem pliki i mimo to krzyczal, ze nadal za malo... pomoglo wylaczenie i ponowne wlaczenie..
odznaczyles "Create ISO image" z zakladce "Settings" ?
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:26   #33
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Nie ruszałem tego ustawienia, więc leciało na defaultowym: MPEGDecoder.
Czy ten drugi jest szybszy?
MPEGDecoder jest zalecany dla PAL,
Cytat:
Napisany przez grz3si3k
..ile potrzeba miejsca na dysku przy 6 przebiegach programem DVD2DVDr - tak około?
Program potrzebuje od 15 do 35 GB przy max ilości przebiegów i czasu filmu.
__________________
pozdrawiam Robs

Ostatnio zmieniany przez Robs : 15.07.2004 o godz. 14:59
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:39   #34
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs

Program potrzebuje od 15 do 35 GB przy max ilości przebiegów i czasu filmu.
To ile to bedzie przy 6 przebiegach.?
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:40   #35
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal2004
@ grz3si3k

hmmm... ja raz tak mialem, ze raz bylo za malo miejsca, skasowalem pliki i mimo to krzyczal, ze nadal za malo... pomoglo wylaczenie i ponowne wlaczenie..
odznaczyles "Create ISO image" z zakladce "Settings" ?
tak odznaczyłem...
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:46   #36
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grz3si3k
To ile to bedzie przy 6 przebiegach.?
to widocznie zalezy od dlugosci (ze az 35 GB), ostatnio robilem kopie zapasowa filmu Traffic (141 minut i 4 sekundy) i spokojnie przy 7-dmiu przebiegach wystarczyla partycja 23 GB (NTFS). Z tym ze w tym bylo jeszcze ok. 7 GB plikow zripowanej przez DVD Decrypter plyty.

Tak to wygladalo (pliki) - patrz zalacznik.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-traffic.jpg  
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:59   #37
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
KUrcze to ciekawe...zrobie tak zgram film na partycje 15 gb a obróbke dam na systemowej zobaczymy czy zadziała..dzieki
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 16:26   #38
anestezjolog
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2004
Posty: 4
anestezjolog w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powrót Króla

Cytat:
Napisany przez latet
Witam,

Wykonałem kopię zapasową Powrotu Króla. (film długi, kompresja do 60.5%).

Porównałem:
  1. DVD2One 1.3
  2. Shrink 3.1 (z deep analysis)
  3. IC8
  4. CCE 3-pass (DVD2DVDr)

CCE tylko 3-pass, ale i to trwało 10 godzin, na więcej po prostu nie mogę sobie pozwolić. Choć szczerze mówiąc słabo wierzę, że zwiększanie liczby przebiegów ponad 3 może wiele poprawić (wiara oparta na wieloletnich doświadczeniach na DVD2SVCD).

Aha - w opcjach DVD2DVDr ustawiłem birtare na: 1000/2687/7000.

Próbki do porównania w plikach RAR. Zdecydowanie zalceam oglądanie przy pomocy ACDSee na pełnym ekranie, w zaciemnionym pomieszczeniu, przy solidnie rozjaśnionym monitorze!. Uwaga - screen z orignału zawsze umieszczałem jako przedostatni - pomiędzy IC8 a CCE, tak by łatwiej było go z nimi porównywać.


Moje wrażenia - sam nie wiem. Sam nie wiem, którą kopie bezpieczeństwa uznać za najlepszą i wypakić na płytkę.

CCE daje obraz najostrzejszy, czasem wręcz wydaje się ostrzejszy niż oryginał (przeostrzony) - ale za to pojawiają się różne dziwne zniekształcenia (klatka09.rar).

IC8 daje obraz dużo bardziej "miękki", nieco mnie ostry, ale za to gładszy. Myśle, że do normalnego oglądania (na TV zwłaszcza) - taki obraz jest lepszy.

A tak ogólnie, to - IMHO - bzdurą jest, że ten film jest za długi, aby go robić na DVDR 4.7. Do normalnego oglądania kopia nadaje się znakomicie i porównywanie tego z VCD jest po prostu głupim żartem, KC42!

Pozdrawiam,

latet


Robiłem ten fil przy pomocy IC8, DVDShrink i TMPGEnc Plus 2.5 (bitrate 2800- zgodnie z artykułem "Jakość ponad wszystko")
Wyniki oglądałem na dużym panaramicznym tv (chyba poand 32 cale) IC8 i DVDShrink specjalnie się nie różniły (wyraźne kwadraciki na twarzach nawet przy statycznych scenach) W przypadku TMGEnc Plus - obraz ostry, statyczne sceny bez żadnych kwaracików - Niewielkie kwadraciki tylko przy bardzo ruchliwych scenach.
anestezjolog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 16:58   #39
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wink

Przy długich filmach to ja radzę używać specyfikacji KDVD, która obejmuje do 5 godz. w b.dobrej jakości na pojedynczej płytce. Władce pierścieni skopiuje w przyszłym tygodniu (KDVD). Dam znać jakie były wyniki...

www.kvcd.net
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 17:07   #40
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez anestezjolog
Robiłem ten fil przy pomocy IC8, DVDShrink i TMPGEnc Plus 2.5 (bitrate 2800- zgodnie z artykułem "Jakość ponad wszystko")
Wyniki oglądałem na dużym panaramicznym tv (chyba poand 32 cale) IC8 i DVDShrink specjalnie się nie różniły
U mnie na kazdym ze screenów widać ogromną różnicę (przewaga IC8 jest miażdząca).

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 17:08   #41
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maverthebest
Przy długich filmach to ja radzę używać specyfikacji KDVD, która obejmuje do 5 godz. w b.dobrej jakości na pojedynczej płytce. Władce pierścieni skopiuje w przyszłym tygodniu (KDVD). Dam znać jakie były wyniki...
A na czym to cudo polega, jeśli możesz tak krótko napisać?
Dzieki!

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 18:20   #42
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
W październiku czeka nas nowe wyzwanie.... Pojedynek boskiego Achillesa z honorowym Hektorem a wszystko na tle wojny o piekną Helenę. Też długie....

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 19:01   #43
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
A na czym to cudo polega, jeśli możesz tak krótko napisać?
Dzieki!
Słyszałeś o czymś takim jak kvcd? No to jego bliski kuzyn - kdvd - taka mutacja udająca standard dvd, starająca się zachować jak najlepszą jakość obrazu przy pomocy różnych matryc ładowanych do encoderów, dodatkowo stosowane jest zmniejszenie rozdzielczości obrazu, zmniejszenie bitrate audio - to już śmierdzi profanacją, sorki ale mi to zdecydowanie nie podeszło, zresztą latet zerknij do tego działu, a Ci sie odechce
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 20:42   #44
anestezjolog
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2004
Posty: 4
anestezjolog w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
U mnie na kazdym ze screenów widać ogromną różnicę (przewaga IC8 jest miażdząca).

latet
Może, IC8 był lepszy od DVDshrinka, ale różnica między filmem z IC8 a a TMPGEnc plus była zdecydowanie na kaorzyść tego ostatniego.
(róznica była tak duża że różnice pomiędzy IC8 a DVD shrinkiem były mało istotne) Niestety nie wiem jak wyszedł by ten film na CCE. (jeśli dowie, się ja to zrobić to postaram się przedstawić screeny do porównania - bawie się w wypalanie DVD dopiro od około 2 miesięcy)
anestezjolog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 22:04   #45
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Słyszałeś o czymś takim jak kvcd? No to jego bliski kuzyn - kdvd - taka mutacja udająca standard dvd, starająca się zachować jak najlepszą jakość obrazu przy pomocy różnych matryc ładowanych do encoderów, dodatkowo stosowane jest zmniejszenie rozdzielczości obrazu, zmniejszenie bitrate audio - to już śmierdzi profanacją, sorki ale mi to zdecydowanie nie podeszło, zresztą latet zerknij do tego działu, a Ci sie odechce
Zaraz zaraz, jak dla mnie to troszeczkę tragizujesz. Jedyne co musisz zmienić to matryca w CCE (co wcale nie jest trudne). Roździelczości nie musisz zmieniać. Zmniejszenie bitrate audio ?? Nigdy w życiu nie odważyłbym się na ten krok !! Kompresowałem do KDVD "Cienką czerwoną linie" bez zmniejszania roździelczości i żadnego kombinowania z audio. Dvd-rebuilder w 2 przebiegach świetnie sobie z tym poradził. Nie widziałem żadnych bloków ani przekłamań. Obraz był niemal identyczny z oryginałem. Poszedłem do kumpla do sklepu puścić to na paru odtwarzaczach stacjonarnych. Na 6 z 7 poszedł bez problemu.
Jak już mówiłem w tygodniu zrobię w ten sposób Władce pierścieni i zobaczymy co z tego będzie...
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.