Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.11.2009, 13:54   #1
Ukasz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Posty: 8
Ukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powrót do menu po odtworzeniu sceny (TMPGEnc)

Witam,

Szukałem już wszędzie i niestety nie znalazłem odpowiedzi, więc może tutaj
poproszę o pomoc. Mianowicie stworzyłem menu DVD programem TMPGEnc Authoring Works 4. Menu Składa się z :
- Top menu - tutaj jest wybór Video i Foto,
- Track1 - składa się z 7 stron na których jest po 6 filmików do wyboru,
- Track2 - sklada się z 12 stron, po jednym zdjęciu na każdej z nich.

Problem z którym nie mogę sobie poradzić jest taki, że po odtworzeniu np. filmiku z Track1 (obojętne która strona) nie wraca mi z powrotem do menu
Track1, tylko odtwarza następne w kolejności. Dopiero po odtworzeniu
ostatniego filmu z ostatniej strony Track1, powraca do menu. Wydaje mi się że wszystkie opcje związane z powrotem do Track1 menu mam odpowiednio zaznaczone.

Jakieś pomysły.

Z góry dzięki za wszselką pomoc.
Pozdrawiam
-----
Ukasz
Ukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.11.2009, 15:02   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wystaw gdzieś pliki ifo i voby menu (0) tej płytki.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2009, 21:51   #3
Ukasz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Posty: 8
Ukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej,

Tutaj wrzuciłem pliki VOB, IFO i BUP. Trzech największych plików VOB nie wrzucałem.

http://rapidshare.com/files/307525958/VIDEO_TS.zip.html

Pozdrawiam
-------
Ukasz
Ukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2009, 02:14   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://rapidshare.com/files/307600129/VIDEO_TS.zip.html

Ściągnij, rozpakuj do nowego katalogu. Ściągnij PGCEdit, uruchom. Wczytaj DVD wskazując ten nowy katalog. W oknie po lewej kliknij na VTST 1,1 TTN 1 i z menu Files wybierz Replace VTST Titles. Wskaż ścieżkę do swojej płytki, klikając na plik VTS_01_0.IFO. Na pytanie odpowiedz Yes (ważne!). W następnym oknie wybierz Copy VOBs.

W ten sposób zaimportujesz pliki VOB których nie miałem do nowej struktury. Pozostaje jeszcze jedna rzecz: kliknij dwukrotnie na VTST 1,1 TTN 1 otwierając okno PGCEditora -> to jest info o Twoim filmie.

-untitled-1.jpg

Musisz wstawić w pola Cell Cmd "1" zamiast "0" (tak jak na obrazku) za wyjątkiem zaznaczonego rozdziału "22" oraz ostatniego "38" w których mają pozostać zera.

Zapisz płytę, przetestuj jak chodzi.

Jest jeszcze prostsza metoda, ale może nie zadziałać: spróbuj po wypakowaniu tego, co Ci przesłałem skopiować do tego katalogu brakujące pliki VOB. Później wczytaj tę płytę do PGCEdit i zapisz ją. Przetestuj czy działa.


Generalnie: authoring którego się dopuściłeś nie nadaje się do tego typu sterowania - nie powinien to być jeden film podzielony na rozdziały, tylko osobne, podzielone części filmu. Wtedy można z jednej strony zrobić wybór poszczególnych fragmentów, jak i tzw. "play all". W Twoim przypadku trzeba się było gimnastykować ręcznie...

Daj znać, czy wszystko chodzi OK. Bez VOBów trudno przetestować strukturę...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2009, 23:22   #5
Ukasz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Posty: 8
Ukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki. Zadziałała od razu prostsza metoda, ale niestety nie wiem co pozmieniałeś w moich plikach

Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Generalnie: authoring którego się dopuściłeś nie nadaje się do tego typu sterowania - nie powinien to być jeden film podzielony na rozdziały, tylko osobne, podzielone części filmu. Wtedy można z jednej strony zrobić wybór poszczególnych fragmentów, jak i tzw. "play all". W Twoim przypadku trzeba się było gimnastykować ręcznie...
Możesz mi wyjaśnić co zrobiłem źle ? Jak to powinno wyglądać ? Powiedzmy że tak jak w moim przypadku mam np. 20 krótkich filmów (zdjęcia są nieważne). Do tej pory zrobiłbym to tak:
- tworzę track menu1,
- tworzę np 5 kolejnych stron, na każdej po 4 chaptery,
- nie działa tak jak chcę i krew mnie zalewa.

Zanim napisąłem tego posta tutaj, próbowałem porównywać inne menu dvd do mojego (za pomocą PGCEdit) , ale niestety nie potrafiłem znaleźć odpowiednich różnic.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
------
Ukasz
Ukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2009, 00:04   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Masz jeden, długi film z pozaznaczanymi rozdziałami. Menu to typowy chapter list - po wybraniu określonej sceny/rozdziału następuje do niej skok i dalej sobie leci już reszta filmu od tego rozdziału.

Żeby to miało ręce i nogi, to powinieneś mieć każdy z tych rozdziałów jako osobny film w oddzielnych PGC (niby można też w osobnych VTS, ale wygodniej w PGC - łatwiejsze, mniej rozbudowane sterowanie). Nie wiem czy program którego używasz umożliwia zrobienie multiPGC. Na pewno można zrobić taki autoring w Scenariście, podobno też w DVDLab.

Co zrobiłem? Po odtworzeniu każdej komórki (u Ciebie za wyjątkiem 2 to rozdziały) jeśli jest może być wykonana cell command. Stąd w opisie modyfikacji (wyżej) pisałem o wstawianiu jedynek - jest to polecenie dla sterowania, żeby po odtworzeniu komórki wykonać cell command 1. Jako polecenie w cell command wstawiłem skok do root menu (wiem, nieładnie, ale to jedyna możliwość zmiany sterowania).

Czyli wybierasz z menu rozdział, rozdział jest odtwarzany, po zakończeniu odtwarzania wykonywany jest cell command przekazujący sterowanie do menu. Niby wszystko tak jak chcieliśmy

Ale tylko niby, bo menu jest tak skonstruowane (źle znaczy ), że zawsze jest wywoływana pierwsza karta menu z 6 (bodajże). A to trochę słabo, bo załóżmy jesteś na 3 karcie, wybierasz rozdział do obejrzenia, po zakończeniu zamiast do menu wywołującego (3) trafiasz znowu na pierwsze.

Dlatego dalsze zmiany jakie wprowadziłem, to kilka instrukcji na końcu root menu:

- w gprm(10) przechowywany jest numer odtworzonego rozdziału;
- w gprm(11) mamy numer przycisku, który na danej planszy będzie defaultowy (bo nie na każdej jest ten sam);
- wprowadziłem porównania gprm(10) i przekazałem sterowanie do karty menu, na której znajduje się ten rozdział odpowiednio ustawiając gprm(11).

Ot i wszystko. Jak chcesz zobaczyć odpal obok siebie dwie instancje PGCEdit i wczytaj do nich swoją i moją wersję i porównaj.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2009, 22:55   #7
Ukasz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2002
Posty: 8
Ukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok walcze dzielnie z menu wg. Twoich wskazówek. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki.

Pozdrawiam
------
Ukasz
Ukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 17:07
Menu w TMPGEnc DVD Author nivram DVD-Video 2 30.01.2008 23:14
czy ktos wie jak zrobic menu do filmu dvd po przerobce z divx dziamblik DVD-Video 12 19.03.2005 16:13
Menu w Nero Vision Express 3 i TMPGEnc DVD Author luciow DVD-Video 2 26.01.2005 10:08
Menu po kompresji Liz4rd DVD-Video 4 07.01.2004 21:54


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.