Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.04.2004, 22:05   #1
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Precyzyjne cięcie plików mpg

Szukam najlepszego i w miarę prostego programu do precyzyjnego cięcia plików mpg (1 i 2). Dotychczas korzystam z TMPGEnc, ale ma tę nieprzyjemną cechę, że mimo możliwości bardzo precyzyjnego ustawienia miejsca cięcia, w efekcie plik przycięty jest nieco w innym miejscu. Podobne błędy robi np. AVI MPEG ASF WMV Splitter (czyżby to nie była wina programów tylko cecha przypisana plikom mpg - coś jak klatki kluczowe w avi?). Ktoś polecał mi Easy Video Splitter, ale w nim już precyzyjne ustawienie miejsca cięcia sprawia trudności. Z drugiej strony mam program InterVideo WinProducer, który był dodany do mojej karty video, dzięki któremu mogę przyciąć pliki z dokładnością do jednej klatki, ale po pierwsze nie mam pluginu do obróbki mpg-2, a poza tym program nie przycina po prostu pliku, ale przycinając go poddaje go procesowi ponownego kodowania do pliku wyjściowego, co i trwa długo i pogarsza jakość obrazu. W tej sytuacji TMPGEnc jest naprawdę niezły, poza tą precyzją cięcia.
Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu?
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.04.2004, 22:44   #2
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mi sie tez wydaje ze to raczej "wina" plików niz programow. Swego czasu, gdy bawilem sie w SVCD, tez nurtowal mnie ten problem.

mjq
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 21:57   #3
olo4you
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: slask
Posty: 158
olo4you w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pliki mpg 1234 są cięte tylko w kluczowych klatkach można to obejść poprzez obciecie do kluczowej klatki a między kluczowymi klatkami trzeba przekodować do np formatu mjpg i dokładnie przyciąć co do klatki a następnie z powrotem zakodować
olo4you jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 22:00   #4
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jakim programem mogę podejrzeć, gdzie są te klatki kluczowe. Skoro nie ustawiam ich w czasie kodowania to czy są ustawiane standardowo np. co 1 sek, czy to działa inaczej?
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 22:12   #5
olo4you
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: slask
Posty: 158
olo4you w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
virtual dub a klatki przy nowych kompresorach mogą być z różną częstotliwością wtedy najlepsze osiąga się wyniki w kąpresji
olo4you jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 22:47   #6
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy na pewno temat dotyczy mpg, a nie avi? Jak do VDuba wczytać mpg?
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 22:57   #7
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do VirtualDub'a nie da się (w każdym razie nie bez pomocy dodatkowych narzędzi). Bezproblemowo czyta je natomiast VirtualDubMod.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2004, 23:28   #8
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oj 'ideJ' czy to będzie VirtualDub czy VirtualDubMod będzie on traktował pliki MPG tak samo.
Różnica między obiema versjami Virtuala związana jest tylko z rozbudowanymi opcjami audio (w pakiecie GordianKnotRipPack 0.28.6) lub jej całkowitym brakiem (w późniejszych wersjach GKnota).
Popraw mnie dając konkretny przykład jeśli się mylę. Ale raczej nie.
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2004, 10:31   #9
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z jednym masz rację VirtualDubMod nie nadaje się do cięcia MPEG-2 (choćby dlatego, że będzie to próbował zapisać jako AVI, OGG albo MKV). Natomiast w odróżnieniu od VirtualDub'a potrafi wczytać VOB'y (a co za tym idzie podejrzewam, że i MPEG2 nie będzie dla niego problemem).
Rozbudowane opcje audio to nie jedyna różnica między VirtualDub'em a VirtualDubMod'em
Superprecyzyjne cięcie MPEG2 (bez rekompresji) jest średnio możliwe. Ciąć można (powinno się?) na klatkach kluczowych (w przypadku MPEG-2 są to klatki I rozpoczynające GOP; w przypadku strumienia DVD-Video GOPy mają długość <<standardowo>> 12 lub 15 klatek). Nie wiem na ile precyzyny będzie MPEGSchnitt ale może warto spróbować.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 26.04.2004 o godz. 11:09
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 12:54   #10
Jarooooo
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.04.2004
Posty: 71
Jarooooo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja uzywalem tego " avi mpeg splitter " i bylo bardzo kozak, bardzo prosty programik i bardzo ładnie tnie...
__________________
AMD ATHLON 2500XP+ Barton
ABIT NF7
512 DDR
RADEON 9200 128MB 64B.
LITEON DVD +/-RW 851S
CAVIAR 80GB
Jarooooo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:49   #11
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Od mojego pierwszego posta trochę zgłębiłem temat i mam takie informacje:
1) Rzeczywiście - w sumie to wiedziałem o GOP, ale jakoś mnie tu przymuliło - pliki mpg też mają klatki kluczowe i normalne cięcie filmu powinno się odbywać na tych klatkach. Stąd czasem nie mogłem przyciąć tam gdzie chciałem, bo program wymuszał cięcie po klatkach kluczowych (np. TMPGEnc, ale tak tnie większość programów).
2) Prawidłowo przyciąć w innym miejscu (niż po klatkach kluczowych) można tylko materiał rozkompresowany
3) Znalazłem program który tnie pomiędzy klatkami kluczowymi, robiąc to we współpracy z TMPGEncoderem. Idea jest taka, że program rozkodowuje fragment filmu o długości pojedynczego GOP, tnie w tym miejscu gdzie trzeba, a następnie ponownie koduje (przy pomocy TMPGEnc) ten odcinek GOP i dodaje resztę filmu już bez kodowania. Stąd jakość materiału źródłowego i docelowego nie spada, bo maksymalnie ponownemu kodowaniu podlegają tylko 2 odcinki GOP (ew. początek i koniec filmu, jeśli nie wypadną one na klatkach kluczowych).
4) Program, o którym mówię, nazywa się Cuttermaran i jest łatwy do znalezienia w necie łącznie z koniecznymi dodatkami
5) Materiał, który można poddać takiej obróbce w tym programie musi być wstępnie zdemuxowany do oddzielnego pliku audio i video, w efekcie powstaną też dwa pliki (audio i video). Demuxowanie i Muxowanie można zrobić przy pomocy TMPGEnc, który i tak jest niezbędny do całej operacji

Dziękuję wszystkim, którzy podsuwali różne pomysły, bo ich sugestie doprowadziły mnie do znalezienia tego, o co mi chodziło...
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.