Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2005, 16:27   #1
Segi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Tczew
Posty: 4
Segi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Rwanie filmów podczas odtwarzania po nagraniu.

Witam wszystkich.
Mam problem, mianowicie, posiadam nagrywarke Lite-on'a od wrzesnia. DVD kopiuje za pomoca DVD Shrinka i ewentualnie DVD Fab Lite'a (gdy zalezy mi na jakosci - rozbijam film na dwie plyty). Problem jest nastepujacy - po nagraniu filmu, podczas odtwarzania bywaja momenty, gdy film sie rwie, na moment wskakuje stop klatka. Czy ktos ma pojecie od czego to moze byc? Przypuszczam, ze moze to byc wina plyt (Vakkos (!), GigaMaster), musze tu jednak zaznaczyc, ze takie rzeczy zdazaly sie juz takze na Platinumach, choc w tym przypadku zdarzalo sie to niezwykle rzadko. Co do wymienionych plyt - qmpel badal je i stwierdzil, ze sa one tylko nieco gorsze jakosciowo od Platiniumow, dlatego postanowilem ich uzywac. Gdy wypalam plyty dla PS2 - jest ok, ale z filmami jest problem. Wlasnie - do odtwarzania DVD uzywam Playstation 2, jednak nie sadze, aby tu lezal problem, poniewaz zarowno oryginalne DVD jak i gry w formacie DVD chodza doskonale. Z gory dzieki za odpowiedz, pozdro for all.

PS: Jesli temat ow byl juz poruszany - sorki, ale mam malo czasu, a zalezy mi na jak najszybszym rozwiazaniu problemu.
Segi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2005, 16:29   #2
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A z jaką prędkością nagrywasz ?
__________________
"Za stodołą, gdzieś na płocie, Kogut gromko pieje. Zaraz przyjdę, miła, do cię Tylko się odleję."
knydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 17:18   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm... tylko raz mnie cos podkusilo zeby nagrac film an Vakosach... to byla jedna wielka pomylka i postanowilem sobie ze sie to NIGDY nie powtorzy! PI avg 680 PIF niestety nie pamietam (ale tez cos czlowieka rozsadzalo widzac takie wartosci) Po 20 minutach filmu - zwis - zadnego przewijania. Zawsze pale na Platinumach, TDK, Dysan i ewentualnie Verbatime i nic innego nie obstawiam... polecam to samo.
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 17:47   #4
Segi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Tczew
Posty: 4
Segi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm. Nagrywam bardzo wolno, bo z predkoscia 2,4x, wiec niemozliwe, aby tu lezal problem. Napewno nie kupie juz takich badziewii, buy'nalem sobie dzis 6 platinumow i zobascze jak sie sprawdza. Macie jeszcze jakies koncepty, czemu taki stan rzeczy mnie dotknal? Podkreslam, ze na Platiunumach tez sie zdarzaja 1-3 przyciecia na film
Segi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 17:57   #5
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie no... na platinumach to raczej sie u mnie na Litku 1633 AKA 1653 nie zdarza... nawet na "-" bo gdzies ten palnik ich za bardzo nie trawi i nawet na Platinumach "-" to nigdy mi nie schodzilo ponizej PI avg 40, a na "+" zawsze PI avg mniej niz 1,5, PIF avg mniej niz 0,08... to takie moje osobiste doswiadczenia w tej dziedzinie. Predkosc zazwyczaj x6 (przy mozliwosciach max x8) Ale mysle ze predkosc az tak znaczaco wplynac nie moze
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2005, 19:32   #6
Segi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Tczew
Posty: 4
Segi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przed momentem nagralem Ice Age na Platinum. Wylaczylem wszystkie niepotrzebne procesy, dzialal sam Shrink (mam Athlon 2200+, 512MB RAMu, Radeon 9200). Zapodalem i caly film nic nie zarwalo. Zobaczymy jak bedzie za tydzien. Tak sobie mysle, ze moze oprocz kiepskich plyt, bledem bylo np. dzialanie w Operze, tudziez w innym programie?
Segi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:28   #7
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Segi
Przed momentem nagralem Ice Age na Platinum. Wylaczylem wszystkie niepotrzebne procesy, dzialal sam Shrink (mam Athlon 2200+, 512MB RAMu, Radeon 9200). Zapodalem i caly film nic nie zarwalo. Zobaczymy jak bedzie za tydzien. Tak sobie mysle, ze moze oprocz kiepskich plyt, bledem bylo np. dzialanie w Operze, tudziez w innym programie?
w zasadzie nie wiem jak sie ma dzialanie innych programow do wypalanej w danym momencie plyty... jak sie nie wlacza jakis burnproof i pochodne (w zaleznosci od palnika) to chyba nic nie powinno sie w kProbe przy testach pojawic... Sam jak wypalam DVD to przegladam stronki internetowe i nigdy nic mi sie z wypalana plytka nie dzieje. No chyba ze miales na mysli mowiac "dzialac w innych programach" granie w HL2 To juz inna sprawa.

Pozdrowisko!

PS daj znac czy po wypaleniu innych plytek (firmowych) masz wczesniej wymienione problemy
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 19:13   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zaobserwowałem, że Nero nie lubi się z Operą właśnie. Objawia się to tym, że często opróżnia się bufor dyskowy w Nero i nagrywanie jest wstrzymywane do ponownego napełnienia bufora. A po wyłączeniu Opery wszystko jest już OK. Ma to chyba jakiś związek ze sposobem cachowania plików przez Operę i defragmentacją dysku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 20:08   #9
Segi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Lokalizacja: Tczew
Posty: 4
Segi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
w zasadzie nie wiem jak sie ma dzialanie innych programow do wypalanej w danym momencie plyty... jak sie nie wlacza jakis burnproof i pochodne (w zaleznosci od palnika) to chyba nic nie powinno sie w kProbe przy testach pojawic... Sam jak wypalam DVD to przegladam stronki internetowe i nigdy nic mi sie z wypalana plytka nie dzieje. No chyba ze miales na mysli mowiac "dzialac w innych programach" granie w HL2 To juz inna sprawa.

Pozdrowisko!

PS daj znac czy po wypaleniu innych plytek (firmowych) masz wczesniej wymienione problemy
Wlasnie nagralem The Hunted na Platinumie i chodzi perfekcyjnie. Heh... Nie wiem czemu wczesniej na Platinumach rwalo (byly to jeszcze 4x, za 5,5zeta). Hmm... A co do programow, chodzilo mi np. o odpalonego Foobara, Opere itp oraz o otwieranie podczas wypalania nowych programow. Nie wiem czy ma to jakis wplyw na jakosc wypalonego materialu. Jesli dojde do jakichs nowych spostrzezen, z pewnoscia dam wam znac. I jeszcze jedno - po ile stoja teraz double?

Pozdro to all burn'ers!
Segi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 20:43   #10
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ciesze sie ze Platki chodza prawidlowo... tylko kurcze dosc drogawo za nie dales... ja kupuje w cake 1.95zl/szt. Jesli chodzi o foobara to u mnie tez zazwyczaj dziala w tle i nigdy nie zauwazam zeby mial jakis wplyw. Jesli juz cos by mialo wplyw na palenie to udostepnianie duuuzych plikow w sieci, gdyby ktos od Ciebie szarpal np. filmy podczas wypalania. Otwieranie programow to (wg mnie) chwilowy tylko spadek buforu - niekoniecznie do uruchamiania Buffer Underrun wiec... nic nie powinno wykazac.
Jesli chodzi o obserwacje Reetou dotyczaca Opery - to nie potrafie sie wypowiedziec - nie uzywam tej przegladarki
No i jeszcze co do DL to... chyba najtaniej mi sie obilo o oczy za 28 zeta, ale nie pamietam firmy ani gdzie (gdzies w necie)

Pozdrowisko!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 21:08   #11
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dl widzialem za 24 zeta. Co do opery to gryzie sie ona tez z winrar'em zaczyna wtedy sie mulic jak cholera, ale z nero to bylo i jest u mnie ok
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.