Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2004, 19:00   #1
Gorky
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 7
Gorky w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z CCE

Witam
Zaczynam dopiero z zabawe z nagrywaniem filmow i mam problem z cce. Skorzystalem z poradnika na stronie http://www.cdrinfo.pl/artykuly/duet-dvd/ mam wszystkie potrzebne programy DVD Rebuilder 0.66a, DVDRemake, CCE trial i inne. Problem wystepuje kiedy wybieram encode w DVD Rebuilder po okolo 10 minutach pojawia okienko o nazwie "CCE SP Trial Version" z informacja ze wystapil problem z aplikacja CCE SP Trial Version i zostanie ona zamknieta i z pytaniem czy wyslac raport z opisem bledu. Probowalem roznych wersji cce 2.66, 2.67 i we wszystkich wystepuje to samo. Czy istnieje jakies rozwiazanie tego problemu ?
System to WinXP PRO SP2, Athlon XP 2400+, 256 MB RAM.
Gorky jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2004, 22:33   #2
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Gorky
Problem wystepuje kiedy wybieram encode w DVD Rebuilder po okolo 10 minutach pojawia okienko o nazwie "CCE SP Trial Version" z informacja ze wystapil problem z aplikacja CCE SP Trial Version i zostanie ona zamknieta i z pytaniem czy wyslac raport z opisem bledu. Probowalem roznych wersji cce 2.66, 2.67 i we wszystkich wystepuje to samo. Czy istnieje jakies rozwiazanie tego problemu ?
System to WinXP PRO SP2, Athlon XP 2400+, 256 MB RAM.
Prawdopodobnie musisz kupić ( pełną wersję CCE; lub dla wszelkiego wypadku przetestuj, super dokładnie swoje pamięci RAM. No i jeszcze jedno - jeszcze bardziej możliwe, że SP2 powoduje te problemy.
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2004, 23:38   #3
Gorky
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 7
Gorky w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O pamieci nie pomyslalem w wolnej chwili bede musial sprawdzic. Przyszlo mi na mysl, ze to moze byc wina SP2 lub jakiegos blednego wpisu w rejestrze, ale przed drastycznymi rozwiazaniami (format dysku) chce sie upewnic czy nie ma prostszego rozwiazania jesli to wina SP2.
Gorky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 00:24   #4
Gorky
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 7
Gorky w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z ecc sobie poradzilem trafiajac na odpowiednia wersje. Podejrzewam, ze to byla wina ecc lub eclcce, ale teraz pojawil sie inny problem. Pojawil sie komunikat kiedy naciskam encode :

DVD Rebuilder experienced a buffer overflow. Error #0003. Process must abort.

w temacie http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...er+experienced
przeczytalem ze wystarczy zaznaczyc opcje "Special Error Avoidance" i moze ona pomoc. Takiej opcji nie ma, jest "Special Error Processing" wiec podejrzewam, ze to jest ta opcja i chyba pomaga. Mam w zwiazku z tym pytanie jak unikac tego typu problemow ?
Drugi problem to to, ze kiedy juz naciskam encode i proces trwa powiedzmy godzine i chce podejrzec efekty pracy w PowerDVD to po wybraniu odpowiedniego folderu PowerDVD uruchamia sie, ale pojawia sie czerwony napis na czarnym tle:

MPEG2Source: couldn't open file
J:\Troja\D2VAVS\Vxxxxxxxx.avs, line 6

(za x wstawic numer) i film sie nie wyswietla chociaz menu sie pokazuje. Co jest nie tak ? Co musze jeszcze ustawic lub co pominalem a moze nie da sie podejrzec ? Wydaje mi sie dziwne ze menu sie wyswietla chociaz moim zdaniem nie powinno jesli film sie nie wyswietla.
Gorky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 10:31   #5
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gorky, mógłbyś podesłać, te 'odpowiednie' wersje cce i eclcce, bo ja już się naszukałem strasznie dużo.. chciałem kupić, ale nie wiedziałem czy nie będzie tego samego problemu.. także please, prześlij mi to na maila skip@buziaczek.pl
z góry wielkie THX
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 22:44   #6
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no dobra.. cce już mam (za co dziekuję Gorky'emu) ale dalej mi to nie koduje.. kiedy włączam dvd rebuilder i daje encode, to włącza się cce i tyle nic nie koduje nic się nie dzieje, tylko włączony cce (a np: w the film machine, kiedy włącz się kodowanie, to cce cos tam robi) i nie wiem co jest korzystam z tego samego poradnika Duet DVD..
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 23:51   #7
Gorky
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 7
Gorky w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skip18 sprobuje pomoc w miare swoich skromnych mozliwosci. Masz wszystkie potrzebne pliki i w odpowiednich miejscach ? W DVD Rebuilder masz w Options->CCE Options zaznaczone CCE SP ? Ja kiedy uporalem sie z problemem z cce mialem inny problem po nacisnieciu encode proces ten zajmowal ok 5 minut a wszystkie 3 kroki ok 10 min. Pomoglo wrzucenie plikow MPEG2Dec3dg.dll i Decomb.dll do folderu plugins w AviSynth i ustawienie sciezki dostepu do tych plikow w opcjach Rebuildera "Patch to Decoder" oraz "Patch to Decomb.dll", teraz proces trwa dlugo to mysle, ze jest dobrze. Chociaz problem powyzej nadal jest i zastanawiam sie czy aby zobaczyc wyniki nie musze czekac do zakonczenia procesu i nacisnac rebuild.
Gorky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 09:48   #8
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no więc mam wszystko i wszystko w odpowiednich miejscach, ustawione na cce sp, jak wrzuciłem te MPEG2Dec3dg.dll i Decomb.dll do folderu plugins w AviSynth, to też mi dłużej kodowało (zamiast 5 min, to 22 min przy 6 pass ) a po rebulid było menu i warningi, ale żadnych filmików dodatkowych, ani niestety samego głównego filmu.. czy ktoś wie, co ciągle może być nie tak??
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 15:34   #9
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a po co wam Decomb.dll ? zdejmujecie przeplot?
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 16:30   #10
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

pisze, żeby podać ścieżkę, to podałem, ale po co to jest, to nie mam pojęcia a czy to może być przyczyną problemu?
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 17:02   #11
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
użycie Decomb.dll jest bez sensu bez dodania do skryptu AVS odpowiednich komend np. usuwających przeplot lub przywracających progressive video dla filmów, które zostały zapisane z przeplotem na potrzeby TV...
mam wrażenie, że autor poradnika o DVD ReBuilder
czegoś nie doczytał i stąd te zamieszanie
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 10.12.2004 o godz. 17:05
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 23:19   #12
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no.. to fakt, też mi się tak wydaje.. a może napisałbyś tak w skrócie te najważniejsze rzeczy (o ile ci się chce ) jak to przerobić w tym programiku, bo czytałem wcześniej twoje poradniki do przerabianiu divx do dvd i dodawanie napisów do dvd były spox a w tym opisie chyba faktycznie coś jest pominięte..
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.