Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2005, 12:12   #1
siwy-72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 4
siwy-72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z jakością kopiowanych filmów DVD

Witam serdecznie jestem tu nowy i może zadam kilka głupich pytań ale co tam lepiej pytać niż marnować płytki
Kopiuje filmy DVD i prawie za każdym razem po skopiowaniu filmu podczas oglądania na stacjonarnym odtwarzaczu pojawia sie miejscami taka pikseloza (takie kolorowe kwadraciki) Filmy kopiowałem już różnymi programami Nero, ClonemDVD2(tą z tymi ekstra owieczkami ) i jakąś nową 3-ą.Zgrywałem na + i na - i prawie zawsze jest to samo. Plizzzzzzzzzzzzz powiedzcie jak to poprawić
siwy-72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.01.2005, 12:44   #2
Jacek G
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Jacek G
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 22
Jacek G w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uzywasz transkoderów i to nie najlepszych więc cos takiego jest możliwe. Uzyj innych programów jak np. InstantCopy to tez transkoder ale o niebo lepszy przynajmniej wg mnie.
__________________
Hardware:
DVDRW LiteON SOHW-832S
DVD-ROM LiteON XJ HD-166S
stacjonarny DVD Grundig GDP-3200
Jacek G jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 13:06   #3
siwy-72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 4
siwy-72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to znaczy muszę zmienic program do kopiowania ?
siwy-72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 13:20   #4
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja tam na cloneDVD2 nie narzekam
wrecz przeciwnie jestem BARDZO ZADOWOLONY

do tej pory ZERO zgrzytow i pikselozy

zawsze najnowszy trial i jazda do backupu
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem

Ostatnio zmieniany przez icemac : 20.01.2005 o godz. 13:23
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 13:22   #5
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwy-72
Witam serdecznie jestem tu nowy i może zadam kilka głupich pytań ale co tam lepiej pytać niż marnować płytki
Kopiuje filmy DVD i prawie za każdym razem po skopiowaniu filmu podczas oglądania na stacjonarnym odtwarzaczu pojawia sie miejscami taka pikseloza (takie kolorowe kwadraciki) Filmy kopiowałem już różnymi programami Nero, ClonemDVD2(tą z tymi ekstra owieczkami ) i jakąś nową 3-ą.Zgrywałem na + i na - i prawie zawsze jest to samo. Plizzzzzzzzzzzzz powiedzcie jak to poprawić
Nie konieczne wina mus lezec po stronie transkodowania bardziej bym odstawial nosnik pod nagranie czy pikseloza wystepuje w ty samych miejscach na roznych nosnikach tego samego filmu.

jak odtwarzanie filmu z HDD np.power dvd
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 13:24   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no nie przesadzajmy - CloneDVD jest niezly, polece tez DVDShrink
to sa typowe programy dla poczatkujacych i takich ktorzy w temat sie po prostu wgryzac nie chca
pozawalja osiagnac bdb jakosc
wszystko z glowa
jak kopiujesz plyte ktora zajmuje 8GB na nosnik 4,3 to musisz z czegos zrezygnowac - albo jakosc albo dodatki
z drugiej strony - potrzebny ci film ze sciezka dzwiekowa w jezyku kroatynskim czy suahili? usun te zeczy z ktorych i tak nigdy nie skozystasz i film zamiast kompresowany do 40% bedzie kompresowany do np 70% - roznicy w jakosci wtedy nie zobaczysz
ja uzywam dvdshrinka (darmowy szybki i dobry jakosc daje - czego wiecej chciec?), nero faktycznie odradzam, clonedvd tez jest chwalony, ale ja go nie uzywam
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 13:44   #7
siwy-72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 4
siwy-72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok powiem tylko że wywalam wszyskie zbędne syfy nawet menu tak że od razu startuje filmik i pikseloza jak była tak jest Nie wiem może to rodzaj płytek ma znaczenie do tej pory nagrywam na Esperancy
siwy-72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 15:25   #8
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja mam pytanko? Czy DVDShrink serio nie pozwala na zachowanie menu
__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 21:59   #9
ptaszek1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 10
ptaszek1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie niepozwala i bardzo mnie to boli - mecze sie z tym juz dobrych kilka dni azeby pozostawi menu i niemoge sobie poradzić HELP !
ptaszek1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 22:33   #10
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a opcję Full Backup widziałeś? DVD Shrink ma dwa tryby - sam film czyli tryb re-author i wszystko czyli full-backup. W tym drugim trybie nie można usunąć dodatków ale można zmniejszyć do minimum zajmowane przez nie miejsce robiąc z nich Slideshow.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 15:03   #11
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Można pięknie dodać oryginalne menu do filmu obrobionego shrinkiem,
dodajemy przy pomocy PGCEdit, jak znajde troche czasu to skrobnę opis jak to wygląda w praktyce.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 07:55   #12
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwy-72
Ok powiem tylko że wywalam wszyskie zbędne syfy nawet menu tak że od razu startuje filmik i pikseloza jak była tak jest Nie wiem może to rodzaj płytek ma znaczenie do tej pory nagrywam na Esperancy
Możliwe, że twój stacjonarny DVD ma problem z odczytem nagrywanych płyt DVD. Widziałem już takie coś, płytka nagrana bardzo dobrze, umnie śmiga, a u kumpla pikseloza jak cholera. W tym przypadku pomogło BookType z DVD+R na DVD-ROM, nie wiem czy w twoim przypadku pomoże.

Sprawdz też NA TEJ STONIE jakie nośniki czyta twój stacjonarny DVD, oraz jest tam trochę innych informacji.

Cytat:
Napisany przez Robs
Można pięknie dodać oryginalne menu do filmu obrobionego shrinkiem,
dodajemy przy pomocy PGCEdit, jak znajde troche czasu to skrobnę opis jak to wygląda w praktyce.
Daj znać ja zrobisz ten opis.

Pozdrowienia Salem

Ostatnio zmieniany przez Salem : 23.01.2005 o godz. 07:57
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.