Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.12.2004, 11:55   #1
Mr_skywalker
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.07.2004
Posty: 21
Mr_skywalker w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z łączeniem filmów w Ulead Factory

Witam,

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, gdzie sie mogę pytać o takie rzeczy. Mam filmy w postaci mpeg na HDD zgrane z kamery. Przy użyciu programu Ulead Factory Movie zgrywam filmy na DVD. Jeżeli mam kilka filmów np z wakacji i tak też je wstwiam, zeby były nagrane to potem mam na DVD oddzielne filmy. Jeden mi się konczy i wraca do głównego menu i musze wybrać drugi. Żeby jednak tego unikąć można łączyć filmy , a za to tworzą sie rozdziały. Czyli generalnie film sobie leci w całości. Jest jedno ale. Jak to robie , to w efekcie mam kiepską jakość niektórych rozdziałów po połączeniu. Ta kiepska jakosć przejawia się w tym, że obraz mi skacze.
Druga rzecz, to taka, że Ulead Factory nagrywa 3GB płytę DVD baaaardzo długo np 3-4 godziny.
Więc moje pytanie, czy ktoś zna jakiś inny program, któy bez problemu pozwala na szybkie wrzucenie filmów o nagrania i ich połączenie , ale możę jakość bedzie tego lepsza . Oraz czy wszystkie programy tak długo nagrywają?

Pozdrawiam,
Mr_skywalker jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.12.2004, 11:59   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
w jakiej postaci masz te filmy na hdd? jk jeden ze standardowych avi, mpeg czy cos w tym stylu to polacz je w virtual dub mod, potem nagraj chocby nero vision express - dopuki nie nakladasz napisow i innych bajerow to wystarczy - latwy i w maire szybki (oczywiscie zalezy to od mozy obliczneiwoej kompa)
zanim plik dasz do NVE mozesz go obraobiac w dowolnym progsie do edycji video oczywiscie, jesli mas zna to ochote
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2004, 12:14   #3
Mr_skywalker
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.07.2004
Posty: 21
Mr_skywalker w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
to polacz je w virtual dub mod,

Nie mardzo rozumiem . Co to Virtual dub mod ?Gdzie i z czym to sie je ?

Filmy mam w mpeg , nie mam zamiarów robić napisów ani innych bajerów :-)

Pozdro
Mr_skywalker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2004, 21:10   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a wpisz w googla virtual dub albo virtual dub mod
i znajdziesz... http://virtualdub.sourceforge.net/
pierwszy plik otwierasz open, kolejne dodajesz appended... i save as - masz tylko avi do wybooru - zapisz z wysokim bitratem
potem avika wrzuc do nve i poczekaj - po jakims czasie (pewnie kilku godzinach) masz gotowy film na dvd z menu (albo bez) itd
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2004, 22:07   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mr_skywalker
Witam,

Nie wiem, czy to odpowiedni dział, gdzie sie mogę pytać o takie rzeczy. Mam filmy w postaci mpeg na HDD zgrane z kamery. Przy użyciu programu Ulead Factory Movie zgrywam filmy na DVD. Jeżeli mam kilka filmów np z wakacji i tak też je wstwiam, zeby były nagrane to potem mam na DVD oddzielne filmy. Jeden mi się konczy i wraca do głównego menu i musze wybrać drugi. Żeby jednak tego unikąć można łączyć filmy , a za to tworzą sie rozdziały. Czyli generalnie film sobie leci w całości. Jest jedno ale. Jak to robie , to w efekcie mam kiepską jakość niektórych rozdziałów po połączeniu. Ta kiepska jakosć przejawia się w tym, że obraz mi skacze.
Druga rzecz, to taka, że Ulead Factory nagrywa 3GB płytę DVD baaaardzo długo np 3-4 godziny.
Więc moje pytanie, czy ktoś zna jakiś inny program, któy bez problemu pozwala na szybkie wrzucenie filmów o nagrania i ich połączenie , ale możę jakość bedzie tego lepsza . Oraz czy wszystkie programy tak długo nagrywają?

Pozdrawiam,
1. nie polecam Ulead movie factory do zgrywania z kamerki
2. prawdopodobny problem jakosci jest zwiazany z parametrami jakich uzywasz do zgrania z kamerki na dysk do formatu "mpg" nie zgodnym ze standardem DVD, dlatego przy łączeniu wspomnianych plików "ulead" konweruje te pliki na zgodne ze standardem
Video = rozdzielczosc 720x576
Audio = 48 000 khz
3. Lepszym rozwiązaniem jest Pinnacle Studio 8 lub 9
4. Jak już będziesz używać pinnacl'a to przekonwertuj dysk na NTFS, Fat32 ma ograniczenie 4GB=4096MB
5. zapisuj jako format DVAVI - wymaga dużej ilości miejsca na dysku tak w przyblizeniu 1h= ok 11GB.
6. Format DVAVI jest łatwiejszy do obróbki (chodzi o dodawanie efektów przejść)
7. Z poziomu pinnacla mozesz zapisac material jako "mpg" zgodne ze standardem DVD lub odrazu nagrać na płytkę DVD
8. Wiecej na temat zgrywania do DV możesz dowiedzieć się na tym forum http://forum.dystrybucja.ksk.com.pl/
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2004, 09:55   #6
ByBlue
Bywalec
 
Avatar użytkownika ByBlue
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 36
ByBlue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Poleci Ci prosta metode w skrocie...
Swoj material (ten w czesciach) skonwertuj do plikow VOB...
Nastepnie nadaj im odpowiednio nazwy >>>
Vts_01_1.vob
Vts_01_2.vob
Vts_01_3.vob... itd.w zaleznosci ile ich bedzie
I tak przygotowany material przepusc przez IfoEdit-a i otrzymasz gotowy material w calosci do ogladania...
ByBlue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.