Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.12.2009, 11:13   #1
olsberg64
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.12.2009
Posty: 2
olsberg64 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z layer break dla DVD9 video

Mam obraz płyty DVD video w formacie iso. Wielkość 7.95GB. Płyta zawiera pięć odcinków z możliwością uruchamiania z menu głównego.
Po nagraniu obrazu na DVD9 (nero 8 essentials, imgburn) występuje problem wyboru dowolnego odcinka. 1 i 2 na płycie uruchamiają się a już 3 i dalsze zacinają odtwarzanie.
Dane na płycie nagrywają się w komplecie ale pojawia się informacja o kłopotach z definicją przejścia między warstwami.

Obraz dvd zamontowany w wirtualnym napędzie działa bez zarzutu. Czy jest jakaś szansa, żeby nagrać DVD9 działające poprawnie w stacjonarnym odtwarzaczu?
Próbowałem kopiować całe DVD wskazując jako źródło wirtualny napęd. Płyta się nagrała, ale dalej kłopoty z uruchamianiem odcinków z menu.
Nagrałem też płytę z kompresją do DVD5 (DVDFab-em) i wtedy wszystko działało super, ale kosztem jakości.
Stąd moje podejrzenie, że problem dotyczy layer break'a
Z góry dzięki za pomoc.
olsberg64 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.12.2009, 12:46   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ciekawe założenie, acz w 99,9% niesłuszne. Layer break to przejście pomiędzy warstwami na płycie. Dobiera się jej położenie tak, żeby chwilowa przerwa transferu danych w trakcie odtwarzania filmu była jak najmniej widoczna.

Jak chcesz sam ustalić położenie LB, to wypakuj film z obrazu i nagrywaj za pomocą Imgburna - nero się do tego nie nadaje.

A odcinki, które znalazły się na drugiej warstwie nie 'chodzą' raczej dlatego, że wypalałeś na kiepskich nośnikach, albo nagrywarka sobie z nimi nie radzi.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2009, 14:43   #3
olsberg64
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.12.2009
Posty: 2
olsberg64 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za otworzenie oczu Reetou.

Przyznaję, że nie czuję się mocno w temacie nagrywania DVD video bo dopiero zaczynam się tym zajmować.
Dlatego też najchętniej nie zmieniałbym nic w ustawieniach oryginalnych płyty a jedynie wypalił obraz tak, żeby działała poprawnie.
To, że obraz iso działa bez zarzutu w wirtualnym napędzie jak i fakt, że DVDFab potrafił poprawnie wypalić płytę na DVD5 doprowadziło mnie do mylnego wniosku nt. LB

Nośnik na jakim próbuję wypalać płytę to DVD+R DL Verbatim x8
Nagrywarka w notebooku HP, zapewne nic specjalnego ale już wypaliłem nią kilka DVD9 z obrazów z innego źródła i problemów nie było, mimo tego, że używałem nero8 bezpośrednio do wypalenia iso.

W momencie jak napotkałem problem zacząłem szukać rozwiązania na forach o tej tematyce i po kilku nieudanych próbach wypalenia dobrze działającej płyty postanowiłem utworzyć wątek.
Próbowałem nagrywać płytę DVD video DVDFabem wskazując jako źródło pliki widziane w wirtualnym napędzie. Niby komunikat, że nagranie zakończyło sie sukcesem, ale w rezultacie błędy jak opisane powyżej.
Próbowałem też kopiować kompletne DVD wskazując jako źródło wirtualny napęd z zamontowanym obrazem iso.
Efekt niestety był taki sam.

Będę wdzięczny za każdą sugestię co jeszcze i jak dokładnie powiniem wykonać, żeby wypalona płyta działała bez problemów.
olsberg64 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2009, 12:44   #4
robert.32
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2005
Posty: 6
robert.32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

olsberg64: nie zaszkodzi zrobic tak, jak napisał Reetou, czyli wypakuj film z obrazu, i nagraj za pomocą ImgBurn.Tutaj masz fajny opis, jak to wykonać, aby wszystko działało, czyli nie było problemu z layer break (oczywiście, jezeli w tym jest problem): KLIK. Opis jest po angielsku, ale myślę, że dasz sobie radę. Po wykonaniu wszystkich czynności, które są w opisie, będziesz miał dwa pliki: .iso i .mds, który to plik musisz wybrać przed nagrywaniem, aby wszystko było ok.

Ostatnio zmieniany przez robert.32 : 17.12.2009 o godz. 12:55
robert.32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z nagraniem płyty DVD9 ?? mestostragande Napędy optyczne DVD 2 27.08.2009 19:28
nagrywanie dvd video problem dayas DVD-Video 4 30.05.2005 23:31
Polecam!! Urządzenie do przechwytywania Video ConvertX PX-M402U MALIK27 Napędy optyczne DVD 0 14.03.2005 16:18
Problem z SCENARIST-em Help FILM-Maniak DVD-Video 10 09.09.2004 13:30
problem z LiteOn 32123S - pliki video miyake Napędy optyczne CD 6 03.09.2002 22:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.