Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2005, 07:41   #1
lukand
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 31
lukand w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagraną płytą DVD

Byłbym wdzięczny za pomoc w postawieniu trafnej diagnozy odnośnie problemu jaki zaobserwowałem po nagraniu płyty DVD zawierającej film. Otóż nagrałem ten materiał na płycie DVD-R, ponieważ mój stacjonarny sprzęt odczytuje tylko płyty jednorazowego zapisu. Dokonałem przeglądu filmu w napędzie mojego komputera i tu wszystko było jak należy. Jednak próba odczytu w sprzęcie stacjonarnym z początku wyglądała obiecująco. Niestety, po chwili wystąpiły problemy i zamiast ciągłego odczytu zaobserwowałem przeskoki do scen filmu bardzo odległych od początku nagrania. Chwilowo po przeskoku odczyt przebiegał bez problemu, po czym zjawisko znów się powtórzyło. Nastąpiło przerwanie odtwarzania i po chwili film odczytywany był znowu w innym miejscu.
Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Czy zależy to od rodzaju nośnika, czy prędkości nagrania podanej na płycie, czy też winić należy mój stacjonarny DVD, który w przypadku płyt nagranych fabrycznie nie wykazuje opisanych błędów odczytu?
lukand jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.03.2005, 07:43   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak zwykle :

-nie wiadomo jaka nagrywarka
-nie wiadomo jaka stacjonarka
-nie wiadomo jaki nośnik

uwielbiam to
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2005, 07:53   #3
lukand
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 31
lukand w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
jak zwykle :

-nie wiadomo jaka nagrywarka
-nie wiadomo jaka stacjonarka
-nie wiadomo jaki nośnik

uwielbiam to
Nagrywarka: Toshiba SD-R5272
Stacjonarny: Thomson DTH 4200
Nośnik: Creation DVD-R 4× 4,7 GB

Jako początkujący nie wiedziałem, że ma to zanczenie. Wydawało mi się po prostu, że istnieją ogólne przyczyny problemów z płytami.
lukand jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2005, 08:12   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tu są opinie właścicieli o nagrywarce (eng) http://www.videohelp.com/dvdwriters....&Search=Search

info o stacjonarce http://www.videohelp.com/dvdplayers....y=Name&hits=25

a tutaj jest o nośniku http://www.videohelp.com/dvdmedia.ph...+or+List+Media

i mamy wynik taka sobie nagrywarka+słaby nośnik+niezbyt chętna do czytania słabych płyt stacjonarka= cięcie filmu.

co można zrobić - kupić dobre nośniki, sprawdzić czy jest jakiś nowszy bios do nagrywarki, poczytać co tam ludzie piszą.

edit: znalazłem najnowszy bios. http://www.cdfreaks.com/drive/firmware/1096

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 17.03.2005 o godz. 08:28
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2005, 08:28   #5
pysio78
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 40
pysio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem podobny przypadek tylko że nagrywarka była LITE-On 811 a odtwarzacz DVD LG. Powiem tak zdecydowanie zmień płyty na lepsze. Nie jestem pewien czy Toshiba udostepnia ci możliwość zapisu płytki DVD+R jako DVD-ROM. Jeśli tak spróbuj najlepiej na DVD+RW co by nie tracić płyty. Jak nagrasz tak płytę DVD+RW będzie ona widziana w odtwarzaczu stacjonarnym jako płyta oryginalnie tłoczona co może tylko pomóc. Moj LG nie odtwarzał mi płyt nagranych szybciej niż 2x no i po nagraniu jako DVD-ROM troche to pomogło bo bynajmniej film szedł choć od czasu do czasu na niektórych płytach się przycinał.

Z tego co piszesz o stacjonarnym DVD wniskuje że jest to chyba starszy nieco model i musisz byc przygotowany na to że może sobie nie radzić z nagranymi płytami.

Podsumowywując:
Nagraj płytke nie szybciej jak 2x
Uaktualnij Bios w nagrywarce jeśli to mozliwe
Zmień płytki na lepsze
Wypróbuj zapis płyty jako DVD-ROM jeśli masz taką możliwość
Jesli to nie pomoże to trzeba będzie chyba odkładać kasiorkę na nowszy odtwarzacz DVD.
Bądź dobrej myśli!
Pozdrawiam
__________________
Offsiki trzymta się Kupy!!!
pysio78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.