Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.03.2009, 04:28   #1
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z nagraniem plików z dysku twardego na płytę dvd

Witam mam taki problem i może ktoś z forumowiczów lub modelatorów będzie wstanie mi pomóc.Od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z tym problemem.Po nagraniu na dysk twardy z płyty dvd filmu nie mogę potem z twardziela przegrać tego na płytę dvd mimo iż po sprawdzeniu cały film z dysku twardego bezproblemowo mogę odtworzyć.Zawsze gdy nagrywam to tylko i wyłącznie sam film bez menu , dodatków , języki zostawiam tylko polskiego lektora i jeśli mam wybór oryginalnego Dolby Digital lub DTS to zawsze biorę DTS logiczne lepsze efekty na kinie domowym potem są oraz do oryginalnego dźwięku polskie napisy to wszystko co mieści się na płycie z filmem.Chyba że zostaje miejsce wówczas dodaję różne dodatki z filmu.Nawet mam dysk przenośny Seagate 750GB podłączany pod port usb i zasilany zasilaczem także z niego nic nie mogę przegrać na płytę dvd.Po postawieniu świeżutkiego systemu dalej ten sam scenariusz.Zawsze nagrywałem na dysk twardy film programem Shrink wersja 3.2.0.15 a na płytę już programem CloneDVD wersja 2.9.2.0 próbowałem nawet DVDFab Platinum wersja 5.2.3.2 oraz Ashampoo Burning Studio 8 jednakże również z negatywnym skutkiem.Jedyne co działa to pod programik NeroVision 6 oprogramowanie Nero 9 ale tam tylko mogę wybrać jeden język bez DTS oraz napisów.Pokażę teraz co na ekranie monitora mi się ukazuje przy próbie nagrania na płytę przeważnie tymi dwoma programami których zawsze używałem bez żadnego ale i śmigało wszystko do pewnego czasu czyli Shrinka i CloneDVD wersje wyżej wymienione oto linki do fotek: http://img6.imageshack.us/img6/7095/problemwshrink.png , http://img6.imageshack.us/img6/5071/...mwclonedvd.png próbowałem jeszcze również w programie ImgBurn wersja 2.4.2.0 także nic nie pomogło.Będę ogromnie wdzięczny za pomoc jak można rozwiązać ten irytujący mnie tak problem.Nic nie kombinowałem z plikami po prostu były na partycjach i nagle tak chciałem po przegrywać na płytki bo wcześniej ich nie miałem i klęska.Tu jeszcze jedna fotka jak otworze folder z jakimś filmem na twardzielu to tak jest http://img6.imageshack.us/img6/6312/plikifilmu.png kodeki mam najnowsze wgrane oraz filmy tylko i wyłącznie w formacie MPEG 2 czyli jak wiadomo jakości DVD żadne AVI itd.teraz jak coś nowego nagram z płyty dvd i chcę tymi samymi programami nagrać na dysk twardy i potem to przegrać na płytę dvd niema najmniejszego problemu wszystko bezbłędnie działa.Tylko mam problem z starszymi filmami chodzi mi o datę nagrania na dysk twardy sam się dziwię co może być nie tak dlatego szukam pomocy tu.Próbowałem nawet z tym przenośnym dyskiem u kilku znajomych przegrać tymi samymi programami jednakże dalej z negatywnym skutkiem.Dyski mam firmy Caviar 250GB i 200GB na Sata 2 noi aby nie było rozczarowań logiczne że na systemie NTFS a nagrywarki także na Sata 2 firmy Optiarc dawna NEC model to AD-7191S ściągnąłem także nowe stery do nich i nic.

Ostatnio zmieniany przez WODZU1972 : 08.03.2009 o godz. 04:42
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2009, 10:07   #2
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Tego na pewno nie nagrasz, jako DVD.

Gdzie są pliki .IFO i .BUP ?

Bez tych plików stworzenie płyty DVD-VIDEO jest niemożliwe
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 11:52   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez WODZU1972 Podgląd Wiadomości
może ktoś z forumowiczów lub modelatorów .
To od "modeli" ?

Odbuduj strukture plyty DVD (np. DVD REbuilder)
Albo przekopiuj cala plyte usun dodatki, i zbednosci, ale nie usuwaj plikow *ifo i *bup, bo one niosa informacje o strukturze plikow na plycie.

voby beda sie na kompie odtwarzac bez nich, ale na plycie DVD juz nie.

No chyba, ze nagrasz te voby jao dane i wtedy nie bedzie to plyta DVD i na odtwarzaczu raczej nie pojdzie. ( w kompie - tak, odtworzysz pojedyncze pliki {chyba?})
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 14:23   #4
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK jednego nie rozumiem jak mogły te pliki IFO oraz BUP tak same zniknąć z struktury płyty dvd przecież ja nic nie kombinowałem zawsze tak nagrywałem jak już wspominałem a że mam pojemne dyski i czasami brakło kaski na czyste płytki to trzymałem taki film na twardzielu i nagle co same te pliki wyparowały!!Przecież nawet stawiając świeżutki system to i tak tylko robię to na partycji C reszty nie ruszam więc jakim cudem wyparowały te pliki z tamtych partycji oraz tego dysku przenośnego hmmm.....Filmów już nie posiadam na płytach dvd gdybym je miał to wówczas nie byłoby problemu bo sam bym je ponownie nagrał.Problem tkwi w tym że mam tylko te wszystkie tytuły które chciałbym na nośnik dvd zgrać na dyskach twardych.

Ostatnio zmieniany przez WODZU1972 : 08.03.2009 o godz. 14:27
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 14:44   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pliki same nie parują. Albo ich nie miałeś, albo skasowałeś.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 15:08   #6
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK tylko jakim cudem mogłem je skasować nieświadomie ito jeszcze z 5 partycji naraz + dysk przenośny który nie pamiętam już mógł ale wcale nie musiał być w tym czasie podłączony pod usb.Można to jakoś naprawić aby móc poprzegrywać te filmy na płyty dvd i odtwarzać je na sprzęcie stacjonarnym czy raczej już niema szans i mogę to wszystko kasować
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 15:24   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
T.B.N!

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
To od "modeli" ?

Odbuduj strukture plyty DVD (np. DVD REbuilder)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 15:29   #8
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK dzięki w takim razie czeka mnie kasacja wszystkiego i nagrywania od początku.
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 15:42   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez WODZU1972 Podgląd Wiadomości
OK dzięki w takim razie czeka mnie kasacja wszystkiego i nagrywania od początku.
Znaczy - nie rozumiem!
Niby dlaczego kasowanie?
Uruchamiasz DVDRebuildera, albo podobny w dzialaniu program i odbudowujesz strukture plyty DVD.

Ja bym próbował. Kiedys udalo mi sie odbudowac film na ktorym troche mi zależało, a brakowalo jakiegos pliczku *.ifo ktorego nie moglem zlokalizowac.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 16:02   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Uruchamiasz DVDRebuildera, albo podobny w dzialaniu program i odbudowujesz strukture plyty DVD.
Niby jak? Coś dodali w nowej wersji?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 16:19   #11
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Niby jak? Coś dodali w nowej wersji?
Cos mi sie pozajaczkowalo
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 16:25   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie chodziło o ifoEdit i opcję create ifos...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 18:42   #13
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie dzięki za radę Reetou rzeczywiście poskutkowało działa jest ok da się po naprawie pliku tym programem nagrać potem na płytkę dvd ok wielkie dzięki.Tylko mam jeden problem po nagraniu na płytę i włączeniu pliku tekstowego czyli napisów gdy chcę oglądać film z dźwiękiem oryginalnym na ekranie czy monitora lub tv ukazują mi się litery w kolorze zielonym i bardzo niewyraźne a czasami załapuje na kompie gdy oglądam normalnie litery białe i wówczas jest ok ale gdy chcę nagrać film na płytę dvd wówczas nagrywają mi się z kolorem zielonym co może być tego przyczyną
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2009, 18:45   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/f13/w-oczeki...-deszcz-72175/
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
Jak nagrać film z dysku twardego na płytę Dvd marziek DVD-Video 17 18.04.2008 16:54
Problem z nagraniem plików DVD na płytę DVD marciniak1987 DVD-Video 7 26.02.2005 18:08
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 16:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.