Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.04.2003, 07:21   #1
nerouser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 8
nerouser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z nagraniem VCD w Nero.

Witam wszystkich.

Czy ktoś mi podpowie w jaki sposób mogę nagrać VCD na CD-80min używając Nero?
Problem w tym, że nie jest to standard VCD.
Mam 2 filmy mpeg-1.
Pierwszy o czasie 80 minut i wielkości 800MB, bitrate video CBR - nagrywa się bez najmniejszych problemów.
Drugi o czasie 88 minut i wielkości uwaga: 780MB, bitrate video VBR - no i tu mam problem, Nero twierdzi, że nie zmieści tego na tym nośniku (oczywiście zaznaczam w Nero kompilację niestandardową VideoCD, overburning też nie pomógł).
Jak to możliwe, że Nero zmieścił 800MB, a nie zmieści 780MB?

Ostatnio zmieniany przez nerouser : 15.04.2003 o godz. 12:58
nerouser jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.04.2003, 19:52   #2
nerouser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 8
nerouser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czekam od rana ......
nerouser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2003, 13:22   #3
nerouser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 8
nerouser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę, że macie dużo pomysłów

Może coś jeszcze mała dygresja, jeśli faktycznie na CDR-700MB zmieści się maxymalnie do 80 minut materiału VCD, to w takim razie jaki jest sens możliwości obniżenia (zmniejszenia) bitrate video podczas kompresji mpg? Skoro niezależnie czy bitrate ten wyniesie standardowo 1150kbps, czy powiedzmy 1000kbps albo 900kbps, to i tak zmieścimy tylko 80 minut materiału. Zmiejszenie bitrate powinno umożliwić zapisanie dłuższego materiału (o dłuższym czasie), dlaczego tak nie jest?
nerouser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2003, 09:25   #4
nerouser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 8
nerouser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok. Widzę, że problem przerasta wiedzę przeciętnych userów.

Może w takim razie chociaż Moderatorzy coś podpowiedzą?
Czekam, jeszcze cierpliwie....
nerouser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2003, 08:57   #5
nerouser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 8
nerouser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Naprawdę dużo wyniosłem z tego Forum, a odpowiedzi ile ... aż 4 wszystki mojego autorstwa
z problemem poradziłem sobie sam, spokojnie można zmniejszać bitrate i tym samym mieścić dłuższy materiał VCD.
Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to ma pecha bo tutaj odpowiedzi nie znajdzie - nie polecam tego forum, nie mówiłbym tego gdyby chociaż ktoś napisał, że "nie wie" albo że to "trudna kwestia" ale nic cisza, nie ładnie, trudno.

PS. Kwestia okazała sie banalna
nerouser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2003, 09:30   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,874
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wytlumaczenie braku odpowiedzi na twoje pytanie jest proste, mianowicie nikt z tych co tu zagladali nie znal jej. Jaki jest sens udzielania odpowiedzi "nie wiem"? Z tego co widze jest tu kilku bieglych w tematyce dvd-vcd i mozliwe ze akurat nikt z nich tu nie zagladal w czasie tych 3 dni jak wystawiles swoj topic. Ze swej strony mogles np poczytac troche inne posty i sam bys sie zorientowal kto i ile wie i zawsze mozesz ich spytac na priva, z pewnoscia odpowiedza i pomoga bo juz sam tez korzystalem w ten sposob z ich pomocy.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.