Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.09.2005, 19:07   #1
capricornus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.09.2005
Posty: 2
capricornus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odtwarzanie dvd na stacjonarce

Witam Wszystkich,

Jestem nowy. Jestem posiadaczem odtwarzacza marki Phillips. Mam problem z odtwarzaniem niektórych płyt dvd (ostatnio "Złap mnie jeśli potrafisz" wypożyczony z wypożyczalni). Piszę niektórych gdyż nie potrafię powiedzieć dokładnie jakim systemem nagrywanych (bywa, że są to płyty zakupione przy pisemkach a bywa też tak, że są to płyty z jak w ww przykładzie z wypożyczalni). Bywa też tak, że odtwarzacz ów czasami zaskakuje a czasami nie. Objawy:
Płytka się obraca, (ja to nazywam - ślizga się - taki dźwięk wychodzi z odtwarzacza) a obrazu niet.

czy któś z Jaśnie Oświeconych Klubowiczów może rozpalić w mojej łepetynie kaganek wiedzy w tym temacie i mi powiedzieć o co chodzi i jak temu zaradzić?

pzdr
capricornus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.09.2005, 20:12   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie przychodzi mi na myśl inna, racjonalna przyczyna takich zachowań niż:

1 - brudna, zarysowana lub kiepsko wytłoczona płyta;
2 - zakurzona głowica w stacjonarce.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2005, 21:18   #3
capricornus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.09.2005
Posty: 2
capricornus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyta jest oryginalna (jak wspomniałem z wypożyczalni), a odtwarzacz bywa, że i odtwarza nawet brudne i porysowane płyty. Po uważnym ponownym przeczytaniu instrukcji obsługi, przyszła mi taka myśl do głowy, że to może kwestia regionów. Czy ktoś wie jak zmienić ustawienia regionu odtwarzacza (wiem już jak się w pełni nazywa Philips dvd 763SA) ?
capricornus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2005, 22:21   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie sądzę, że to sprawa regionów. Jeśli to płytki z wypożyczalni i z gazetek to są z regionu 2 lub region free i nie powinno być z nimi kłopotów.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2005, 06:57   #5
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie napisałeś czy ten philips jest nowy czy stary(ponad roczny) ?, a to ma znaczenie, czy tak jest od początku czy pojawiło się z czasem ?, tak poza tym to może mieć poprostu słaby czytnik(słaba korekcja) lub jest uszkodzony.

ps. ja tak mam na moim cyberchome ale tylko z płytami nagrywanymi (tzw "markowymi inaczej") i tylko nagranymi ponad rok temu
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.