Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2006, 08:48   #1
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z PictureShow 4

chciałem przetestowac w/w program bo jest prosty w obsłudze i ponoc daje niemałe mozliwosci... Niestety, pomimo ze moja nagrywarka niby jest przezen obsługiwana (TEAC W516EB) to w ostatnim kroku podczas nagrywania na płytkę (testowałem kilka płytek) program bez względu na wybraną przeze mnie predkosc zapisu zapisuje zawsze z maksymalną (x16) no i pomimo ze oba paski postępu dochodzą do 100% to na tym akcja sie zatrzymuje, nagrywarka sie zawiesza (marowe migotanie lamki sygnalizacyjnej) no a komp walczy z dyskiem (nonstop swieci sie lampka) i stan ten trwa kilka godzin (cierpliwosci starczyło mi na maks 10 godzin).
Co moze byc przyczyną? Wiem jak to ominąc zapisaując powstały plik mpg w Nero, który nie stwarza zadnych problemow ale wolałbym zrobic to w całosci w Picture.
Czy ktos ma pomysł? Zresztą moze to kwestia upartego zapisu (x16) który pomimo czyszczenia soczewki nie najlepiej mi funkcjonuje bez względu na program (na szczescie w innym sofcie moge zmienic predkosc).
Tylko jak zmusic komp do "widzenia" jako maks np. x8? Bo probowałem roznych sztuczek ale akurat Ulead uparł sie na x16 i koniec
Prosze o rady i pozdrawiam
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2006, 19:53   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zaglądnij --> TU, jeśli po zainstalowaniu Update'ów będą nadal problemy, to pozostaje opisać problem i wysłać do pomocy technicznej (eng), ewentualnie nagrywać innym softem, co moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 20:33   #3
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziekuje bardzo ale mam pewną watpliwosc... link który podałes odnosi sie do MowieFactory a nie do PictureShow.
Czy w związku z tym update z Movie... bedzie celowe?
Gdzies na jakims forum fanclubu Uleada (niemieckojezycznym) wyczytałem ze patch z MovieFactory (o ile jest to niem. Filmbrennerei) nie skutkuje dla ShowPicture (to na pewno jest Fotobrennerei).
Prosiłbym Cie zatem o potwierdzenie...
Dzieki, pzdr.
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 20:46   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez niceboy
Dziekuje bardzo ale mam pewną watpliwosc... link który podałes odnosi sie do MowieFactory a nie do PictureShow.
Czy w związku z tym update z Movie... bedzie celowe?
Gdzies na jakims forum fanclubu Uleada (niemieckojezycznym) wyczytałem ze patch z MovieFactory (o ile jest to niem. Filmbrennerei) nie skutkuje dla ShowPicture (to na pewno jest Fotobrennerei).
Prosiłbym Cie zatem o potwierdzenie...
Dzieki, pzdr.
Sorki pomyliłem programy w taim razie zostaje Ci druga opcja, nagrywać innym softem.

EDIT: znalazłem takie cuś:

Burning

* When burning the slideshow to a disc, it freezes and stops at a certain percentage then shows an error message that says the program conflicts with the LXDVDparser.dll and then the program shuts down?
o Please download and install this patch: --> ftp://ftp.ulead.com.tw/pub/Updates/d...Comm_Patch.exe

* I'm trying to create a slideshow with only a few photos and during the burn phase under Total Progress: it goes from 'creating disc image file' to 'writing on disc' at 71% then an XP message pops up saying the program has encountered an error and it shuts down.
o Please download the file below to solve this burning problem. --> ftp://ftp.ulead.com.tw/pub/Updates/d...Comm_Patch.exe
* How do I burn an image file I have created with PictureShow 4?
o 1. Go to Start>All Programs>Ulead CD & DVD PictureShow 4 then choose Ulead Disc Image Recorder.

2. Select Disc image file and click the Folder icon.

3. Locate the image file (*.iso, *.ixa, or *.ixb format) then click Open.

4. Select your burner from the drop-down list then click Copy to burn your image file. You can modify burner properties by clicking the down arrow beside the Copy button.
* I used CD & DVD PictureShow 4 ESD version and have problems burning. What should I do?
o Make sure the following drivers are all installed. They are necessary for CD & DVD PictureShow 4 burning functions.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 31.01.2006 o godz. 20:54
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 20:57   #5
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ok, thx. Tak własnie robie ale pozwolisz ze nie chcąc otwierac kolejnego wątku zadam jeszcze jedno pytanko... Uleadem tworze plik mpg. Plik tworze z zadaną opcją powrotu do menu po zakonczeniu projekcji. Mam 2 tego typu prezentacje. Chce obydwie zapisac jako SVCD. Robie to korzystając z Nero 5 (wiem, staroc ale nie chce zmieniac)
Obydwie prezentacje (zapisane Uleadem jako mpg) mają tą samą opcje kazdorazowego powrotu do menu po odtworzeniu. Pomimo tego po zapisaniu na CD nie działają poprawnie tzn. jesli uruchamiam drugą to wraca do menu i jest ok ale jesli uruchamiam pierwsza to po zakonczeniu nie wraca do menu ale automatycznie startuje druga...
Co mam zrobic aby kazda wracała do menu?
Pzdr.
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 21:04   #6
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie zapisuj projektu jako *.mpg tylko jako obraz iso najprawdopodobniej z rozszerzeniem *.ixa takie rozszerzenie odczytuje Ultraiso, potem wystarczy spod Ultraiso zapisać jako *.bin z plikiem *.cue i wypalić w nero "Nagraj plik obrazu" Ultraiso niestety nie jest darmowym programem.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2006, 06:10   #7
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzieki za Edita zainstalowałem juz kiedys i tego patcha i najnowszego plugina (tez od Uleada) do nagrywarki no i oczywiscie ta mozliwosc zmiany ustawien nagrywarki tez jest mi znana... tyle ze nic nie pomaga - zawsze ten program (i tylko ten) nagrywa mi na max predkosci
No i jeszcze mała roznica w stosunku do postów na forum Ulead-owców Oni mają jakies tam komunikaty o błędach a ja nie, zadnego. Po prostu sie zawiesza i juz... OK, dzieki
Ale mam inną wątpliwosc - tym razem dotyczącą Nero. Oczywiscie z ixa moge skorzystac (nie wiedzałem ze Ultraiso go czyta - thx) tyle ze pozostawmy na razie tą ewentualnosc.
Skoro Nero pozwala na tworzenie menu wieloskładnikowych to chyba ma mozliwosc takiego zapisu aby po uruchomieniu kazdego skłądnika automatycznie nie uruchamiały sie nastepne a projekcja wracała jedynie do menu - tylko gdzie to ustawienie jest ukryte Mysle ze to powinno działac bez względu na składnik - wiec fakt ze moje są mpg-ami nie powinien miec znaczenia...
Pzdr.
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.