Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2004, 17:57   #1
emwoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2004
Posty: 9
emwoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem po przerobieniu divX na VCD

Witam!
Przerabiam moje wszystkie divx`y na format vcd po czym w dvdlab pro 3.0 dodaje po 3-4 filmy do projektu, kompiluje na voby, nagrywam na plyte dvd (verbatim, +, 4x) nagrywarką Lite On (tylko nie pamiętam jaki model) i co się okazuje? Co niektóre filmy po nagraniu i odtwarzaniu w stacjonarnym odtwarzaczu dvd najnormalniej w świecie zwalniają (konkretnie polega to na klatkowym odtwarzaniu). Dodam, że format VCD (z divX na vcd w tmpg) jak sprawdzam na kompie odtwarza płynnie. Czy popełniam jakiś błąd? A może jeśli wszystko robię poprawnie to czy można w jakiś sposób temu zaradzić? Proszę o pomoc.
emwoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2004, 23:06   #2
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te DivXy to PAL cz NTSC bo jeżeli NTSC 23.976 to musisz najpierw przekonwertować na PAL (25.00) lub NTSC 29.976 -Formaty zgodne ze standartem DVD.
peterka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2004, 11:59   #3
emwoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2004
Posty: 9
emwoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak przerabiam w tmpg przez frameserver VD dodając tam napisy to robie wszystko na PAL (25.00) i tak jak mówie odtwarzane pliki w standardzie VCD działają na kompie (nie odtwarzają się "klatkowo"). Później DVD Lab pro oddziela audio od video i audio konwertuje na 48 kHz (standard DVD). Jednak po nagraniu na płytke DVD w nero i odtwarzaniu na kompie przy pomocy PowerDVD lub na odtwarzaczu stacjonarnym już odtwarza klatkowo... Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Ostatnio zmieniany przez emwoo : 12.12.2004 o godz. 12:02
emwoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 09:26   #4
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może to problem kiepskiej jakości nośnika DVD - na jakich płytkach nagrywasz ?
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 15:13   #5
emwoo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.11.2004
Posty: 9
emwoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najczęściej verbatim + 4x, czasem esperanza (ale nie za bardzeńko jestem z nich zadowolony). Nagrywarka LiteOn 1633S - dobra jest czy nie za bardzo?
emwoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 06:12   #6
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka jest moim zdaniem ok, choć może bios możnaby zaktualizować (). Ale czemu zmieniasz FPS z NTSC na PAL - czy to naprawę konieczne Spróbuj odtworzyc te Twoje płytki na innej stacjonarce i zobacz czy problem sie powtarza - może to (niestety) problem z Twim odtwarzaczem. Sam robię, wprawdzie nie vcd, ale dvd z avików i authoringu dokonuję właśnie w dvdlab-pro --> wszystko ładnie chodzi . Jako nośnika dvd uzywam Platinium DVD-R x8 (nośnik od RICOH'a) .
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 12:21   #7
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a w czym robisz Authoring

ja miałem podobnie - przerabiałem divx na vcd ,następnie rozdzielałem dzwięk i obraz i wszystko wrzycałem do dvdmaestro!!!no i lipa klatkował tak samo jak u ciebie.
teraz robie tak: przerabiam divx na vcd i wynikowy plik mpg(1) wczytuje do TMPEGnc DVD Author (nie musisz rozdzielac audio i obraz) i gotowe - wszystko chodzi jak należy (wnioskuje z tego że nie każdy program radzi sobie z authoringiem mpg1 - a dziwna sprawa bo DVDMaestro jest BBBardzo dobry w te klocki)

MOZE TEN SPOSOB COS CI POMOZE

pozdro
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.