Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Problem z przegraniem na dysk filmu "............." (https://forum.cdrinfo.pl/f13/problem-przegraniem-dysk-filmu-56079/)

- Deckard - 29.01.2011 12:51

Cytat:

uzywam DVDFab, aby przegrać filmy do ISO. Wybieram opcję: Film główny i zgrywam obie wersje do plików ISO.
zgraj całą płytę bez wykrajania , w twoim playerze westernowym start z menu płyty - żądana wersje filmu :)

Nowy2011 29.01.2011 13:10

Cytat:

"start z menu płyty - żądana wersje film"
Zgrałem już też film w całości, ale wtedy zamiast przyspieszenia wskakują jakieś inne momenty z filmu itp. "krzaki". Może jestem "zielony" w czymś (dopiero po czasie odkryłem przewijanie o 10 min w tym odtwarzaczu WD :)) - ale jak zgrywam cały dysk do ISO to menu płyty się nie pojawia nigdy tylko od razu leci film. Chyba że mam to przegrać jako katalog z VOB-ami i wtedy plik z menu. - w sumie tak jeszcze nie próbowałem. :)

Zastanawiam się czy to co napisał kolega wcześniej może być dobrym tropem.

W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź!

Nowy2011 29.01.2011 17:03

Cytat:

zgraj całą płytę bez wykrajania
:( Nic to nie dało jednak. Zgrałem całość - i jaki plik bym nie wybrał na WD to zaczyna od początku cały film o długości ponad 3h -czyli 2 wersje naraz z dziwnymi skokami. Żadnego menu ani innych ekranów. Z tego co czytałem na zagranicznym forum to Western ma problem z menu. Może do nowszych modeli WD nowy firmware pomaga - do mojego nie.

Cytat:

Ale zawsze możesz usunąć kąty (jedną z wersji filmu).
Z chęcią to zrobię tylko jak? Może jest jakiś program, który zapisze obraz filmu w ISO bez podziału na rozdziały, zachowując jakość DVD?

- Deckard - 29.01.2011 17:16

spróbuj zgrać fabem tylko jedna wersje filmu bez menu , zaznacz tylko napisy i audio jakie Cie interesuje

Nowy2011 29.01.2011 17:35

Tak już robiłem wiele razy - zarówno z wersja kinową jak i reżyserską. W tym miejscu gdzie w wersji reżyserskiej leci co innego to są skoki. Jakoś tak. To jakaś wyższa magia. Chyba zainwestuje w odtwarzacz BlueRay-a :) bo za duże cuda się dzieją, a drugiej strony kurde szkoda.

Reetou 29.01.2011 18:06

A ten fab to w ogóle obsługuje materiał z kątami? Bo to może on chrzani wszystko? Zwykłym AnyDVD na dysk zrzucić i wywalać kąty np. PGCEdit. A iso to można sobie zrobić np. w neronie paląc na wirtualną nagrywarkę.

Nowy2011 29.01.2011 23:16

Spróbowałem PGCEdit. Znalazłem jakiś mini tutorial do programu na cdrlab.pl - Ogólnie odkryłem tyle, że ten film gwałtownie przyspiesza na bardzo krótkich komórkach (Cell) - miejsce, które zazwyczaj sprawdzałem trwa 00:00:01.23 - m.in. ten właśnie krótki fragment przeskakuje.
Nie posłuchałem się do końca rady - zgrałem dvdfab jedną z wersji filmu i zrobiłem podgląd w PGCEdit (okno z VOB/Cell ID) - "tzn. ja bym wydłużył czas tych komórek - jakoś połączył" - nie rozumiem tak do końca co należy zrobić. Czy jest może jakiś samouczek na forum?
Przepraszam że jestem "zielony", ale interesuję się tym raptem od wczoraj :)

Nowy2011 02.02.2011 12:58

Ha ha. Mam koncercik na DVD - akurat nagrany w ten sposób, że można oglądać go niby z różnych kamer. Tam to się dopiero dzieją cuda po zrzuceniu całego obrazu. :) Widziałem na jednym forum z firmwerami do WD Media Player w miarę świeże błagania o dvd menu support. Może coś się ruszy. Teraz to chyba obecnie WD Live nie ma tego problemu.

epol 11.09.2011 13:20

Parę lat już nie miałem styczności z zabezpieczonymi płytami. Log z AnyDVD poniżej. Próbuję skopiować CloneDVD2, ale w połowie płyty wywala błąd.

Kod:

Summary for drive E: (AnyDVD 6.8.5.0)
OPTIARC DVD RW AD-7540A 1.42 JUL26,2006
Drive (Hardware) Region: 0 (not set!)

Current profile: DVD+R
Media is a DVD.
Booktype: dvd+r (version 1), Layers: 1
Total size: 2148304 sectors (4195 MBytes)

Video DVD (or CD) label: Nowy
Media is not CSS protected.
Media is region free.
Video Standard: PAL

Structural copy protection not found.
RCE protection not found.
UDF filesystem patched!
Autorun not found on Video DVD.
Bad sector protection not found.
Emulating RPC-2 drive with region 1!


- Deckard - 11.09.2011 14:16

Cytat:

Napisany przez epol (Post 1180657)
Parę lat już nie miałem styczności z zabezpieczonymi płytami. Log z AnyDVD poniżej. Próbuję skopiować CloneDVD2, ale w połowie płyty wywala błąd.

Kod:

Summary for drive E: (AnyDVD 6.8.5.0)
OPTIARC DVD RW AD-7540A 1.42 JUL26,2006
Drive (Hardware) Region: 0 (not set!)

Current profile: DVD+R
Media is a DVD.
Booktype: dvd+r (version 1), Layers: 1
Total size: 2148304 sectors (4195 MBytes)

Video DVD (or CD) label: Nowy
Media is not CSS protected.
Media is region free.
Video Standard: PAL

Structural copy protection not found.
RCE protection not found.
UDF filesystem patched!
Autorun not found on Video DVD.
Bad sector protection not found.
Emulating RPC-2 drive with region 1!


http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=8486
spróbuj shrinkiem albo fabem

czary2mary 11.09.2011 19:41

Cytat:

Napisany przez epol (Post 1180657)
Parę lat już nie miałem styczności z zabezpieczonymi płytami. Log z AnyDVD poniżej. Próbuję skopiować CloneDVD2, ale w połowie płyty wywala błąd.

Kod:

Summary for drive E: (AnyDVD 6.8.5.0)
OPTIARC DVD RW AD-7540A 1.42 JUL26,2006
Drive (Hardware) Region: 0 (not set!)

Current profile: DVD+R
Media is a DVD.
Booktype: dvd+r (version 1), Layers: 1
Total size: 2148304 sectors (4195 MBytes)

Video DVD (or CD) label: Nowy
Media is not CSS protected.
Media is region free.
Video Standard: PAL

Structural copy protection not found.
RCE protection not found.
UDF filesystem patched!
Autorun not found on Video DVD.
Bad sector protection not found.
Emulating RPC-2 drive with region 1!


Co to za tytuł-bo nie jest zabezpieczony:) bardziej słynny odczyt Neca tu szwankuje:)

epol 11.09.2011 21:00

DVDFab kopiuje jak narazie.

Płyty są z jakiegoś wesela czy czegoś.

Napęd to Optiarc, czyli jak dobrze myślę klon Neca. W drugim, nieużywanym kompie też niestety Nec jest.

czary2mary 12.09.2011 00:21

A to być może jest jakaś chałtura w postaci celowego uszkodzenia na końcu materiału- też takie rzeczy robię DVDFab i zaznaczone pomijaj błędy odczytu.:)

bombatomek 25.11.2013 09:10

Koncert
 
Czy koncerty tak samo sie przegrywa? Oczywiście mówię o swoich prywatnych oryginałach których mam już blisko 10 i szkoda mi je używać, wolałbym schować głęboko a puszczać te przegrane, czasem zapomnę wyciągnąć i dzieci potem walają moją płytą po blacie i jestem chory ....
Czytam i widzę że to nie tak łatwo przegrać

czary2mary 25.11.2013 09:34

Różnie -ale ogólnie koncerty są łatwiejsze -rzadko mają najnowsze zabezpieczenie a duża część wcale .
Oczywiście przegrywa je się tak samo jak wszystkie filmy.

Ja polecam AnyDVD lub DVDFab :) ale oczywiście jest jeszcze przynajmniej kilka
programów tego typu:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.