Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.12.2004, 16:16   #1
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Efekty; Menu; w filmie z kamery (mpeg)

Witam
Jak zrobic jakies przeróbki w filmie który zgrałem z kamery?? film zgrywałem "Ulead VideoStudio" a przerabiałem do do mpeg "TMPGEnc". i mam go obecnie w mpeg. Chciałbym wstawic jakies efekty i menu. Jak to zrobić?? jakim programem zeby nie stracic na jakosci?? prosze POMOCY
Z Góry Wielkie Dzięki
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.12.2004, 17:42   #3
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Kolego, ale z tych linków malutko sie dowiedziałem... ;( moze ktos wiecej pomóc
jak robie potem efekty i menu przy pomocy "Ulead VideoStudio" trace na jakości Chce otrzymac jak najlepszą jakosc!! jak to zrobic?? pomocy
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 18:36   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez amaczo
jak robie potem efekty i menu przy pomocy "Ulead VideoStudio" trace na jakości Chce otrzymac jak najlepszą jakosc!! jak to zrobic??
Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś. Rób 'efekty' wcześniej, na materiale źródłowym, przed kodowaniem do mpeg.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 19:04   #5
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zgrywasz do avi dv z kamery, obrobka TU
a potem, jak to juz napisal Reetou, kompresja do mpeg2 i authoring
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2004, 19:14   #6
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś. Rób 'efekty' wcześniej, na materiale źródłowym, przed kodowaniem do mpeg.
Robie tylko ze jak robie wczesniej to moge tylko konwertowac juz do mpeg2 z ulead-a a w ten sposób cholernie trace na jakosci, a mi bardzo zalezy na dobrej jakosci. Spróbuje cos zaraz zrobic na Adobe i zobaczymy co jest warty...
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 00:50   #7
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a o jakie efekty ci chodzibo coś nie sprecyzowałeś !!!

chodzi ci o przejścia pomiędzy poszczególnymi sekwencjami

warto spróbować VegasVideo5(with MPG plugin) - wrzucasz do niego avi zgrany z kameryDV i zrobisz w nim naprawde wszystko - program ma możliwość kodowania do mpg1 i mpg2 (trwa to troche długo ale jakość jest Pierwsza Klasa)!!!

właśnie przygotowuje wesele z DV na DVD i zrobiłem w tym programie Menu (ruchome) i FerstPlay - naprawde jakość godna podziwu .Mógłbym wysłać Ci to na pcztę ale niestety zajmuje to ok 200MB (a nie chce mi sie wysyłać tego cały dzień)
naprawde polecam

EDIT:

aha programik ma możliwość przechwytywania z DV

pozdro
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 10.12.2004 o godz. 00:53
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 10:14   #8
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wypróbowałem wszystkie programy: Adobe Premiere ; Ulead VideoStudio ; Ulead Media Studio Pro 6.5 ; Ulead DVD... i na wszystkich jest tragiczna jakosc... wszystkie ustawienia pszeszukałem i pozmieniałem wszystko powinno byc idealene ale "du.." juz nie wiem co robic... ja chce tylko dobrą jakosc, chodz taką jak otrzymuje sie z kasety VHS. Jeszcze przetestuje VegasVideo5 ale nie moge go w zadnym sklepie znalesc ehh. trzeba szukac. Jak ktoś cos wie... prosze o pomoc
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 14:35   #9
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czym w ogóle przechwytujesz na dysk z kamery? Jaką kartą? Analog czy firewire? Jakaś tania czy profesjonalna? Czy jakość po przechwycie jest idealna?
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 15:05   #10
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i na czym ogladasz ten film po zrobieniu? ogladaj na tv!
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 15:31   #11
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oglądam zgrywam i...

Filmy zgrywam wszystkim, i na hdd zapisuje w *.avi. Olgądam na monitorze (na kompie) tylko ta jakosc jest strasznie nie pokojąca... są takie dziwne kreski poziome jak sie szysbiej cos dzieje np: jak sie szybciej zmieniło obiekt nagrywania...
Film zgrywam poprzez FireVire 1394 ; a kamera jest bardzo dobra, była kupiona rok temu i dobrze kosztowała, jest to soniak: DCR.
Na dysk zgrywałem to wszystkimi Ulead-ami; Adobe Premiere i ta jakosc mnie zastanawia bo jest nie zaspecjalna. a kompresuje do mpeg2 programem TMPGEnc... Kamera jest Hi8.
Chce juz tylko otrzymac jakos taką jak na kasecie VHS było do tej pory zgrywane... jest to mozliwe?
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 16:03   #12
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem był wielokrotnie poruszany na forum i szczegółowo omawiany, powtórzę to co napisałem kiedyś: z kamery zgrywamy tylko w formacie DV (plik z rozszerzeniem avi) aby otrzymać najlepszą możliwą jakość wizji i nie stracić zawartych w filmie informacji (data, czas nagrania), które wykorzystać możemy podczs montażu. Kamera nagrywa obraz z przeplotem i po zgraniu do komputera obraz faktycznie nie wygląda rewelacyjnie. Ale po montażu, przekodowaniu na mpg, wypaleniu DVD i oglądaniu w TV jest O.K.
Należy tylko zwrócić uwagę na jakość kodeka kompresującego DV na mpg ma on decydujące znaczenie dla jakości materiału wynikowego.
P.S. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jakość materiału nagaranego na taśmie w kamerze; inna jest w kamerze z przetwornikiem 560000 pixeli (starsze typy) a inna w kamerze z przetwornikiem 1M pixeli, 3CCD i większym.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 16:39   #13
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
"dziwne poziome kreski" to przeplot, tak ma byc, nie usuwaj go, na TV bedzie OK
sprawdz ustawienia tmpegenc bo chyba cos tam knocisz (na poczatek ustaw sobie jakies 7200 CBR i sprawdz jakosc na TV)
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 17:46   #14
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kamera ma przetwornnik CCD (800 000). temat moze i był poruszany ale sporo tu siedziałem i szukałem i nie udało mi sie nic wygrzebać Wielkie dzięki
Jak potem wstawiac efekty?? I jakim najlepiej programem to zgrywac na hdd z kamery
amaczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2004, 18:16   #15
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez amaczo
(...)
Jak potem wstawiac efekty??
(...)
co to sa te efekty? przejscia, filtry, napisy? kazdy z programow, ktore Ci podalem zrobi takie rzeczy, podam Ci jeszcze raz

1. Adobe Premiere (Pro, 6.5)
2. Ulead Media Studio (6.5 , 7.0)
3. Canopus Edius 2.0 / 2.5
4. Ulead Video Studio 7.0
5. Pinnacle Liquid Edition
6. Sony Vegas (5.0 , 4.0)



Cytat:
Napisany przez amaczo
(...)
I jakim najlepiej programem to zgrywac na hdd z kamery
scenalyzer
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.