Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.01.2011, 09:23   #1
gdynianin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2011
Posty: 5
gdynianin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z USB Video Grabber f-my Silver Crest

Pragnę przegrać pamiątkowe filmy z kaset VHS na płyty DVD za pomocą Video Grabbera i programu Power Director 7.Parametry mojego laptopa HP 625:
Procesor AMD V120 2,2GHz
Pamięć RAM 2,0 GB
Karta graficzna ATI HD 4250
Dysk twardy 320 GB
Problem polega na tym,że już na podglądzie podczas przechwytywania obraz nie przesuwa się płynnie,tylko skokowo.Niestety po wyprodukowaniu filmu i odtwarzaniu go z dysku feler ten jest także widoczny w identycznym stopniu.
Jestem mało doświadczony w takich operacjach,dlatego proszę o bardzo szczegółową poradę i w zrozumiałym dla laika języku.
gdynianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2011, 10:46   #2
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Probowales innym programem zeby wykluczyc urzadznie? Np VirtualDub tez ma opcje Grab i jest lekki dla systemu.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2011, 15:49   #3
gdynianin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2011
Posty: 5
gdynianin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie próbowałem.Program Director Power 7 był dołączony na płytce do zakupionego Video Grabbera.
Chciał bym się upewnić czy to wina Grabbera,czy może jakichś ustawień w laptopie,czy też
niewydolność samego laptopa.Mam dużo czasu [emeryt] i jestem zdeterminowany żeby zrealizować swój zamiar,nawet gdyby to wymagało kupna jakiegoś innego, a niedrogiego urządzenia.Liczę na to,że na tym forum znajdzie się profesjonalista z doświadczeniem w tym temacie.Będę wdzięczny za każdą poradę,która pozwoli mi osiągnąć zamierzony cel.
gdynianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2011, 20:55   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,431
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Najprawdopodobniej jest to wina zbyt dużego obciążenia całości podczas dokonywania konwersji.

Czyli - albo brakuje RAMu, albo nie wyrabia się USB (choć to akurat wątpliwe), albo nie wyrabia się dysk, albo wszystko po trochu.

Jaki masz system na tym laptopie?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 12:24   #5
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Odpal Menedzera zadan (Ctrl-Shift-Esc) na zakladce Wydajnosc i proboj cos zgrywac.
Napisz jakie jest wtedy obciazenie procesora i pamieci.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2011, 09:26   #6
gdynianin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2011
Posty: 5
gdynianin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam Windows Vista.To i mnie wydaje się prawdopodobne,że to zbyt duże obciążenie,ale z drugiej strony parametry laptopa spełniają niby wymogi programu Power Director:
Rozdzielczość ekranu:1024x768,kolor 16 bitowy lub wyższy
Pamięć 512 MB [2GB DDR2 lub więcej dla video HD]
Przechwytywanie,produkcja AVI:AMD Athlon 500 MHz
Profile jakości DVD[MPEG2]:AMD Athlon XP 2200+
Miejsce na dysku twardym do prod.DVD; 20GB
gdynianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2011, 10:03   #7
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Spróbuj innego oprogramowania np virtualdub i zrzucanie do bezstratnego .avi ewentualnie w obecnym oprogramowaniu podczas nagrywania postaraj wyłączyć podgląd może spadnie obciążenie i wyłącz wszystkie zbędne procesy siedzące w tle i trayu....
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2011, 15:29   #8
gdynianin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2011
Posty: 5
gdynianin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie doradcy macie rację,za co już dziękuję.Najbardziej przydatna na początek była rada P.marynarza (nie znałem tej funkcji).Otóż przy wykorzystaniu Menedżera zadań widać,że po włączeniu funkcji przechwytywanie obciążenie procesora skacze do 80%,a po rozpoczęciu transmisji do 100%! I wtedy obraz przesuwa się skokowo. O dziwo za którymś razem (chociaż nic nie zmieniałem) obciążenie to w czasie transmisji utrzymywało się 75-95% i przechwytywany obraz był prawidłowy (płynny a nie skokowy).Na razie chciał bym pozostać przy tym programie,bo mam do niego szczegółową instrukcję.Może jest sposób żeby ulżyć procesorowi? Funkcji podglądu chyba nie da się wyłączyć,a co trzeba zrobić żeby "wyłączyć wszystkie zbędne procesy siedzące w tle i trayu" Litości,jestem laikiem i proszę
o zrozumiały dla laika język.
gdynianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2011, 20:42   #9
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W tray'u to wszystko to co ma ikonki przy zegarze. Wiekszosc softu ktory sie tam gniezdzi mozna na czas zrzucania wylaczyc. Taki antywirus tez tymczasowo. Klikasz ikone prawym klawiszem i zamykasz program jak sie da.
Moze tez byc aktywne aukrywanie niektorych ikon to wtedy trzeba kliknac strzalke, rozwinie sie pasek.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2011, 22:12   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Lepiej zacząć od przejrzenia w tym menadżerze zadań które procesy w jakim stopniu obciążają CPU. Bo jeśli wyjdzie, że 98-99% zajmuje program obsługujący zgrywanie, to nie pomoże wyłączenie większości procesów i usług. Wtedy tylko zmiana programu może coś pomóc. Albo zmiana sprzętu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
LG GSA-H20L jako napęd SCSI bursztyn Napędy optyczne DVD 10 26.05.2009 12:37
Problem z XP i Lite On DVDRW SOHW-1213S cartman11 Napędy optyczne DVD 2 02.12.2007 10:52
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 17:48
Drukarka USB w DOSie - problem epol Off topic 2 14.11.2005 13:31
problem z gniazdkiem usb Alinoe Off topic 2 26.09.2002 00:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.