Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.01.2006, 11:49   #1
janaj
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 33
janaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z uszkodzonym dvd

Mam płytkę dvd z filmem. Film wyświetla się i można go oglądać. Ale kiedy próbuję cokolwiek z nim zrobić to znaczy obrobić w shrinku, czy innym programie, wyskakuje mi błąd, że jest jakiś error w czytaniu danych i do widjenia.

Postanowiłem go zripować dvd decrypterem w nadziei, że to coś zmieni. I błędy zaczęły się przy około 85% dekryptowania płytki. Ale pomyślałem, że jeśli po prostu ominę uszkodzone voby i bupy, to po prostu dostanę w efekcie niekompletną płytkę, gdzie będzie brakowało tylko kilku scen, ale większość interesującego materiału zostanie. No i dekrypter z pominięciem tam chyba trzech, czy czterech (z 16tu) vobów zrzucił mi płytę na twardziela.

Ale kiedy pełen nadziei, że teraz będzie okej, bo uszkodzonych plików nie ma, odpaliłem zgrane na kompa pliki w shrinku, znowu mi wyskoczył błąd, że nie może znaleźć jakichś plików. A inne programy, którymi chciałem obrobić to dvd (czyli wyciąć i przekodować na mpga fragmenty filmu) też odmawiają współpracy i nie mogę nic ruszyć z tym filmem. Cholera.

To jest problem. Ale pytanie jest jeszcze takie. W wyniku działania dekrypterem, mam na dysku niekompletną płytkę dvd zgraną, ale pozbawioną wadliwych sektorów. Czy problemy z obróbką tego wynikają z tego, że plik ifo nie został zmieniony i się odwołuje do nieistniejących vobów? Czy też co innego?

Czy wystarczy zmienić ifo, żeby wreszcie możnabyło obrobić materiał dvd, który zrzuciłem na kompa. A jeśli tak, to co i jak trzeba z tym ifo zrobić. O którym tylko wiem, że istnieje, i k... mać... nic wiecej ;-)

Czyli jak teraz sprawić, żeby płytka dvd zrzucona na twardziela bez kilku swoich fragmentów zaczeła działać i nie sprawiała problemów programom typu dvdshrink.

Albo jak edytować voby, żeby zamienić je na inny format video.

Ech...
janaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.01.2006, 12:58   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez janaj
Mam płytkę dvd z filmem. Film wyświetla się i można go oglądać. Ale kiedy próbuję cokolwiek z nim zrobić to znaczy obrobić w shrinku, czy innym programie, wyskakuje mi błąd, że jest jakiś error w czytaniu danych i do widjenia.

[...]
Może jest zabezpieczony przed kopiowaniem?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2006, 13:25   #3
janaj
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 33
janaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie sądzę ;-) Raczej tak jak mówię, jest uszkodzony. Płytka już była przekopiowana z kopi nawet. Takie tam paradokumentalne materiały ;-)

Problem raczej jest taki jak wyedytować ifo, żeby nie prosił o brakujące (usunięte) części filmu. Albo czegoś nie rozumiem. Po prostu brakuje uszkodzonych fragmentów, ale kiedy próbuję otworzyć film np w Shrinku, to mi mówi, że nie może znaleźć jakiegoś voba i dziękuje mi za współpracę. Tak samo inne programy. Czyli jeśli dobrze rozumiem, trzeba by oprócz usunięcia uszkodzonych gragmentów jakoś wprowadzić zmiany o tym do plików ifo. Ale kompletnie nie wiem jak to zrobić. Szit... Wrrrr...

Albo już z desperacji zaczynam szukać jakichś możliwości zrzucenia z ekranu tego co jest odtwarzane. Da się w czasie rzeczywistym zrzucić przy odtwarzaniu filmu (w PowerDvd, albo Windows Media Playerze) to co jest na ekranie?

Chociaż wolałbym zrozumieć jak wprowadzić zmiany do materiału który mam już na twardzielu, tak żeby przestał odwoływać się ifo, czy bup czy co tam jeszcze do wywalonych fragmentów.

Nie da się jakoś automatycznie w miarę prosto do tych wobów co mam zrobić nowych ifo, czy czego tam żeby nowa struktura działała jak należy?

szit

;-)
janaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2006, 14:17   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz spróbować zmienić nazwy wszystkich vobów, żeby leciały po kolei - i spróbować dorobić nowe ifo programem ifoedit.

Możesz spróbować zrobić kopie jakiegoś krótkiego voba, zmienić jego nazwę tak, żeby zastępował uszkodzone voby. A później spróbuj otworzyć taką strukturę w DVDRemake - potrafi on dość skutecznie poprawiać uszkodzone struktury (choć niestety nie radzi sobie ze wszystkim).

Możesz spróbować otworzyć płytkę za pomocą PGCEdit i ręcznie zmodyfikować pliki ifo.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2006, 14:32   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz też spróbować skopiować całe DVD za pomocą BadCopyPro, może i trochę potrwa, ale co najwyżej miejsca nie do odczytania zastąpi pustymi bitami i po krzyku.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.