Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.04.2005, 18:07   #1
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z Chapterami w DVDMaestro.

Mój problem wygląda nastepująco: Mam płytkę DVD z materiałem NTSC. Chcę dodać do niego napisy. A więc wczytuję do DVDMaestro plik video, audio oraz napisy, ustawiam ręcznie chaptery (około 10, co 10 minut). Robię kompilację.

Następnie chcę dodać do tej kompliacji oryginalne menu. A więc zamieniam odpowiednie voby i traktuje to wszystko programem ifoupdate. Włączam gotowy projekt w PowerDVD. Menu wchodzi, wszystko pięknie działa, włączam film, zaczynam przewijać i tu klops. Kiedy próbuję przewinąć w miejsce po 50 minucie filmu Powerdvd wyrzuca błąd i jedyne co mogę zrobić to wyłączyć program. Tak samo dzieje się z innym filmem.

Postanowiłem zobaczyć co się stanie jeśli zrobię wszystko identycznie poza ustawieniem chapterów w DVDMaestro. No więc z powrotem wczytuję do Maestro video, audio i napisy, robię kompilację, następnie zamiana vobów i program ifoupdate. Włączam film w PowerDVD, pojawia się menu, włączam film i wszystko chodzi LUX !!! Mogę przewijać we wszystkie strony, poza połowę filmu i pod koniec filmu i żaden błąd nie wyskakuje. A robiłem wszyściutko idnentycznie jak wcześniej poza ustawieniem chapterów w Maestro. Co jest grane?

Po kliknęciu lewym klawiszem myszy na odpowdnim polu w DVDMaestro można ustawić chapter. Pojawia się wtedy okienko i ja tam nic nie zmianiam, zostawiam wszystko na default i tylko klikam ok. I tak wstawiam chaptery. I pewnie źle robię skoro później są problemy przy przewijaniu w PowerDVD. W tym okienku z opcjami chaptera są takie rzeczy jak: Time Format - gdzie mam ustawione Zero Based, a moze byc np. Asset Timecode. Jest również pole nazwane: Cell Playback Options w którym nic nie mam "zaptaszkowane" a mogę tam ustawić "Still Time "wartość" sec". Jest też opcja Pause After Each VOBU i parę innych. Jak mam dokładne ustawiać opcję każdego chaptera żeby wszyskto później śmigało?

Zaznaczam iż jak zrobię w Maestro film z chapterami i nie dodaje menu (a więc nie zamieniam vobów i nie włączam ifoupdate), to filmik łądnie się wczytuje i mogę przewijać. Błąd przy przewijaniu pojawia się tylko wtedy kiedy do takiego dvd dodaje oryginalne menu.

Próbowałem nie robić ręcznie tych chapterów w DVDMaestro tylko wyodrębić je z płytki za pomocą DVDDecryptera, ale niestety przy prówbie imporotwania takiego pliki z chapterami wyskakuje błąd:

Error Massage

I-Frame Insertion entry frame rate is not consistent with current tape frame rate! I-Frame import will be canceled. (0xc102008b)

Ktoś pomoże? Z góry dzięki.
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.04.2005, 19:01   #2
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do tego błędu nie dochodzi na poziomie tworzenia filmu w DVD Maestro

błąd najprawdopodobniej powstaje podczas używania IFO Update
a powodowany jest tym, że rozkład chapterów jest inny w filmie źródłowym a inny ustawiony przez Ciebie ręcznie
choć z funkcji programu wynika, że jest to jedna z rzeczy, które powinien poprawić to jednak coś musi paprać
spróbuj w Maestro ustawić chaptery w tych samych miejscach, jak są ustawione w źródle
rozstawienie chapterów możesz znaleźć używając IFOEdit

Ostatnio zmieniany przez Mirek-1977 : 26.04.2005 o godz. 19:08
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2005, 19:18   #3
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za radę, spróbuję tak zrobić, chociaż będzie to dość nużący i długotrwały proces Na pewno problem tkwi właśnie w tych czasówkach, a nie np. w ustawieniach chaptera? Dopytuję się ponieważ, to trochę żmudny proces. Ustawić chaptery, zrobić kompilację, zgrać oryginalną płytkę na dysk, przekopiować 4 gb vobów w celu późniejszego użycia ifoupdate. Z tym wszystkim schodzi mi się dobre 40 minut I w taki właśnie sposób zmarnowałem już dzisiaj cały dzień
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2005, 19:42   #4
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ifoedit pokazuje mi czasy chapterów, ale nie do tysięcznej milisekundy. To znaczy np. mam chapter 28 i czas do niego - 01:49:24.12 i teraz nie wiem czy ta końcówka to jest 12 milisekund czy też może 120 milisekund. I znowu coś źle poustawiam...... Już nie wspomnę, że jak wczytałem IFO do programu Chapter-X-tractor to tam są znaczące różnice w czasówkach poszczególnych chapterów np. w 28 jest 1:43:44.00 (znowu bez tysięcznych..) a nie jak w ifoedit 01:49:24.12. I teraz któremu wierzyć? I czym sprawdzić te końcowe milisekundy?
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2005, 06:49   #5
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
prawdę powiedziawszy IFOEdit zawsze mnie odstraszał ale to oba programy mówią prawdę
po uruchomieniu programu i wczytaniu pliku IFO od razu pojawia się informacja na temat chapterów, ale...
w każdej linijce każdego chaptera np:
[Ch 01].............................................[Pos: 00:0x:xx.xx].........
podana jest pozycja jego zakończenia
więc jako początek chaptera 2 należy uznać wartość Pos: widoczną w linijce chaptera 1 (a początek pierwszego to oczywiście 00:00:00.00)
i analogicznie
początek chaptera 3 to wartość Pos: w linijce chaptera 2
.
.
.
i w końcu początek: chaptera "N-tego" to wartość Pos: w linijce chaptera poprzedniego
a więc początek chaptera 28 to wartość Pos: nie ta która znajduje się w tej samej linijce (czyli to co podałeś 01:49:24.12)
tylko ta która znajduje się w linijce poprzedniej - czyli chaptera 27 - a więc 01:43:44.00)

a druga sprawa
w DVD Maestro po kliknięciu lewym myszy w celu ustalenia chaptera i pojawieniu się okna
podaje się wartośći dwu cyfrowe a nie 3 cyfrowe
wiec wartość np. taka: 01:49:24.12 jest wystarczająca

PS
4-setny pościk HE HE trzeba to opić

Ostatnio zmieniany przez Mirek-1977 : 27.04.2005 o godz. 06:52
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2005, 09:57   #6
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mirek wielkie dzięki za pomoc, poradziłem sobie Już nic się nie zawiesza. Co prawda jest jedna mała różnica. Otóż wchodzę w menu i później w dział scene selection, wybieram np. chapter 20, to w oryginalnej płycie chapter ten startuje jakieś 3-4 sekundy później niż w mojej kompilacji. Wydaje mi się (ale nie sprawdzałem tego), że im wcześniejszy chapter wybiorę tym mniejsza jest różnica. Ale cały film ma raptem 29 chapterów więc w 29 w mojej kompilacji film uruchomi się pewnie jakieś 5 sekund wcześniej niż powinien. Jednak zupełnie mi to nie przeszkadza, ważne, że owe rozdziały są i nic się nie zawiesza przy przewijaniu, a to że jest jakaś kilku sekundowa różnica między oryginałem a moją płytą (i to pewnie dopiero w końcowych chapterach), to już pryszcz. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.