Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.09.2006, 17:29   #16
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry wiem że marudze ale niestety problem się znowu pojawił. Tym razem w następującej sytuacji:
Mam antywirusa "Panda Titanium 2006 Antivirus+Antispyware" w wersii 90 dniowej. Kilka dni od instalacji przestaje się aktualizować, rozwiązaniem jest odinstalowanie go i ponowna instalacja. Przewidując że taka operacja może być nieobojętna dla systemu, przed odinstalowaniem sprawdziłem DVD Maestro, działał ok. Po ponownym zainstalowaniu antyvirusa, problem Maestro wrócił. Sprawdziłem czy są wszystkie pliki które doinstalowałem do system, system32, drivers i te które należało skopiować do folderu z DVDM, nic nie brakuje. O co chodzi, czy to może mieć związek z antywirusem? Czy gdzieś można poczytać o instalacji i konfiguracji DVD Maestro, skąd można by czerpać wiedzę jak rozwiązywać problemy?

Minęła godzina odkąd napisałem posta, i tak z nudów w oczekiwaniu na jakieś dobre słowo, uruchomiłem DVDM. I co? I działa prawidłowo?
O co chodzi? Czy można to jakoś wyjaśnić?

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 08.09.2006 o godz. 18:55
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.10.2006, 12:48   #17
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Postanowiłem ponowić moje pytanie wobec braku odpowiedzi, może jednak ktoś spróbuje mi wyjaśnić w czym problem. Poprzednio opisywałem sytuację trochę chaotycznie ponieważ robiłem to na gorąco. Teraz minęło trochę czasu i w zasadzie mógłbym sobie darować dociekanie ponieważ jakoś sobie radzę, jednak męczy mnie to. Poprzednio podejżewałem antywirusa ale teraz to już wykluczam. Obecnie sytucja jest następująca:
Uruchamiam Maestro i mam komunikat że podgląd jest niedostępny, zamykam go i uruchamiam przeglądarke (IE- 6.0.2900.21.xpsp_sp2...). Ponownie uruchamiam Maestro i podgląd jest ok. Inne aplikacje takiego efektu nie powodują (przynajmniej te które sprawdzałem). Oczywiście nie mam też pewności że ma to związek z przeglądarką ale wydaje mi się że zależność jest wyraźna. Oczywiście zdaję sobie sprawę że drążenie tego tematu może wykraczać poza ramy tego forum ale liczę przynajmniej że odeślecie mnie gdzieś gdzie będę mógł liczyć na odpowiedz. (na Google szukałem, ale tam jest bardzo mało na temat DVD Maestro, przynajmniej w części polskojęzycznej)

Przy okazji ponowię moje pytanie z jednego z poprzednich postów, czy ktoś dysponuje opisem jak w DVD Maestro tworzyć menu z ruchomymi fragmentami, z podkładem dzwiękowym itd.?
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.10.2006, 12:56   #18
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek
Przy okazji ponowię moje pytanie z jednego z poprzednich postów, czy ktoś dysponuje opisem jak w DVD Maestro tworzyć menu z ruchomymi fragmentami, z podkładem dzwiękowym itd.?
TU

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.10.2006, 19:11   #19
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki ale z tego poradnika autorstwa kolegi Palacza właśnie kożystam. Właśnie tam napisał że pracuje nad aneksem w którym opisze te bardzej zaawansowane opcję w DVD Maestro niestety nie udało mi się nigdzie znależć tego aneksu. Chyba że...
Właśnie dziwna sprawa z tymi linkami, są tam cztery odnośniki do plików RAR. Rozpakowuje je wszystkie po kolei (aż się boje pisać dalej bo zaczynam podejżewać że za chwilę okaże się niezłym ignorantem) i otrzymuje cztery pliki z tym samym poradnikiem. Czyżby należało je najpierw połączyć? Jeśli tak to jak? Próbowałem właśnie przed chwilą, jak naszła mnie ta myśl, ale chyba nie potrafię. Sorry za poziom pytań, proszę o wyrozumiałość.

pozdrawiam
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.10.2006, 20:21   #20
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Masz cały poradnik, aneksu nie ma. Pozostaje manual od DVD Maesto po angielsku.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.10.2006, 20:54   #21
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@siwek - nie trzeba nic ***322;***261;czy***263; - winrar tworzy z tego ca***322;o***347;***263;.

Co do ruchomych menu w Maestro - oczywi***347;cie mo***380;na. Musisz przygotowa***263; w zewn***281;trzym programie pliki wideo i audio, zaimportowa***263; je (jak wszystko w Maestro) i podstawi***263; przy edycji menu. Pr***243;bowa***322;e***347;? W czym problem?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 08:31   #22
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie nie próbowałem, chodzi mi tylko o animowane przyciski w menu chapters, to znaczy w przycisku jest odtwarzany fragment danego chaptera, nie zależy mi na tym etapie na wstawianiu animowanego background. Sądziłem że może jest jakaś opcja która pozwala stworzyć animowane przyciski w chapterach bezpośrednio w DVD Maestro. Szczególnie że są różne opcje typu: still, loop, timeout w Playback Control, można ustawiać ilość sekund. Przy tworzeniu chapterów też jest sekcja "Cell Playback Options" z opcją "Still Time" gdzie też ustawia się sekundy. Za co odpowiadają te opcje? Sądziłem że może jest to coś takiego jak w TMPGEnc DVD Author lub DVDLab Pro. A może jest możliwość stworzyć animowane przyciśki w tych programach i wykożystać je w DVDMaestro? DVD Author i Lab są fajne ale nie odpowiadają mi do końca ponieważ w TMPGEnc nie można wstawiać włączanych napisów a DVD Lab nie daje możliwości podglądu całości przed scompilowaniem co może nie jest jakimś super utrudnieniem ale przeszkadza. Zrobiłem w nim jeden film i żeby sprawdzić czy dzwięk pasuje mi z obrazem i z napisami kożystałem z DVD Maestro, a poza tym kończy mi się licencja demo na ten program.

pozdrawiam

P.s. Jesze jedno pytanko, jeżeli przygotuje sobie krótki fragment dzwiękowy (rozumiem że musi być w formacie AC3) i zaimportuje do Asset, to jak go wstawić do menu w Maestro? Pewnie przeciągnąć i upuścić, ale gdzie?

pozdrawiam
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 12:53   #23
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DVD Maestro jest programem do authoringu, a nie edycji wideo. To znaczy, ***380;e wszystkie ruchome wideo (plansze z ruchomymi "przyciskami" rozdzia***322;***243;w) musisz przygotowa***263; w zewn***281;trznym edytorze wideo. I nie same przyciski, tylko ca***322;e wideo (720x576) na kt***243;rym s***261; te mniejsze, ruchome.

W Maestro robisz tylko z tych plik***243;w menu...

Co do audio: upu***347;ci***263; na obszar roboczy menu
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 14:26   #24
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za odpowiedz, właśnie wszedłem na forum żeby dopisać że odkryłem gdzie upuszczać ale mimo to dziękuje. W ogóle zauwazyłem że w trakcie gdy pisze pytanie nasuwają mi się odpowiedzi (no nie zawsze żecz jasna), nie wiem czy inni też to mają ale to ciekawe. Zrobiłem próby z tymi plikami które mi się stworzyły w DVD-lab i widzę że stworzone tam animacje da się bez problemu zaimportować do Maestro, czyli mam odpowiedz na drugie moje pytanie. Nie próbowałem tego compilować, ale zakładam że pewnie będzie działało. Co do muzyki w tle wyświetlania menu to jest ok ale mam jedną uwagę. W czasie podglądania menu podczes jego tworzenia (Navigation Simulator) nie udało mi się sprawdzić czy podkład działa czy nie, czy jest taka opcja? Miałem tylko głuche obrazki. Na płycie wszystko działa prawidłowo, aczkolwiek nasunęło mi się kolejne pytanie. Nie jest to wielki problem ale może można temu zaradzić. Na ogół przyciski w menu powodują przełączenie się do wybranego momentu w filmie lub do kolejnego menu ale w jednym przypadku, przy włączaniu subtitles, po wyborze wersji językowej zrobiłem tak że aktywowanie przycisku włącza lub wyłącza napisy i aktywnym przyciskiem staje się inny przycisk w tym samym menu (w moim przypadku: Play Movie) i muzyka będąca podkładem startuje od początku. Czy da się tak zrobić żeby podkład dzwiękowy odtwarzał się ciągle mimo aktywowania przycisku?
I jeszcze jedno pytanie trochę na inny temat. Na ogół jest tak że podczas odtwarzania filmu w stacjonarnym DVD po włączeniu przycisku menu na pilocie przełączamy się do menu. W filmach które do tej pory zrobiłem (3) to nie działa, to znaczy film dalej się odtwarza. Co trzeba ustawić (w DVD Maestro) żeby to działało i żeby następnie działał prawidłowo przycisk reasme?

pozdrawiam

P.s. jeszcze jedno, mój DVD Maestro nie ma pliku SpruceDVD.HLP. Czy nie wiesz gdzie to można ściągnąć? Na google nie znalazłem.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 18:05   #25
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek
W czasie podgl***261;dania menu podczes jego tworzenia (Navigation Simulator) nie uda***322;o mi si***281; sprawdzi***263; czy podk***322;ad dzia***322;a czy nie, czy jest taka opcja?
W Navigation Simulator d***378;wi***281;k nie dzia***322;a. Ale podczas edycji menu na zak***322;adce General masz dost***281;pny Video Monitor na kt***243;rym jest d***378;wi***281;k.

Cytat:
Napisany przez siwek
Czy da si***281; tak zrobi***263; ***380;eby podk***322;ad dzwi***281;kowy odtwarza***322; si***281; ci***261;gle mimo aktywowania przycisku?
Na pierwszy rzut oka: nie

Cytat:
Napisany przez siwek
Co trzeba ustawi***263; (w DVD Maestro) ***380;eby to dzia***322;a***322;o i ***380;eby nast***281;pnie dzia***322;a***322; prawid***322;owo przycisk reasme?
W Maestro nic. Obejrzyj pilota: opr***243;cz przycisku Menu powiniene***347; mie***263; jeszcze TopMenu - ten b***281;dzie dzia***322;a***322; prawid***322;owo. Maestro rezerwuje dla siebie Root menu do nawigacji. Mo***380;na to zmieni***263; (nawigacj***281;), ale w zewn***281;trznym programie, np. PGCEdit.

Cytat:
Napisany przez siwek
jeszcze jedno, m***243;j DVD Maestro nie ma pliku SpruceDVD.HLP. Czy nie wiesz gdzie to mo***380;na ***347;ci***261;gn***261;***263;? Na google nie znalaz***322;em.
Nio, tak. Problem w tym, ***380;e Maestro jest programem komercyjnym...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.10.2006, 18:27   #26
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2006, 22:17   #27
laycik
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 02.12.2005
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
laycik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
DVD Maestro jest programem do authoringu, a nie edycji wideo. To znaczy, że wszystkie ruchome wideo (plansze z ruchomymi "przyciskami" rozdziałów) musisz przygotować w zewnętrznym edytorze wideo. I nie same przyciski, tylko całe wideo (720x576) na którym są te mniejsze, ruchome.

W Maestro robisz tylko z tych plików menu...
W jakim edytorze wideo najlepiej zrobic takie menu?
laycik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2006, 17:58   #28
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dowolnym, kt***243;rym masz, kt***243;rym potrafisz si***281; pos***322;ugiwa***263;...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.