Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2010, 18:54   #1
timkonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2010
Posty: 3
timkonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z filmem DVD podczas konwersji

Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problemem: Próbuję skonwertować film DVD do kontenera mkv kodekiem x264 przy pomocy programu MeGui. Sam sposób konwersji nie stanowi problemu, natomiast natrafiłem na dziwną przeszkodę. Pliki VTS_02_n.VOB składają się z fragmentów filmu połączonych ze sobą niechronologicznie, czyli takich, które faktycznie mają być w innym miejscu. Podczas normalnego odtwarzania z pliku ifo fragmenty te są porządkowane.

Problem pojawia się przy indeksowaniu i konwersji. Otóż, w połowie trwania filmu, w kadrze po prawej stronie, na całej jego wysokości, pojawia się pasek szerokości około 20 px (przy szerokości filmu 720px), będący fragmentem innej klatki, który jest widoczny już do końca filmu. Poza tym jeden kilkunasto -sekundowy fragment filmu nie jest na swoim miejscu "na osi czasu". Przy zwykłym odtwarzaniu płyty DVD efekty te nie występują.

Próbowałem megui, później virtualdub mod, avidemux, dvdshrink, anydvd, dvd decrypter. Bez pozytywnych rezultatów. Jeśli spotkaliście się z podobnym problemem proszę o wskazówkę.
timkonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.11.2010, 22:15   #2
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DoItFast4U - main movie -> plik m2v Potem indexowanie i skrypt avs. Prościej być nie może...
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2010, 12:34   #3
timkonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2010
Posty: 3
timkonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mxm Podgląd Wiadomości
DoItFast4U - main movie -> plik m2v Potem indexowanie i skrypt avs. Prościej być nie może...
Bez zmian. Plik m2v wychodzi dobrze, ale po indeksowaniu obraz ma pasek z prawej strony (widoczny na załączonym zdjęciu).

Nie wiem czy to może być jakieś egzotyczne zabezpieczenie, czy błąd w plikach filmu.

Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Problem z filmem DVD podczas konwersji-zrzut-ekranu-1.jpg  
timkonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2010, 11:06   #4
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po indexowaniu wykonaj prawidłowy skrypt avs, poprzez automatyczne wykrywanie obrazu. To mi wygląda na niewłaściwy skrypt avs...
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.11.2010, 16:45   #5
timkonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2010
Posty: 3
timkonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skrypt megui wygląda standardowo:

Cytat:
LoadPlugin("F:\Programy Portable\MeGUI_0.3.5_x86_WithoutInstaller_OfflineP ackage (3)\tools\dgindex\DGDecode.dll")
DGDecode_mpeg2source("D:\DVD\VIDEO_TS\VTS_02_1.d2v ", info=3)
LoadPlugin("F:\Programy Portable\MeGUI_0.3.5_x86_WithoutInstaller_OfflineP ackage (3)\tools\avisynth_plugin\ColorMatrix.dll")
ColorMatrix(hints=true, threads=0)
#deinterlace
#crop
#resize
#denoise
Automatyczne kadrowanie usuwa tylko czarne pola. Wydaje mi się, że błąd wychodzi na etapie indeksowania ponieważ w plikach vob jest coś namieszane. Podczas normalnego oglądania filmu tez widać, że z budową plików filmu jest coś nie tak. Mianowicie w momencie kiedy pojawia się ten pasek boczny w zaindeksowanym filmie, w filmie puszczonym z odtwarzacza następuje nagłe urwanie wypowiedzi w pół słowa i przeskok do następnej sceny, ale obraz jest normalny, bez paska. Przeskok powoduje ucięcie fragmentu trwającego nie więcej niż sekunda, a film jest odtwarzany do końca już bezbłędnie.
timkonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z dvd, podczas słuchania piosenek danie24a Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 3 12.01.2008 14:35
problem z przegrywaniem dvd pietrul DVD-Video 1 19.01.2006 18:55
Problem z filmem DVD Bazyss DVD-Video 9 26.07.2005 08:29
Mam problem z filmem dvd! devil-80 DVD-Video 15 07.03.2005 12:05
Mam problem z filmem DVD dominik114 DVD-Video 2 03.01.2005 15:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.