Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.07.2010, 10:09   #1
Bywalec

Data rejestracji: 18.07.2010
Ignatius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z kolorem napisów dodanych do DVD

Mam prośbe o pomoc. Sprawa dotyczy korekcji napisów dodanych za pomocą programu Maestro do oryginalnego DVD z zachowaniem napisów oryginalnych.
Ponieważ oryginalny film zwierał dużą ilość napisów, ze względu na czasochłonośc, nie wyciągałem ich programem Suprip. Tylko skorzystałem z programu vsrip (idx+sub) i następnie przekonwertowałem do formatu .son za pomocą programu subresync.
Dodawane, polskie napisy przygotowałem w formacie stl.
Wszystko wychodzi dobrze (nie ma błędów synchronizacji, ani błędów w programach Maestro, ifoupdate) oprócz koloru napisów:
1) w gotowym materiale polskie dodane napisy są białe a pozostałe (oryginalne, pochodzące z DVD) czerwone
2) przy próbie skopiowania (z oryginalnej płyty) koloru napisów i wklejeniu go do nowego DVD, za pomocą programu ifoedit dochodzi do inwersji (polskie napisy robią się czerwone a pozostałe białe).
Korzystałem z programu DVDSubEdit, ale niestety efekt marny. Być może sam nie potrafię dobrać ustawień (mam problem z kolorami napisów albo tła). I wychodzi to bardzo niezadowalająco.
Moja prośba dotyczy odpowiedzi na pytanie:
Czy jest możliwe, aby w pliku .stl (z polskimi napisami) ustawić taką paletę kolorów, żeby była zgodna z tymi, które pochodzą z oryginalnego DVD?
Może da się to zrobić innym sposobem. Za wszystkie uwagi będę wdzięczny.
Ignatius jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.07.2010, 11:34   #2
Data rejestracji: 18.05.2004
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DVDSubEdit powinien doskonale sprawę załatwić. Ale jeśli chcesz się bawić:

- wczytaj do Maestro oryginalne napisy z pliku .son, oraz oryginalną paletę kolorów z pliku .spf - napisy powinny być w normalnych kolorach;
- podejrzyj w pliku son (notatnik) użyte kolory - szukaj sekcji mniej więcej takiej:

SP_NUMBER START END FILE_NAME
Color (9 2 0 2)
Contrast (15 15 0 15)

gdzie w tym przypadku kolor i ID 9 wykorzystywany jest jako kolor napisów, kolor Outline 1 i 2 to odpowiednio ID 2, kolor tła (0) jest nieistotny, bo siedzi na kontraście 0.

- teraz otwórz w notatniku plik .stl i szukaj sekcji odpowiadającej kontrastowi:

//Contrast Control
$TextContrast = 15
$Outline1Contrast = 15
$Outline2Contrast = 15
$BackgroundContrast = 0

i ustaw jak wyżej - tekst i oba outliny na 15 (widoczne), tło na zero (niewidoczne). Następnie ustawienie koloru:

//Colors
$ColorIndex1 = 2
$ColorIndex2 = 2
$ColorIndex3 = 9
$ColorIndex4 = 0

Tu trzeba uważać, bo pierwsze 2 indeksy koloru to oba outliny (ustawiamy na 2 jak w oryginale), trzeci to kolor tekstu (ustawiamy na 9), czwarty to indeks tła.

Kombinuj. Po zapisaniu tego poprawionego stl i wczytaniu do Maestro powinieneś mieć kolory jak w oryginale.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2010, 13:48   #3
Bywalec

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.
Cenie sobie Twoje rady Reetou - jako eksperta, więc poproszę o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie:
Jakim programem są robione oryginalne napisy do filmów?
Może to moje wrażenie, ale nigdy nie udało mi się osiągnąć podo
bnego efektu.
Napisy robione w Dvdlabie, Maestro (Scenarist'a nie testowałem jeszcze) nie są tak "ładne". Wiem, że ładne to pojęcie względne, ale
jako przykład, o co mi chodzi, podam napisy w wydaniach Criterion Collection.
Stary 28.07.2010, 15:25   #4
Data rejestracji: 18.05.2004
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem

To zależy pewnie od tego, jakiego narzędzia używają studia produkujące wydania płytek.

Na stronie głównej są dwa artykuły o tym, jak przygotować napisy, by były w najlepszej możliwej jakości przy użyciu dostępnych narzędzi. Mnie satysfakcjonują w zupełności efekty uzyskane z Maestro.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2010, 15:47   #5
Bywalec

Dziękuje z rady i pomoc.
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: