Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.03.2002, 11:13   #1
Masaro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2002
Posty: 5
Masaro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z napisami w VCD

Witam.
Wie ktos moze jak wstawic napisy do VCD zeby nie nachdzily na film,do tej pory wstawialem je VirtualDubem ale zamiast znajdowac sie na dole ekranu ,byly w dolnej czesci filmu zaslaniajac obraz.
Dzieki!
Masaro jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.03.2002, 14:50   #2
BARTI
Gość
 
Posty: n/a
Jeżeli chodzi o nałożenie napisów na film żeby znajdowały się one na czarnej ramce pod filmem to musisz Virtual Dubem założyć 2 filtry. Pierwszy musi być filtr "resize" w którym najpierw u góry wprowadzasz oryginalny rozmiar filmu czyli np. 576 na 304 zamiast domyślnych 320 na 240, potem zaznaczasz opcję "ekspand frame and letterbox image" i poprawiasz rozmiar "frame height" np. na 400 zamiast 304. Potem wczytujesz filtr "subtiler" (tylko na takim to testowałem) i postępujesz tak jak zawsze. "Subtitler" nałoży napisy na rozszerzonym już obrazie czyli na czarną ramkę pod filmem.
Aha... i pamiętaj jeszcze żeby nie przesadzić z rozmiarem "frame height" żeby nie zakłócić proporcji 4:3 czyli nie zniekształcić rozmiarów filmu
powodzenia...
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2002, 15:03   #3
BARTI
Gość
 
Posty: n/a
Sorki, dałem ci odpowieź na nałożenie napisów na avika a nie na VCD ale myślę że sprawa będzie wygłądała podobnie, tylko musisz się pobawić filtrem resize. Zawsze możesz takiego avika przekompresować do VCD np. TMPGenc-oderem ale to będzie wszystko dłużej trwało...
Właśnie... jeżeli ktoś ma wtyczkę do Virtual Duba na konwersję do VCD np. DVmpeg to mółby mi ją podesłać bo jak już robię VCD to robię to na dwa razy a czas to pieniądz...
pozdro
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2002, 18:53   #4
Masaro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2002
Posty: 5
Masaro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzieki za pomoc,teraz jest ok.Takie ogladanie to ja rozumim
Pozdrawiam
Masaro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.