Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.08.2004, 13:13   #1
Wojteck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Posty: 5
Wojteck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question ProCoder 2 - instrukcja

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, mógłby wskazać jakąś instrukcję obsługi (po polsku najlepiej) ProCodera w wersji 2, taką jak np. umieszczono dla wersji 1 na stronie: http://cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/strona4.php

Zbyt wiele tam różnych zawiłości przy wyborach.

A jeśli takowej instrukcji nie sporządzono, czy ktoś mógłby sporządzić niewielki przewodnik jak przejść przez proces wybierania poszczególnych opcji (m.in. przez zakładkę Target-->Add-->Load Target Preset (co wybrać: czy DV-AVI Canopus czy Microsoft oraz czy inne specyfikacje ustawiać). Chodzi mi tylko o tradycjną konwersję z DV PAL avi na płytkę dvd filmu 1,20 h.

Byłbym serdecznie wdzięczny.
Pozdrawiam
Wojteck jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.08.2004, 15:54   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak chcesz przerobić AVI-DV na DVD to oczywiście wybierasz jakiś Preset z DVD w nazwie
np. DVD PAL 4:3 High Quality i ewentualnie ręcznie korygujesz Bitrate żeby nie marnować miejsca na płycie, wybierasz np. 2-pass zamiast 1 jeżeli chcesz lepszą jakość itd.
poczytaj trochę Help, poznaj podstawowe pojęcia z zakresu "produkcji" DVD a wszystko stanie się proste, bo Procoder ze swoim systemem Preset-ów to nic skomplikowanego...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2004, 06:48   #3
Wojteck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Posty: 5
Wojteck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wielkie, jednak ignorancja moja święci triumfy, bo wystarczyło tylko usiąść i popatrzeć nieco w ustawienia i wszystko stało się czyste, jasne i klarowne.

Jednakże miałbym jedną prośbę, jako że nagrywam płyty DVD, które mieszczą zwykle 1,20 h (+/- 5 min), mam pytanie odnośnie ustawień bitratu, bo słyszałem różne wersje. Jaki stosować constans czy variable (2 pass). Materiał to przeważnie amatorsko kręcone filmy mojej rocznej córeczki (wiadomo ręka się tu i ówdzie zatrzęsie itp.). Czy bitrate min. 6000, a max. 8000 można uznać za optymalny. Kiedyś ustawiłem za wysoki i odtwarzacz dostał "czkawkę", kiedyś zbyt mały i.. ta jakość. Zatem ostatni raz, proszę o o pomoc w mym eksperymentowaniu. Dziękuję i pozdrawiam...
Wojteck jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2004, 18:42   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moim skromnym zdaniem lepiej nie przekraczac 8000 max bo po prostu niewiele to podnosi jakosc, jak masz tak krotki film ze przy stakym bitrate 8000 zmiesci sie caly na 1 plytke to rob CBR, (czas i jakosc the best), jak sie nie miesci to dopasuj srednia tak aby sie zmiescil i przelec VBR (tracisz na czasie, na jakosci nie koniecznie zauwazalnie w stosunku do stalego bitrate).

ja ustawilem niejednokrotnie min 4500 max 8200 i 90 min film wychodzi z procodera 1.5 rewelacyjnie, 2 chyba jest szybsza.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2004, 07:19   #5
Wojteck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Posty: 5
Wojteck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wielkie, właśnie takiej odpowiedzi poszukiwałem. Mam Procodera 2, więc hula prawie dwa razy szybciej niż v.1. Dzięki i pozdrawiam. ^_^
Wojteck jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 09:16   #6
yot
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 4
yot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przerobilem material z mDV na mpeg2 (720x576 25fps) i ustawilem bitrate constans n 6000 i przy odtwarzaniu na stacjonarnych DVD obraz dziwnie sie zchowywal bywaly momenty ze odtwarzal normalnie a czasami przyspieszal ,dzwiek byl OK. Na odtw. komputerowym to samo nagranie DVD zachowuje sie bez zarzutu . nagrywalem Liteon 2x material byl krotki ok 35min =1,7Gb / nosnik DVD-R i DVD-RW Verbatim / prosze o wskazowki i pomoc w rozwiazaniu problemu / pozdrawiam
yot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.