Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.07.2005, 11:02   #1
pochix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.07.2005
Posty: 7
pochix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile programy do konwertowania vcd

witam czytalem sobie poradnik na waszej stronie i znalazlem takie cos:
Cytat:
Kompresor MPEG-1 (VCD)
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kompresorów MPEG-1. Jednym ze znanych darmowym kompresorów MPEG-1/2 jest Tsunami MPEG Encoder (TMPGEnc). To, co najczęściej nas interesuje to szybkość i jakość kompresora oraz jakie dodatkowe funkcje oferuje. Istnieją drogie programy, które potrafią w zasadzie tylko kompresować do określonego formatu MPEG-1 bez żadnych opcji preprocessingu (czyli wstępnej modyfikacji wejściowych danych video), a za to oferują bardzo dużą prędkość i wyśmienitą jakość, ale duże pieniądze. Stąd omówiona zostanie ogólna zasada postępowania podana (na razie...) na przykładzie najbardziej dostępnego i taniego (freeware) kompresora - TMPGEnc.
Czy możecie mi podać nazwy tych drogich kompresorów bez opcji preprocessingu ?
Z góry dzięki

aha i najlepiej jakby mógł konwertować z .RMVB do .AVI

Ostatnio zmieniany przez pochix : 31.07.2005 o godz. 11:15
pochix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.07.2005, 16:57   #2
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy chodziło mu dokładnie o ten ale ja polecam The Film Machine (z Cinema Craft Encoderem, który właśnie jest bardzo drori a według mnie robi lepiej niżTMPGEnc i szybciej do VCD).
Z płatnych programów i jeszcze szybszych (a i napewno przerobi z RMVB do AVI) to WinAvi Video Converter. Ale jakość w nim jest troszkę gorsza niż w TMPHEnc czy w The Film Machine. Ale posprawdzaj sam.
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2005, 18:07   #3
pochix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.07.2005
Posty: 7
pochix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jak mozesz to powiedz mu, żeby odpisał do tego topica
bo win avi mam i nie wydaje mi się, że chodzi znacznie szybciej od innych konwerterów, a bardziej zależy mi na tym czy nie posiada opcji preprocessingu, bo jakby to gdzieś pisało to by możnało stwierdzić, że to jest jeden z szybszych konwerterów
pochix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 19:42   #4
sphinks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2005
Posty: 5
sphinks w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pochix
jakby to gdzieś pisało to by możnało stwierdzić
Wiem, że się czepiam, choć wcale nie chce być złośliwy ale zamiast "pisało" powinno być 'było napisane'... Bo gdybym był złośliwy to wytknąłbym jeszcze literówkę, a tego nie robie Natomiast ten błąd z 'pisało' strasznie mnie wnerwia dlatego zwracam na to uwage, z nadzieją, że może komuś pomogę

Pozdrawiam!
sphinks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 21:32   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sphinks
Wiem, że się czepiam, choć wcale nie chce być złośliwy ale zamiast "pisało" powinno być 'było napisane'... Bo gdybym był złośliwy to wytknąłbym jeszcze literówkę, a tego nie robie Natomiast ten błąd z 'pisało' strasznie mnie wnerwia dlatego zwracam na to uwage, z nadzieją, że może komuś pomogę

Pozdrawiam!
Może trzymajmy się tematu dyskusji, a nie zwracajmy uwagę na szczegóły. Tym bardziej, że widziałem gorsze 'byki'. A gdybym był złośliwy, choć wcale nie chcę być złośliwy, to zwracając innym uwagę o ortografię, raczej nie wypada samemu walić błędów. A u Ciebie: ortografia/literówki - 3 sztuki, interpunkcja - 4 sztuki. Zostawmy więc ten temat.

Pozdrawiam.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
AVI -> VCD [poradnik] sc0rpi0 DVD-Video 282 28.11.2011 11:34
AVI na VCD w programie DVD2SVCD - przewodnik Slawo-gs DVD-Video 27 24.01.2006 21:29
Roznica pomiedzy VCD 1.0.... citrix DVD-Video 0 13.02.2005 19:52
[NERO] Płyta VCD Gontek Napędy optyczne CD 1 02.02.2004 17:12
dzwiek w VCD python DVD-Video 1 08.12.2002 20:21


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.