Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2005, 18:32   #1
Wojtoll
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2005
Posty: 2
Wojtoll w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Proszę o pomoc. Problem z dvd+r i naklejka na płytkę !

Witam
Otóż mam taki problem. Po nagraniu płytki dvd + r Emtec nagrywarką
Lite-ona 851S z biosem paczowanym na model 832S VSOG.
Płytę testowałem k-probe i w teście wychodzi max ilość błędów pi to 10,
czyli bardzo dobrze i tak jest w odtwarzaczu stacjonarnym jest ok idzie od początku do końca bez przycięć.Natomiast gdy nakleiłem nalepkę na płytę
(film z komunią św, naklejka oryginał z nadrukiem) po przeskanowaniu w
k-probe po około 30 % wyskakują błędy powyżej 1000 co w rezultacie strasznie tnie w stacjonarnym odtwarzaczu.Oczywiście po zerwaniu nalepki było znowu ok. Myślałem że może źle ją przykleiłem krzywo itp, ale po naklejeniu drugiej naklejki problem się powtórzył.Ciekawostką jest też to że
film dostarczony przez kamerzystę który kamerował komunię ( dodam że zastosował te same nalepki co ja) jest z nalepkami ok w k-probe pi około 15
płyty dvd + r MCC chyba verbatim i oczywiście nie tnie.W związku z tym moje pytanie brzmi:
Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?
Czy może należało by nagrywać płytę z wcześniej naklejoną nalepką?
Bardzo proszę o odpowiedz może ktoś z was też spotkał się z takim samym problemem.
Pozdrawiam
Wojtoll jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2005, 18:43   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
NIE UŻYWAĆ NALEPEK. JEDYNE WYJŚCIE TO NADRUK. NAJLEPIEJ ŁADNIE PISZĄCA ŻONA.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 19:00   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Popieram. Przy wysokich prędkościach obrotu nawet minimalne, niecentryczne przyklejenie (czytaj: którego nie da się uniknąć) powoduje drgania - stąd wzrost błędów. A spotkałem się z płytkami, które pękały uszkadzając przy okazji napęd.

@Ed - gdzie się kupuje ładnie piszące żony?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 19:47   #4
Wojtoll
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2005
Posty: 2
Wojtoll w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może i racja, ale płyty te od kamerzysty śmigają, a nalepki są przyklejone wcale nie najprościej. Dlatego bardzo mnie to dziwi, i nie bardzo wiem jak mu to się udało że to
lata bez problemu.
Wojtoll jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 21:06   #5
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam serdecznie.
Podzielę się swoimi doświadczeniami z naklejkami.
Od prawie 3-4 miesięcy nagrałem kilkadziesiąt płytek, głównie Verbatim na które po nagraniu naklejałem za pomocą adaptora nalepki firmy Fellowes.
Wszystko chodziło bez najmniejszych problemów na kompie oraz na stacjonarnych odtwarzaczach. Testy jakości płyty oraz błędów PI/PIF też były całkiem dobre. Jednak po pewnym czasie ok 2-3 miesiącach płytki jedna za drugą zaczęły się zacinać w odtwarzaczu. Testy również beznadziejne.
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
Teraz nie naklejam niczego tylko opisuję markerem. Po jakimś czasie sprawdzę jak płyty będą się zachowywały.
__________________
Poświęcaj czas ludziom, którzy są w Twoim życiu najważniejsi.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 22:35   #6
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam podobne obserwacje jak ryba120. Natomiast zwalam winę za ten problem na starzejące się płyty i kurz na laserze, i tak po trzech miesiącach i nagranie jest stare i przybyło kurzu na laserze. Przy nagraniu nowej płyty mamy tylko jeden zły czynnik czyli kurz. Niewyważenie ( związane z o,5 mm przesunięciem cienkiej naklejki) ma chyba mały wpływ na zachowanie odtwarzacza. Teoretyczna prędkość czytania np. x16 jest w praktyce rzadko wykorzystywana. A na pewno nie jest wykorzystywana przy odtwarzaniu czyli oglądaniu filmu. Wydaje mi sie że filmy w czasie oglądania odtwrzane są z prędkością od x3 do x7.
janulek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.