Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2005, 19:26   #1
TILLI
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.12.2005
Posty: 1
TILLI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Przeczytałam wszystko idalej jestem ciemna jak tabaka w rogu

WITAJCIE
Długo zastanawiałam się czy mogę zawracać wam gitare,ale pomimo iż przeczytałam prawie całe forum o SVCD,to dalej mam kilka pytań
Chodzi o to że:
Mam nagrywarke DVD,kilka filmów w formacie divx(aviki) i chciałabym tylko nagrać je na płytki dvd,aby oglądać je w stacjonarnym dvd...
Wiem,wiem, całe forum jest o tym temacie,ale:

1.Przerabiam film TMPGENCem,wszystko jest git,nie ma większych problemów tylko czy to norma,że aby program mógł robić film to musi być aktywne okno?Chodzi mi o to że jak przerabiam film to nie moge nic innego robić na kompie bo jak zrzuce program na pasek to przestaje konwertować film
2. Jak nagrywam juz przerobiony film(mpg) w nero vision,to znowu film jest konwertowany do vobów,i a piać następne 1,5 godziny z głowy..
Jak kupowałam nagrywarke dvd,to myslałam że se oszczędze troche czasu na nagrywaniu a tu lipa Nie widze żadnej różnicy,jak nagrywałam na zwykłe cd jako VCD to tyle samo czasu zajęło mi co teraz przy nagrywaniu jako DVDVIDEO,bo inaczej sie niechce nagrać film

Powiedzcie mi czy ja robie coś źle,a może jest jakiś inny sposób na szybsze nagrywanie??Mam procka AMDSempron2500+.Przeróbka i nagranie filmu zajmuje mi ok 3-4 godz.A czy wogóle trzeba przerabiać avik do mpg?Czy nero nie jest w stanie przerobić avika na voby??
Zapewne nieźle wam tu namieszałam,ale mam nadzieję że mnie zrozumieliście i znajdzie się jakiś łaskawca i pomoże mi,plisss
TILLI jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.12.2005, 02:06   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm wybrałaś nie odpowiedni dział, pewnie dlatego nic nie znalazłaś. Proponuję zacząć w tym dziale --> TU, a tak z innej beczki 3-4h to całkiem niezły czas ja mam kompa zajętego 16-24h, ale coś za coś, albo jakość albo prędkość. Życzę powodzenia
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 15:40   #3
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Najprościej byłoby zainwestować ~200zł w odtwarzacz DVD/XviD/DivX i już avików nie trzeba przerabiać...
Jeśli kupno takiego "cacka" odpada, chcesz szybko i łatwo konwertować avi --> vob to polecam DivxToDVD
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 13:15   #4
coil
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Lokalizacja: wawka
Posty: 80
coil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przerób sobie filmy programem CUCUSOFT VIDEO CONVERTER podpartym ffdshow'em na format VCD (czyli mpg) - efekt bardzo fajny a potem nagraj te filmy jako pliki (dysk z danymi) na płytke dvd. Jest jedno "ale" - nie bedziesz mógł przeskakiwać pomiedzy scenami itp. - po prostu włączysz i oglądasz. Możesz również z materiału zrobionego Cucusoftem zgrać wszystko na format DVD, zrobić menu i będzie super. Ja osobiście robię to TMPGEnc DVD Author i jest zajefajnie. Od jakości jaką sobie ustawisz w ffdshow'ie zależy ile filmów zmieścisz na płytkę dvd. Jednak aby miało to ręce i nogi to góra dwa. Ja tak robiłem 13 posterunki i Kiepskich - przy lux jakości wchodziły mi 4 odcinki na płytkę a przy gorszej - nawet osiem właziło
coil jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.