Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.10.2005, 14:06   #1
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przegrywanie DVD na DVD

Witam mam taki problem nie moge skopiować płyty DVD na inna płyte dvd probowałem Nerem Clonami dwoma v4 i jeszcze droga edycja ciagle sa jakies problemy to znaczy piewszysm nawet udało mi sie zgrać ale tylko zgrałem sam film bez np. tego panelu na poczatku Prosze nie kasowac tego faq bo naprawde szukalem takiego ale nie znalazlem. Co mam robić?
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.10.2005, 17:28   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zgraj na dysk DVDFab Decrypterem i wypal z dysku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 00:13   #3
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no ok tylko ze teraz zajmuje mi to 8gb a nie tak jak wczesniej 1 dvd :/ co zrobić
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 00:29   #4
georg
Smakosz... Heinekena!
 
Avatar użytkownika georg
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: gdzieś nieopodal duuużego browaru... :)
Posty: 637
georg niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez kendit
no ok tylko ze teraz zajmuje mi to 8gb a nie tak jak wczesniej 1 dvd :/ co zrobić
Możesz DVD Fabem podzielić na dwie płyty, lub poszukaj np. programu DVD Shrink, aby skompresować na 1 DVD.
georg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 00:43   #5
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy cos trace na tym ze upakuje 8gb na jednej plycie dvd programem dvd shrink a moze by sie bardziej oplacalo zostawic tak jak jest czyli 8gb i nagrac na 2 dvd dla lepszej jakosci filmu ??
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 00:49   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
IMO dla jakości najlepiej byłoby skopiować 1:1 na płytkę DL.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 10:05   #7
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak to zrobic.... Sory ale dowiem sie w koncu co mam zrobic czy nie rzucacie takimi hasłami i musze dopytywac pozdrawiam
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 12:03   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dowiesz się jeśli w końcu dokładnie sprecyzujesz o co Ci chodzi, na ogólne pytanie zawsze dostaniesz ogólne odpowiedzi. Poczytaj tutaj a zrozumiesz.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 18:36   #9
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Very fany wiec dokladnie sprecyzowane pytanie : czy trace na tym ze nagram 8gb film na jednej plycie dvd a jeśli tak to ile trace na jakości polecacie nagrac to na 2dvd czy na jedna ?? pozdrawiam co wy byście zrobili ??
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 18:43   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardzo dużo tracisz, pomyśl logicznie, wszak film obcięty o połowę z rozmiaru (abstrahuję tu od dodatkowych menu, ścieżek audio itp extrasów) musi nieść połowę mniej danych, a przecież wiadomo, że dane te niosą informacje o obrazie, mniej danych - gorsza jakość. Jeśli masz palnik obsługujący DL (płyty dwuwarstwowe) pal na nich, jeśli nie (albo szkoda Ci na nie kasy - są drogie, wiem o tym) podziel go i wypal na 2 płytach. Co do tego jak to zrobić odpowiedź była już udzielana niejednokrotnie, więc jestem pewien, że znajdziesz bez kłopotu.


P.S. Dobre pytanie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2005, 00:33   #11
kendit
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2005
Posty: 10
kendit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To może byli byście tacy łaskawi i wytłumaczyli mi jedno: Miałem płyte z gazety jeden krazek DVD z filmem( z gazety wiec nie wiem o nim nic wiecej) i zrzuciłem go na dysk i raptem zrobilo sie z niego 8GB czy możliwe jest to że na jedej stronie DVD da się nagrać 8GB danych nie zakładam że na naszych palnikach ale na naprzyklad jakichś wypstrykanych w kosmos którymi ludzie nagrywają orginalne filmy bo ten jest orginalny pozdrawiam
kendit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2005, 01:03   #12
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Są 2 możliwości
DVD Shrink i ustawić na ręczny stopień kompresji i bardziej skompresować menu i dodatki a film zostawić w lepszej jakości, można też usunąc dodatkowe ścieżki audio a zostawić tylko 2 jedną po polsku a drugą po angielsku i napisy do tego po polsku a zaoszczędzisz nawet i kilkanaście %
Clone DVD zostawiasz tylko film z 2 scięzkami bez dodatków i masz o wiele większą jakośc obrazu a film jak ma do 2h (120minut) to kompresja będzie tylko o 20% niższa niż orginał i lepsza jakość wynikowa.
ja wole robić kopie orginałów bez dodatków dzięki temu nie ma tam reklam i wejsciówek których i tak sie nie da ominać ogladając film a scieżkę audio i tak możesz zmienić na stacjonarnym DVD za pomocą przycisku Audio, a napisy przez Subtylites
Da się zmieścić do 9GB na jednej stronie płytki DVD dlatego jest standart DL czyli inaczej mówiąc 2 warstwy nagrywalne na jendej stronie nośnika po 4,5GB na warstwę. Nagrywarki nowej generacji mają oznaczenie DVD DL to oznacza że mozesz zmieścić owe 9GB o lie nośnik czyli płytka ma oznaczenie DL, płytka zaczyna sie nagrywać od środka do zewnątrz a druga warstwa od zewnątz do środka dzięki temu nie ma zbyt długiej i widocznej przerwy podczas zmiany warstwy przy oglądaniu filmu
Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem
__________________
..siła życia tkwi w nas....

Ostatnio zmieniany przez scalak77 : 30.10.2005 o godz. 01:07
scalak77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.