Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 18.07.2003, 22:25   #121
waszq/pl/
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Chełm
Posty: 96
waszq/pl/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ideJ napisa***322;(a)
Skoro wczytuje tylko końcowe napisy to jestem w 100% pewien, że to jest problem z wspomnianym SMPTE Time Offset'em.
VINI ,VIDI ,VICI znalazlem twoj opisik , zastosowalem i zadzialalo.
waszq/pl/ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.07.2003, 17:38   #122
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 14.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No dobra topic jak przerabiać divx na dvd wyszedł dawno ale ja jestem leniem. Poprostu myślałem, że to takie "hop-siup" to grubo się myliłem. Bravo CobraVerde i reszta......mądrych głów. Moje uznanie i pokłony. Podziękownie jak na oskarach.
Zrobiłem swój pierwszy film na DVD jak wyszedł: w TV ładnie. Co do danych to opisze póżniej, ponieważ nie wiem jak ui za pomocą czego.
Teraz chce zrobić sobie moją serie "Różowych lat '70tych" na DVD.
Dziękuje
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 27.07.2003, 21:48   #123
waszq/pl/
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Chełm
Posty: 96
waszq/pl/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
miles napisa***322;(a)
No dobra topic jak przerabiać divx na dvd wyszedł dawno ale ja jestem leniem. Poprostu myślałem, że to takie "hop-siup" to grubo się myliłem. Bravo CobraVerde i reszta......mądrych głów. Moje uznanie i pokłony. Podziękownie jak na oskarach.
Zrobiłem swój pierwszy film na DVD jak wyszedł: w TV ładnie. Co do danych to opisze póżniej, ponieważ nie wiem jak ui za pomocą czego.
Teraz chce zrobić sobie moją serie "Różowych lat '70tych" na DVD.
Dziękuje
,,Różowe lata 70 te"-,to :
-,,Różowa Pantera .itd " czy
-,,Różowa seria"
waszq/pl/ jest offline  
Stary 03.08.2003, 05:15   #124
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktos z Was zna program (moze byc platny) do robienia DVD z Divx taki ktory jest latwy i dobry bez tysiecy opcji i spedzenia 1-2 godzin z doborem parametrow
chodzi mi dokladnie o cos takiego ze mam film na divx i chce nagrac na DVD abym mogl ogladac na stacjonarnym DVD , uruchamiam program wybieram opcje zrobic DVD -film , wskazuje plik z Divx i naciskam start to wszytko , jest cos takiego )koszt nie gra roli)
dzieki za ewentualne wskazowki.
Entrapment jest offline  
Stary 03.08.2003, 14:50   #125
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Entrapment napisa***322;(a)
Czy ktos z Was zna program (moze byc platny) do robienia DVD z Divx taki ktory jest latwy i dobry bez tysiecy opcji i spedzenia 1-2 godzin z doborem parametrow
chodzi mi dokladnie o cos takiego ze mam film na divx i chce nagrac na DVD abym mogl ogladac na stacjonarnym DVD , uruchamiam program wybieram opcje zrobic DVD -film , wskazuje plik z Divx i naciskam start to wszytko , jest cos takiego )koszt nie gra roli)
dzieki za ewentualne wskazowki.
Program, który ma prosto zamieniać DIVX na DVD, ma chyba dopiero powstać. Ma to być Film Machine (kolejna jego wersja, obecnie zamienia Divx na SVCD). Zamianę Divx na DVD umożliwia też ostatnia wersja DVD2SVCD, ale wymaga paru zabiegów przy tym (ustawienie paru opcji). Łatwiej zamienić 1 płytowe divxy niż 2 płytowe. DVD2SVCD wczytuje polskie napisy w formacie SRT,SSA.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 04.08.2003, 22:40   #126
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znalazlem program ktory to robi tak jak chcialem szybko i bardzo dobrze 7 klikniec mysza i to cala robota). Easy CD& DVD Creator 6.0 funkcja 'DVD Builder'. Zrobilem juz sobie DVD z Divx-a chodzi super.
Entrapment jest offline  
Stary 04.08.2003, 22:52   #127
Hubas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2003
Posty: 8
Hubas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witaj

A napisy też wciąga ??

Pozdrawiam
Hubas jest offline  
Stary 04.08.2003, 23:38   #128
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Entrapment napisa***322;(a)
Znalazlem program ktory to robi tak jak chcialem szybko i bardzo dobrze 7 klikniec mysza i to cala robota). Easy CD& DVD Creator 6.0 funkcja 'DVD Builder'. Zrobilem juz sobie DVD z Divx-a chodzi super.
ciekawe jaka jest jakość kodowania mpeg2 i ustawiania parametrów obrazu
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 05.08.2003, 01:15   #129
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Hubas napisa***322;(a)
witaj

A napisy też wciąga ??

Pozdrawiam
Nie mam zadnego filmu z napisami tak ze nie moge sprawdzic, sorry.
Entrapment jest offline  
Stary 05.08.2003, 01:20   #130
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
ciekawe jaka jest jakość kodowania mpeg2 i ustawiania parametrów obrazu
Na tym sie nie znam ale moge powiedziec ze wyprodukowane przezemnie DVD ma znacznie lepsza jakosc od copy zrobionej na VCR z tego samego Divx-a.Ale dla sprawdzenia zrobilem tak : z orginalnego DVD zrobilem Divx-a (zajmowal prawie 2GB wszytko ustawione na najlepsza jakosc) z tego divx-a nagralem DVD i porownywalem na stacjonarnym DVD ,trzy osoby powiedzialy ze nie widza roznicy jak dla mnie wystarczy i czy to jest 200 czy 5000 bitrate to mnie nie interesuje.
Entrapment jest offline  
Stary 05.08.2003, 01:46   #131
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Entrapment napisa***322;(a)
Na tym sie nie znam ale moge powiedziec ze wyprodukowane przezemnie DVD ma znacznie lepsza jakosc od copy zrobionej na VCR z tego samego Divx-a.Ale dla sprawdzenia zrobilem tak : z orginalnego DVD zrobilem Divx-a (zajmowal prawie 2GB wszytko ustawione na najlepsza jakosc) z tego divx-a nagralem DVD i porownywalem na stacjonarnym DVD ,trzy osoby powiedzialy ze nie widza roznicy jak dla mnie wystarczy i czy to jest 200 czy 5000 bitrate to mnie nie interesuje.
no dobra tylko po co coś takiego robić: dvd->divx-dvd cała sztuka polega na tym, żeby zrobić dvd z "normalnego" divxa, dodając napisy i kodując audio do AC3. ciekaw jestem jak np. mając divxa o rozmiarach 640x272 taki program jak Easy CD& DVD Creator dobiera rozmiar obrazu bo jak powiększy go bezpośrednio do 720x576 to wyjdzie pełnoekaronowa kiszka... takie kombajny tego niestety nie potrafią poza tym kiepsko kodują mpeg2, nie można dodać napisów itd.
i dlatego jak narazie trzeba się męczyć bardziej skomplikowanymi metodami
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 05.08.2003 o godz. 01:49
CobraVerde jest offline  
Stary 05.08.2003, 02:19   #132
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
no dobra tylko po co coś takiego robić: dvd->divx-dvd cała sztuka polega na tym, żeby zrobić dvd z "normalnego" divxa, dodając napisy i kodując audio do AC3. ciekaw jestem jak np. mając divxa o rozmiarach 640x272 taki program jak Easy CD& DVD Creator dobiera rozmiar obrazu bo jak powiększy go bezpośrednio do 720x576 to wyjdzie pełnoekaronowa kiszka... takie kombajny tego niestety nie potrafią poza tym kiepsko kodują mpeg2, nie można dodać napisów itd.
i dlatego jak narazie trzeba się męczyć bardziej skomplikowanymi metodami
A po co robic wogole Divx-y? jak orginalny film na DVD kupie za 8.00$ ??
Stary jak ktos robi takie wypociny 640x272 to ja juz podziekuje).
A przed przypuszczaniem czy program potrafi czy nie warto sprobowac i jezeli kodowanie bylo by kiepskie to widac bylo by to na ekranie ,a jak wspomnialem trzy osoby nie widzialy roznicy a to chyba oczyms swiadczy.
Entrapment jest offline  
Stary 05.08.2003, 02:28   #133
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
no dobra tylko po co coś takiego robić: dvd->divx-dvd cała sztuka polega na tym, żeby zrobić dvd z "normalnego" divxa, dodając napisy i kodując audio do AC3. ciekaw jestem jak np. mając divxa o rozmiarach 640x272 taki program jak Easy CD& DVD Creator dobiera rozmiar obrazu bo jak powiększy go bezpośrednio do 720x576 to wyjdzie pełnoekaronowa kiszka... takie kombajny tego niestety nie potrafią poza tym kiepsko kodują mpeg2, nie można dodać napisów itd.
i dlatego jak narazie trzeba się męczyć bardziej skomplikowanymi metodami
A po co robic wogole Divx-y? jak orginalny film na DVD kupie za 8.00$ ??
Stary jak ktos robi takie wypociny 640x272 to ja juz podziekuje).
A przed przypuszczaniem czy program potrafi czy nie warto sprobowac i jezeli kodowanie bylo by kiepskie to widac bylo by to na ekranie ,a jak wspomnialem trzy osoby nie widzialy roznicy a to chyba oczyms swiadczy.
Entrapment jest offline  
Stary 05.08.2003, 02:34   #134
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeszcze dodam ze robilem ten pierwszy DVD z Divx ktory byl w rozdzielczosci 624x352 i DVD na 36 calowym TV wygladal lepiej niz orginalny Divx poszczony na 19calowym LCD .
Entrapment jest offline  
Stary 05.08.2003, 09:51   #135
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
no dobra tylko po co coś takiego robić: dvd->divx-dvd cała sztuka polega na tym, żeby zrobić dvd z "normalnego" divxa, dodając napisy i kodując audio do AC3. ciekaw jestem jak np. mając divxa o rozmiarach 640x272 taki program jak Easy CD& DVD Creator dobiera rozmiar obrazu bo jak powiększy go bezpośrednio do 720x576 to wyjdzie pełnoekaronowa kiszka... takie kombajny tego niestety nie potrafią poza tym kiepsko kodują mpeg2, nie można dodać napisów itd.
i dlatego jak narazie trzeba się męczyć bardziej skomplikowanymi metodami

Nie rozumiem co miałeś na myśli mówiąc "pełnoekranowa kiszka" przecież trzeba obraz powiększyć, chyba że ci chodziło o niezachowanie proporcji wysokość/szerokość ale z tym raczej nie ma problemu w żadnym znanym mi programie. Poza tym większość filmów powiększam do pełnego PAL-u ponieważ mogę sobie wtedy zrobić napisy które będą wyświetlane pod filmem na czarnym tle co czasami jest dość wielką zaletą. Jeżeli chodzi o filmy 16:9 wyświetlane na telewizorze 16:9 to nie mogę zrobić napisów pod filmem więc dorabiam następne napisy które "leżą" już na filmie co pozwala na ustawienie odpowiedniego powiększenia już na samym telewizorze (16:9). Tym sposobem przeważnie robię 2-3 wersje napisów które różnią się wysokością wyświetlania i wszystkie umieszczam na DVD które robię w rozdzielczości 720x576.

pozdrawiam wszystkich
kefir jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.