Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

NINJA 25.09.2003 13:40

Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
napisz po kolei: jakie to były napisy (rodzaj, FPS) i jak je przygotowywałeś w Subtitle Workshop i MaestroSBT - chodzi głównie o ustawienia
poza tym po co się męczyć z Matrixem - niedługo bedzie na DVD...

Napisy byly w formacie microDVD 25FPS przerabialem Time Adjusterem i Subtitle Workshop pomylka musiala nastapcic przy zamianie na SSA zadnych parametrow nie zmienialem w programie.Jakos sobie poradzilem dzienki za pomoc.
zmienilem plik na czasowe 00:00:00 potem w workshopie Czas/ustaw limity wyswietlania iz now na microDVD potem w timeadjuster na SSA i pomoglo.

Megaboski 25.09.2003 23:29

Wszystko fajnie ale częcś B nie chce sie rozpakować. Wywala mi że plik uszkodzony. Częśc A bomba!!!!^_^ Jeśli jest taka mozliwośc to prosze o część B na maila (bo ściągam juz chyba 10 raz i cały czas to samo)
megaboski@interia.pl

CobraVerde 26.09.2003 00:48

pare postów wcześniej jest dobra, uaktualniona paczka z poradnikiem

Dayhemous 27.09.2003 09:24

Dziwny Bitrate dzwieku...
 
Witam,

Ostatnimi czasy zauwazam coraz to dziwniejszy bitrate dzwieku w divx'ach ktore chcialbym przerobic na DVD,
dla przykladu, wczoraj trafilem na "Pokojowke na Manhattanie" (zona sie uparla, a co !) :)
gdzie bitrate dzwieku (format mp3) wynosil 147 kb/s

I teraz pytanie:

Jaki nalezy ustawic bitrate dzwieku w AC3Machine, przy dokonywaniu konwersji z mp3 na ac3.
Sa tam opcje do wyboru - wielkosc bitrate, ale oczywiscie nie ma tam takich "dziwnych" wartosci...

Jaki bitrate ustawiac ? nizszy, np 128 kb/s czy moze wiekszy 160 kb/s
.. ma to znaczenie ?

W poradniku Cobra pisze, ze nalezy popatrzec Gspotem, i taki sam bitrate ustawic w AC3Machine ... a nie daje sie ustawic takiego samego...


Pozdrawiam:
Dayhemous aka Arthur'o

Robs 27.09.2003 10:37

Re: Dziwny Bitrate dzwieku...
 
Cytat:

Dayhemous napisa***322;(a)
Ostatnimi czasy zauwazam coraz to dziwniejszy bitrate dzwieku w divx'ach ktore chcialbym przerobic na DVD,
dla przykladu, wczoraj trafilem na "Pokojowke na Manhattanie" (zona sie uparla, a co !) :)
gdzie bitrate dzwieku (format mp3) wynosil 147 kb/s

Taka "dziwna" wartość bitrate wynikła z tego, że dźwięk był robiony w trybie VBR - czyli ze zmiennym bitrate, a GSpot pokazuje wartość średnią.
Oczywiście nie ma potrzeby wpisywania tej samej wartości do AC3Machine, za to proponowałbym tam ustawić 224kbps, nie zaszkodzi a napewno będzie ok. Nie zapomnij również o wymaganej czest. próbk. 48kHz.
Po za tym proponowałbym uzyć jednak (w miarę możliwości oczywiście) zamiast AC3Machine programu Sonic Foundry Soft Encode, wczesniej doprowadzając mp3 do Wav.

CobraVerde 27.09.2003 12:38

Re: Dziwny Bitrate dzwieku...
 
Cytat:

Dayhemous napisa***322;(a)

W poradniku Cobra pisze, ze nalezy popatrzec Gspotem, i taki sam bitrate ustawic w AC3Machine ... a nie daje sie ustawic takiego samego...

pisałem to w odniesieniu do ścieżki AC3 tzn. jeżeli masz w divxie AC3 o bitrate np. 448 kbs to taką samą wartość ustawiasz w AC3Machine. mając natomiast MP3 o zmiennym bitrate poniżej 200 kbs wystarczy ustawić w AC3 tą wartość na 192 kbs. - wyższe wartości nie poprawią jakości dźwięku a tylko powiększą objętość pliku.
co do zmiany częstotliwości z 44.1 na 48 kHz to najlepiej zrobić wcześniej zawodowym programem typu CoolEdit Pro (najpierw konwertując MP3 na WAV i zmieniając FPS w BeeSweet), bo darmowe narzędzia robią to kiepsko, psując jakość dźwięku.
no i jeżeli faktycznie zależy nam na jakości dźwięku to warto użyć wspominianego Soft Encode albo jego ulepszonej wersji z programu Vegas Video +DVD.

Dayhemous 27.09.2003 19:51

oki, dziekuje za odpowiedz, teraz rozumie :)

ale, jeszcze jedna rzecz.
Mianowicie dalej walcze z ta nieszczesna pokojowką :(

Oto kroki jakie wykonuje oraz co sie dzieje:

Zapisuje z oryginalnego avi, dzwiek jako wav,
Zmieniam format na mp3 (taki byl oryginal)
Naprawiam go poprzez Besliced
Nastepnie konwertuje do formatu AC3 (oryginalnie mial 48kHz) programem AC3Machine (zmieniam framerate na 25)
w czasie kodowania ww programem pojawia sie 2 razy info iz program "stracił" 800 i 220 bitow w czasie kodowania,
lecz cala operacja przebiega pomyslnie (tzn leci do konca)
i otrzymuje plik *.ac3

Jednakze, po wgraniu otrzymanej sciezki do DVDMaestro dzwiek nie jest zsynchronizowany z obrazem :(

Jest przesuniecie - probowalem obie sicezki (video i dzwiek) zsynchronizowac w DVD Maestro takim narzedziem wbudowanym, jednak to nie pomaga.
Wydaje mi sie iz przyczyną jest ta strata paru bitow w czasie kodowania do AC3...
Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam i nie wiem co na to poradzic ... czyzby oryginalny plik w DivXie byl skopany ?
lecz jak ogladam go na kompie to wszystko jest ok i dzwiek jest
taki jak byc powinnien ...

Poradzcie cosik panowie galowie :)

Pozdrawiam:
Dayhemous aka Arthur'o

CobraVerde 27.09.2003 19:56

spróbuj najpierw przekonwertować poprawione MP3 na WAV w jakimś dobrym edytorze audio a dopiero potem przerobić go na AC3 (zmieniająć FPS) - czasem taki zabieg pomaga...

Dayhemous 27.09.2003 20:00

dziękuje za radę - już się za to biorę
dam znać co mi z tego wyjdzie :)

Pozdrawiam
Dayhemous aka Arthur'o

Dayhemous 27.09.2003 20:48

Cobra...

pomogło, ... zero błędów w czasie kodowania do Ac3.

lecz to nie rozwiązało problemu :(

Błędów przy kodowaniu do AC3 już nie ma (dzięki), ale synchronizacja sie dalej nie zgadza :(

kurcze nie rozumie tego ... na pewno zmieniłem Framerate
filmu - jest 25. długość filmu to 1:38:35:15

W Ac3 robie pliczek z dzwiękiem - zmieniam FPS na 25
a kocowy plik ma długość 1:38:14:08 spora różnica - co gorsza
synchronizacja na początku jest OK - do około 45 minuty
filmu - potem jest z każdą następną minutą gorzej - dzwięk
sie spóźnia w stosunku do obrazu.

Normalnie nie mam pomysłu jak to ugryźć - nawet
próbowałem nie zmieniać FPS dzwięku - oczywiscie było
fatalnie - plik miał dł. 1:48 około...

do głowy mi przychodzi jeszcze jedna możliwość - plik
się "chrzani" przy pierwszej obróbce - przy zgrywaniu
go nandubem z oryginalnego avi'ka ... ale jak temu zaradzic ?

normalnie nie wiem :P

Może Wy coś wymyslicie ...


PS.
Dla osób, które kiedyś również spotkają sie z ww
problemem informuję, iż konwersję poprawionego
pliku mp3 do wav zrobilem programem CoolEditPro v.2
a następnie już normalnie za pomocą AC3Machine do ac3.

Pozdrawiam:
Dayhemous aka Arthur'o

Robs 27.09.2003 21:26

11 sekund różnicy - dużo, a w dodatku mówisz że do 45 minuty jest ok,
spróbowałbym zamiast Nanduba, VirtualDubModa i opcji Demux Audio (ma lepszy algorytm zgrywania audio od Nanduba).

Dayhemous 27.09.2003 21:42

Mysle ze wlasnie w tym miejscu nalezy szukac przyczyny - przy zgrywaniu Nandubem z oryginalnego DivXa.

Nie posiadam VirtualDubMod lecz probuje zrobic to CoolEditPro
tzn - wyeksportowałem sicezke z filmu tym programem i wlasnie ja koduje AC3Machine do formatu Ac3 - zobacze jak bedzie...

Ciekawostą jest fakt iż jest to moje 16 DVD z DivXa i pierwszy raz mam takie klocki z dziwekiem... zawsze napisy byly moją zmorą :)

Cos ta pokojówka nie chce sie dac ^_^

Pozdrawiam:
Dayhemous aka Arthur'o

tomcioro 01.10.2003 11:04

Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
to błąd w CCE 2.50 - jak nie zgadza mu się CRC pliku to się wywala...
wystarczy skopiować patch z załącznika do katalogu programu, odpalić i wszystko bedzie OK.
powodzenia :)

Mam pytanie. Czy plik utworzony przez CCE (po wywaleniu bledu CRC) jest prawidlowy i mozna go uzyc do tworzenia DVD, czy nalezy powtorzyc konwersje?
Pzdr!

mikeschl 06.10.2003 11:43

Witam was wszystkich
Przede wszystkim gratulacje i podziękowania za włożone starania ze strony CobraVerde i później innych do opracowania tej instrukcji.
Wczoraj po weekendzie pracy obejrzałem gotowy efekt na DVD i jestem mile zaskoczony. Jakość super (na 29") dźwięk idealny. Z napisami trochę zabawy ale dla efektu końcowego warto.
Pozdrowienia dla wszystkich "mózgów" na tym forum.

wojtekaa 13.10.2003 17:03

jak zwiekszyc wielkos napisow??
bo nigdzie tego nei znalalzlem w MaestroSBT. (tylko w edit ale trzeba by bylo recznie wszystkie napisy pojedynczo zmieniac a przy filmie 1,5 h to jest troche roboty da sie to zrobic jakos automatycznie??) moze jakis inny program?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.