Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

namor 12.11.2003 15:28

Witam
Prosba do Forumowiczów - czy mozliwym jest podeslanie przez któregoś z Was plikow do DVDMaestro wspomnianych na forum wczesniej pare razy (pojawia mi sie komunikat: "Real Time Preview funcionality will not be avaliable because no decoders have been detected (0x410a0011)"
zgóry wielkie dzięki a to moj adres rom.rusz@wp.pl

dzięki już waszq podesłał mi pliki a więc temat nieaktualny

Sebixus 19.11.2003 15:29

Co to za plik <nazwa_filmu>.vaf, ktory zaczyna sie tworzyc jako pierwszy przed plikiem <nazwa_filmu>.mpv podczas procesu "encoding" w programie CCE?? Mozna jakos to ominac?? Jego utworzenie zajmuje troche czasu, a nie wydaje mi sie zeby byl potrzebny... a moze sie myle heh...

CobraVerde 19.11.2003 15:43

Cytat:

Napisany przez Sebixus
Co to za plik <nazwa_filmu>.vaf, ktory zaczyna sie tworzyc jako pierwszy przed plikiem <nazwa_filmu>.mpv podczas procesu "encoding" w programie CCE?? Mozna jakos to ominac?? Jego utworzenie zajmuje troche czasu, a nie wydaje mi sie zeby byl potrzebny... a moze sie myle heh...

bardzo się myslisz ;) ten plik to Video Information File - zawiera informacje o jakości materiału źródłowego co jest niezbędne przy kodowaniu Multipass VBR. można go ominąć przy kodowaniu CBR albo 1-pass VBR ale wtedy będziesz miał gorszą jakość obrazu w kodowanym filmie...

Sebixus 19.11.2003 23:02

Aha, to chyba jednak pozostane przy dobrej jakosci :) Ostatni film jaki zrobilem metoda Multipass VBR byl rewelacyjnej jakosci i niech juz tak bedzie...

donvit 23.11.2003 10:04

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez CobraVerde
hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny

Witam CobraVerde.
Zacznę od tego, że również potrzebuję tych pliczków do Spruse`a. Jeśli możesz to prześlij mi je na maila:
Cytat:

dreams@plusnet.pl
I jestem na etapie Import Media Assets.

dk75 23.11.2003 10:50

Górne menu: "View/Movie" - tu dodajesz Media Asset do ścieżek video, audio - Timeline;
"View/Menu" - tu tworzysz graficzny wygląd menu

donvit 23.11.2003 11:20

Well Done !!
 
Well done !!. Właśnie skończyłem swój pierwszy film. Zajęło mi to 3,5 godziny. Wszystko zgodnie z instrukcjami Pana CobraVerde, którego od dziś wynoszę do rangi GURU avi_to_dvd. Nagrane Nero 6.0.0.23 na DVD+RW. Chodzi w stacjnarnym DVD. Kodowanie trójprzebiegowe, 95 minut. Jakość określę jednym słowem: ŻYLETA !! Teraz czas na eksperymenty z parametrami i kolejne filmy z mojej kolekcji. Jestem wdzięczny za tą wyśmienitą instrukcję i czas poświęcony na jej napisanie.
Pozdrawiam wszystkich.

donvit 23.11.2003 14:32

Cytat:

Napisany przez dk75
Górne menu: "View/Movie" - tu dodajesz Media Asset do ścieżek video, audio - Timeline;
"View/Menu" - tu tworzysz graficzny wygląd menu

Dzięki. Znalazłem :)

ideJ 23.11.2003 22:47

Jeśli mogę coś zasugerować: do nagrywania najlepiej chyba używać zestawu ImgTool + DVD Decrypter. Za Nero ciągnie się dość zła fama (ja akurat nie miałem problemu ale też przy pomocy Nero wypaliłem ze 2 płytki raptem). Zerknij zresztą do przyklejonego wątka na temat metod nagrywania.
Pozdrowienia :)

donvit 24.11.2003 07:37

Cytat:

Napisany przez ideJ
Jeśli mogę coś zasugerować: do nagrywania najlepiej chyba używać zestawu ImgTool + DVD Decrypter. Za Nero ciągnie się dość zła fama (ja akurat nie miałem problemu ale też przy pomocy Nero wypaliłem ze 2 płytki raptem). Zerknij zresztą do przyklejonego wątka na temat metod nagrywania.
Pozdrowienia :)

Dzięki za sugestię IdeJ. Wypalam Nero ponieważ mój odtwarzacz tak przyrządzone płytki przyjmuje bezproblemowo. Dlatego też uznałem tą metodę za bezpieczną (czyt. nie narażającą mnie na powarzne straty tytułem zakupu czystych nośników DVD). Co prawda nie próbowałem jeszcze Twojej metody, ale chyba się skuszę. Zobaczymy tylko co "powie" na to mój odtwarzacz stac. Pozdro.

ideJ 24.11.2003 10:40

Część odtwarzaczy ma kłopoty z płytkami nagranymi przy pomocy Nero (fakt, że problem dotyczył głownie starszych wersji). DVD Decrypter z koleji ma opinię wypalacza najbardziej zgodnego z stacjonarnymi odtwarzaczami.

gevrey 27.11.2003 23:17

poszukuje programu BeeSweet 1.5 + dodatki: BeSliced, AC3Machine, BeSweetGUI bo mam problem ze znalezieniem, jakby ktos mogl i mial ochote
prosze mi go podeslac z gory dziekuje...

gevrey@wp.pl

ideJ 27.11.2003 23:29

http://www.doom9.org/software2.htm#audio

gevrey 28.11.2003 07:48

dziekuje bardzo juz mam (cholera wczesniej nemoglem z tamtad sciagnoc a teraz poszlo)

Ryek 29.11.2003 22:28

Panowie, panowie po co jakies kombinacje z rodzielczoscia dla TV 16:9 i 4:3
Nie lepiej zakodowac film jako anamorficzny jako 16:9 - wtedy na 4:3 TV i na 16:9 TV jest wpozatku nie trzeba sie martwic o znieksztalcony obraz.
Ok wiec do rzeczy. Dla filmow 4:3 (pelnoekranowe) oczywiscie kodujemy MPEG2 4:3, ale dla pozostalych tzn 1.85:1 oraz 2.35:1 juz jako MPEG2 16:9 z tym ze ustawiamy taka rozdzielczosc w skrypcie:

dla 2.35:1 - bez czarnych pasow bedzie to 720x436 - teraz tylko dadac pasy z gory i z dolu po 70 pikseli i bedziemy mieli 2.35:1 anamorficzne

dla 1.85:1 - bez czarnych pasow bedzie to 720x576 - nie dokladany nic pasow i mamy anamorficzne 1.85:1

Prawda ze proste i bez znieksztalcen?
Wystarczy se popatrzec w WinDVD oraz na stacjonarnych odtwarzaczach.
Oczywiscie nie zapominac ustawic przy kodowaniu w CCE na DAR 16:9 (hehe powtazam sie )

Pozdro,
RyEk


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.