Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 29.11.2003 23:03

Cytat:

Napisany przez Ryek
Panowie, panowie po co jakies kombinacje z rodzielczoscia dla TV 16:9 i 4:3
Nie lepiej zakodowac film jako anamorficzny jako 16:9 - wtedy na 4:3 TV i na 16:9 TV jest wpozatku nie trzeba sie martwic o znieksztalcony obraz.
Ok wiec do rzeczy. Dla filmow 4:3 (pelnoekranowe) oczywiscie kodujemy MPEG2 4:3, ale dla pozostalych tzn 1.85:1 oraz 2.35:1 juz jako MPEG2 16:9 z tym ze ustawiamy taka rozdzielczosc w skrypcie:

dla 2.35:1 - bez czarnych pasow bedzie to 720x436 - teraz tylko dadac pasy z gory i z dolu po 70 pikseli i bedziemy mieli 2.35:1 anamorficzne

dla 1.85:1 - bez czarnych pasow bedzie to 720x576 - nie dokladany nic pasow i mamy anamorficzne 1.85:1

Prawda ze proste i bez znieksztalcen?
Wystarczy se popatrzec w WinDVD oraz na stacjonarnych odtwarzaczach.
Oczywiscie nie zapominac ustawic przy kodowaniu w CCE na DAR 16:9 (hehe powtazam sie )

Pozdro,
RyEk

hehehe :D świetny pomysł ale miało by to sens jakby wszystkie divxy miały standardowe AR czyli dokładnie 1.85 albo 2.35. ale niestety tak nie jest bo większość (szczególnie DVD Screenery) jest w czasie kodowania poddawana różnemu croppingowi, więc w zależności od "wydania" mamy filmy z AR w przedziale od 1.6 do 2.5.
jak masz np. film 544x304 (AR 1.789) to zastosowanie twojej metody spowoduje, że będzie on zbyt rozciągnięty - o 40 pix. a to już widać na ekranie... próbowałem już robić filmy z anamorficznym AR (FitCD ma taką opcję) ale ze względu na bardzo różne wymiary obrazu w divxach dałem sobie siana bo wyliczenie "ręcznie" rozmiaru trwa tylko chwilę i daje najlepsze efekty...

donvit 30.11.2003 13:48

He, a ja mam z kolei inny problem. Z pierwszym filmem było wszystko OK. Ale przy drugim stanąłem w miejscu. Wyekstrachowałem mianowicie ścieżkę audio z divx`a, zmieniłem jej rozszerzenie na *.mp3 i przeciągnąłem do BeSliced klikając "fix". W rezultacie mam fixed *.mp3 file, ale jak go wczytuję do AC3Machine, ustawiam wszystkie parametry tak jak w tutorialu i klikam na "Give Me AC3" to okienko BeSweet wyskakuje dosłownie na ułamek sekundy i zaraz samo się zamyka i nie daje mi żadnego pliku AC3. Dodam tylko,że pierwotna ścieżka dżwiękowa to Frauhofer IIS MPEG Layer3 Codec o Sampling Rate 44100 Hz. I jeszcze jedno pytanie do p. Cobra [:)]: Czy to koniecznie musi być AC3 ? Czy nie może zostać MP3 lub np. AAC ?
Pozdro

CobraVerde 30.11.2003 14:31

Cytat:

Napisany przez donvit
He, a ja mam z kolei inny problem. Z pierwszym filmem było wszystko OK. Ale przy drugim stanąłem w miejscu. Wyekstrachowałem mianowicie ścieżkę audio z divx`a, zmieniłem jej rozszerzenie na *.mp3 i przeciągnąłem do BeSliced klikając "fix". W rezultacie mam fixed *.mp3 file, ale jak go wczytuję do AC3Machine, ustawiam wszystkie parametry tak jak w tutorialu i klikam na "Give Me AC3" to okienko BeSweet wyskakuje dosłownie na ułamek sekundy i zaraz samo się zamyka i nie daje mi żadnego pliku AC3. Dodam tylko,że pierwotna ścieżka dżwiękowa to Frauhofer IIS MPEG Layer3 Codec o Sampling Rate 44100 Hz. I jeszcze jedno pytanie do p. Cobra [:)]: Czy to koniecznie musi być AC3 ? Czy nie może zostać MP3 lub np. AAC ?
Pozdro

a wcześniej AC3Machine działało ci dobrze ? i zmieniasz wcześniej Sampling Rate na 48000 Hz ?
poza tym AC3Machine jest dosyć kiepski szczególnie jeżeli chodzi o jakość dżwięku - o niebo lepsze efekty daje użycie zawodowego programu Sonic Foundry Vegas Video 4 +DVD, ma on za***isty encoder Dolby Digital...

oczywiście nie musi być AC3 - ja czasem wrzucam do DVDMaestro nieskompresowany dzwięk w formacie *wav (PCM) czyli potem mam na DVD audio LPCM jak najbardziej zgodne ze standardem i pod względem jakości nie gorsze od AC3 - tyle że taki plik zajmuje sporo miejsca...

p.s. na DVD audio może być jeszcze w formacie Mpeg (mp1 i mp2) ale nie mp3...

donvit 30.11.2003 15:00

Cytat:

Napisany przez CobraVerde
a wcześniej AC3Machine działało ci dobrze ? i zmieniasz wcześniej Sampling Rate na 48000 Hz ?
poza tym AC3Machine jest dosyć kiepski szczególnie jeżeli chodzi o jakość dżwięku - o niebo lepsze efekty daje użycie zawodowego programu Sonic Foundry Vegas Video 4 +DVD, ma on za***isty encoder Dolby Digital...

oczywiście nie musi być AC3 - ja czasem wrzucam do DVDMaestro nieskompresowany dzwięk w formacie *wav (PCM) czyli potem mam na DVD audio LPCM jak najbardziej zgodne ze standardem i pod względem jakości nie gorsze od AC3 - tyle że taki plik zajmuje sporo miejsca...

p.s. na DVD audio może być jeszcze w formacie Mpeg (mp1 i mp2) ale nie mp3...

Tak przy pierwszym filmie nie miałem z nim problemów. A Sampling Rate na 48 000 Hz zmieniam dopiero przy AC3Machine. A co do Sonic Foundry, to nie mam tego softu (narazie). Z formatów dzwięku akceptowalny jest jeszcze AAC mackintosha.

CobraVerde 30.11.2003 15:34

Cytat:

Napisany przez donvit
Tak przy pierwszym filmie nie miałem z nim problemów. A Sampling Rate na 48 000 Hz zmieniam dopiero przy AC3Machine.

zmień SR przed wrzuceniem do AC3Machine, za pomocą jakiegoś dobrego programu np. GoldWave albo CoolEdit Pro. może pomoże... i na pewno jakość dzwięku będzie lepsza, bo BeeSweet raczej kiepsko robi resampling...

donvit 02.12.2003 20:51

Pomogło. Zmieniłem SR za pomocą Cool Edit Pro. AC3Machine połknął tym samym przynętę i wypluł długo oczekiwane AC3. Po raz kolejny wielkie dzięki za pomysł :)

tomek__w 06.12.2003 19:58

skad ty jestes ???
kompletny brak slow na takich "krytykow" psia mac
http://www.doom9.org/software2.htm

CobraVerde 06.12.2003 21:36

Cytat:

Napisany przez slawo59
Jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej nic nie mów.
Wejdź sobie na tę stronkę i popatrz.
Czy ty myslisz że tam nie szukałem?. Szkoda gadać.
I nie obrażaj psiego zycia bo Ci pieski krzywdę zrobią.

zamiast marudzić powiedz czego nie możesz znaleźć...

tomek__w 06.12.2003 22:19

50 % programów o których piszecie nie można znaleźć ...

a tak sie glupio sklada ze z tej strony mam 100% wszystkich programow potrzebnych do przerobki divx na dvd wedlug poradnika.

CobraVerde 07.12.2003 10:12

Cytat:

Napisany przez slawo59
Tak się składa że nie mogę nigdzie namierzyć Spruce DVDMaestro 2.9.,
Może ja qwa ślepy jestem ale nie mogę tego znaleźć.

i to jest to 50% ??? i dlatego się awanturujesz ???
nie jesteś ślepy tylko arogancki i leniwy... wystarczyło zapytać , przejrzeć Doom9, skorzystać z Googla itd.

proszę, żeby nikt nie pomagał slawo59 w znalezieniu DVDMaestro - może go to czegoś nauczy...

dk75 07.12.2003 11:29

A ja myślę Cobra że jesteś za dużym optymistą i za bardzo wierzysz w ludzi... ;PPPp

slawo59 07.12.2003 11:56

Cytat:

Napisany przez CobraVerde
i to jest to 50% ??? i dlatego się awanturujesz ???
nie jesteś ślepy tylko arogancki i leniwy... wystarczyło zapytać , przejrzeć Doom9, skorzystać z Googla itd[/B]

Nie to nie. Dzięki za info.
Arogancki i leniwy to ja nie jestem.
A co do zapytania - to pytałem. Przejrzałem post po poście i nie znalazłem.
Przejrzałem Doom9 oraz Filemirrors oraz inne wyszukiwarki.
Google - wiem co to jest wyobraź sobie. Tam też szukałem i nie znalazłem.

Cytat:

Napisany przez CobraVerde
proszę, żeby nikt nie pomagał slawo59 w znalezieniu DVDMaestro - może go to czegoś nauczy...

Ale skoro tak piszesz - to niech tak będzie.

Powiem tak - przepraszam wszystkich których w jakiś sposób uraziłem.

A nawiasem mówiąc to chyba nie jest forum dla osób które nie wiedzą jak to zrobić, tylko forum dla wyrozumialców, którzy wiedzą już wszystko, i chcą pokazać jacy to są mądrzy.

Niech wam tak będzie. Sam dojdę do tego, bez waszej pomocy. Są jeszcze inne fora z tym związane.
Pozdrawiam wszystkich

donvit 07.12.2003 16:03

Nie no !!!. Całkiem niedawno dziwiłem się pewnym reakcjom na tym cudownym Forum. Ale teraz to i ja nie mogę. Słuchaj chłopie -->slawo59: niecałe trzy tygodnie mialem ten sam problem co Ty i znalazłem każdy program, o którym wspomniano w tym jakże pomocnym tutorialu. Powtarzam: KAŻDY !. I wcale nie jestem alfą i omegą w posługiwaniu się Google. Wykorzytaj rozum, bo głową ściany nie rozwalisz. Nie cuduj, tylko weź się za szukanie. A na przyszłość jak chcesz coś wiedzieć, to zapytaj, poproś, a nie wal z grubej rury, bo na chamstwo odpowiada się chamstwem. Nikt tu drugiego policzka nie nastawia, jak jedna z poczytniejszych książek uczy. Jesteśmy tu po to, by pomagać. Jak tego nie rozumiesz to znajdź sobie inny trawnik. I choć wielu tutaj fajnych ludzi będzie mi się dziwić, to chętnie Ci pomogę znaleźć to czego potrzebujesz. Na dole masz moje GG.
Zdrówka dla wszystkich.

Czarli12 08.12.2003 15:30

Muszę przyznać że ze znalezieniem DVD Maestro w necie miałem sporo kłopotu, ale bezproblemowo można go znaleźć (zresztą chyba wszystko co jest potrzebne do przeróbki DivX na DVD) np. na "Osiołku".

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i chylę czoła przed autorem tutoriala.

donvit 08.12.2003 17:05

Cytat:

Napisany przez Czarli12
Muszę przyznać że ze znalezieniem DVD Maestro w necie miałem sporo kłopotu, ale bezproblemowo można go znaleźć (zresztą chyba wszystko co jest potrzebne do przeróbki DivX na DVD) np. na "Osiołku".

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i chylę czoła przed autorem tutoriala.

DVD Maestro cięzko znaleźć, bo firma Spruce wycofała się z jego aktualizacji kosztem tego samego programu ale na platformę Mac`a. DVD Maestro z powodzeniem zastąpił DVD Lab w wersji 1.3 w tej chwili.
Pozdro.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.