Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 13.05.2003 11:04

fuck - wiem, to jest błąd ostatniej edycji Subtitle Workshopa, którym robisz plik *SSA. trzeba podmienić pierwsze dwie sekcje tego pliku na takie z pliku wygenerowanego przez starszą wersję - u mnie to działa:
--------------------------------------------------------------------------------------

[Script Info]
Title: <untitled>
Original Script: <unknown>
ScriptType: v4.00

[V4 Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, TertiaryColour, BackColour, Bold, Italic, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, AlphaLevel, Encoding
Style: Default,Tahoma,24,16777215,16777215,-1,0,-1,0,1,2,2,2,15,15,15,0,0

--------------------------------------------------------------------------------------
podnień to w pliku wygenerowanym przez Subtitle Workshop (otwórz go Notatnikiem) i powinno wszystko grać :)
i polecam czcionkę Century Gothic, wielkość 22 albo 24 pkt, outline 1 pkt.

lukiluki 13.05.2003 12:48

... walki cd
 
Następny kroczek w tajemnej dziedzinie divx 2 dvd :)
Udało się przefixowac przekonwertować zamienić i podmienić .... i mam ta cieżkę dźwiekową ac3. Nawet DVD Maestro ją przyjął choć nie wiem cemy jej długość w stosunku do materiału video jest o około 3 sekundy krotsza??? :blee:

Ale nic to
Znalazłem odpowiednie (przynajmniej tak mi się wydaje) dwa pliki txt - połączyłem je i przekonwertowałem na 25fps - póżniej kolejny magiczny sofcik zronił z nich obrazki - zaimportowałem je do maestro dvd i .......
....... kończa sie wszystkie na około 40 minucie filmu :blee: :blee:
Podobnie ak u kolegi nie jestem wstanie zmienić niczego w wielkosci i kolorze czcionek. Ale nic to

W tutorialu jest podane i mogę sobie pozaznaczać audio+video+txt i zrobic podgląd filmu w celu sprawdzeniu synchronizacji. U mnie to nie działa albo nie wiem jak to zrobić.
Mam taki suwaczek i owszem mogę sobie go gdzieś przesunąć i wtdy 2klik daje mi duży obraz na ktorym widzę klatkę z filmem + napis ale za Boga nie wiem czy ten napis odpowiada temu co się dzieje w filmie oraz co gorsza nie wiem czy dźwięk jest synchroniczny wzgledem video.
Help

softmar 13.05.2003 13:45

wszystko razem
 
Daloby rade abys gdzies udostepnil te wszystkie programiki spakowane razem ktore sa potrzebne do przerobienia dixva na DVD. ??
Czesc sciagnolem tych programow. Innych nie moge bo wyskakuja jakies bledy a jeszcze innych nie moge poszukac.

Bylbym wdzieczny abys mi je gdzies udostepnil tak jak instrukcje lub moze przeslal na maila martines@konin.lm.pl

z gory dziekuje!

CobraVerde 13.05.2003 13:53

Re: ... walki cd
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
jej długość w stosunku do materiału video jest o około 3 sekundy krotsza???
to nie ma znaczenia - często się tak zdaża i nie stanowi to problemu

Cytat:

Znalazłem odpowiednie (przynajmniej tak mi się wydaje) dwa pliki txt - połączyłem je i przekonwertowałem na 25fps - póżniej kolejny magiczny sofcik zronił z nich obrazki - zaimportowałem je do maestro dvd i ....... kończa sie wszystkie na około 40 minucie filmu

pewnie źle je połaczyłeś - wczytaj połączony plik napisów do SW, popatrz na czasy wyświetlania i porównaj z czasem filmu divx. na tej podstawie będziesz wiedział co jest i gdzie spieprzone. a czy zmianę FPS zrobiłeś w MaestroSBT ? bo SW jakoś to dziwnie robi...

Cytat:

Podobnie ak u kolegi nie jestem wstanie zmienić niczego w wielkosci i kolorze czcionek. Ale nic to
rozwiązanie jest w moim poprzednim poście...

Cytat:

W tutorialu jest podane i mogę sobie pozaznaczać audio+video+txt i zrobic podgląd filmu w celu sprawdzeniu synchronizacji. U mnie to nie działa albo nie wiem jak to zrobić.
Mam taki suwaczek i owszem mogę sobie go gdzieś przesunąć i wtdy 2klik daje mi duży obraz na ktorym widzę klatkę z filmem + napis ale za Boga nie wiem czy ten napis odpowiada temu co się dzieje w filmie oraz co gorsza nie wiem czy dźwięk jest synchroniczny wzgledem video.
Help

na górze masz przyciski podglądu - nad wszystkimi ścieżkami. ich musisz użyć, żeby film ruszył i można było go sprawdzić. a to co ci się pokazuje to chyba okno podglądu napisów... opisałem to chyba w poradniku w miarę jasno - zaraz sprawdzę ;)

CobraVerde 13.05.2003 14:14

Ilość załączników: 1
no to odrobinę dokładniej na temat podglądu w DVDMaestro bo to ważna sprawa:

CobraVerde 13.05.2003 14:19

Re: wszystko razem
 
Cytat:

softmar napisa***322;(a)
Daloby rade abys gdzies udostepnil te wszystkie programiki spakowane razem ktore sa potrzebne do przerobienia dixva na DVD. ??
Czesc sciagnolem tych programow. Innych nie moge bo wyskakuja jakies bledy a jeszcze innych nie moge poszukac.

Bylbym wdzieczny abys mi je gdzies udostepnil tak jak instrukcje lub moze przeslal na maila martines@konin.lm.pl
z gory dziekuje!

te programy ważą trochę ale jak ktoś udostępni miejsce na FTP albo WWW to nie ma problemu...
chociaż wystarczy poszukać tu:
http://www.filemirrors.com
http://www.doom9.org/software.htm
i może czasem użyć Googla albo eMule ;) i wszystko można znaleźć...

miles 14.05.2003 09:33

You will be a Jedi. I promise ;)
 
Cześć CobraV.. jak obiecałeś tak jest. Dzisiaj pobawie się tym opisem. I jeśli coś mi sie uda, to napisze. Teraz Jeszcze DVDmaestro mi został. To wszystko. POZDRAWIAM

lukiluki 14.05.2003 12:54

w sprawie podgldu w dvd maestro
 
Witam ponownie.
Sorka za marudzenie - zrobiłem tak jak pisałeś i nadal nic sie nie dzieje tzn. nie mam podglądu. Znalazłem ten suwaczek na belce z czsem. Jest tam Set Play Cursor ale dalej nie dzialają te przyciski na samej górze. Moze trzeba coś jednak wcześniej wykonać aby to zadziałało. Tak czy inaczej chciałem poprosić abyś jakoś łopatologicznie wyjaśnił te ruchy zwiazane z Connection. Moze tam coś musze najpierw zrobić. Sam juz nie wiem i wstyd truć Tobie Głowę (CVerde)???

foton007 14.05.2003 12:55

Uruchamiam MAESTRO pokazuje sie to:

REAL TIME PREVIEW functionality will not be available because no decoders have been detected.

I co dalej?

CobraVerde 14.05.2003 13:05

hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny

softmar 14.05.2003 21:00

DVD Maestro
 
Wysli mi jesli mozesz DVD Maestro bo nigdzie nie moge znalezsc dobrego linka do tego programu
marcing@kleczew.pl

bede wdzieczny i dalej bede testowal twoja instrukcje

lukiluki 16.05.2003 17:49

do CobraVerde !!
 
Witam
Dzieki za pliczki - podgląd juz działa :)
Mam prośbe pytanie - czy zamierzasz moze powalczyc i stworzyć jakiś tutorialik - jak wykonać za pomoca DVD Maestro (badź innego softu) jakiegos chocby statecznego menu gdzie mozan by było wybrać chocby napisy lub ścieżke dźwiękową?
A druga rzecz to moze pare słów jak powalczyć z SoftEncode 5.1
Pozdrawiam

kefir 18.05.2003 06:48

Cytat:

CobraVerde napisa***322;(a)
hmm... masz okrojoną wersję programu bez plików Cinemaster Decoder - podaj maila to Ci je wieczorem wyślę. trzeba je skopiwać do Windows/System32 i podgląd staje się aktywny



Bardzo by mi się ten podgląd przydał bo zrobiłem już dwa filmy "na pałę" i musiałem je kilka razy poprawiać bo albo w vobie audio nie pasuje albo się napisy rozjechały lub były bez polskich znaków.

Więc jakbyś mógł to podeślij mi te pliki lub podaj jakiegoś linka

Z góry dzięki

mój e-mail
bartip@o2.pl

foton007 18.05.2003 11:53

Ja jednak też poproszę:

resoxym@interia.pl

foton007 18.05.2003 14:01

Jaki trzeba filtr w nondubie aby połaczyc 2 SVCD w 1 a potem
zrobic z tego DVD


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.