Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Elendir123 20.12.2003 17:53

No chodzi mi np jak mam divixa na 2 cd to napisy sa tez 2 czesciowe i zazwyczej ta druga czesc leci od nowa - tzn nie jest to nastepny czas czyli .1.20.00 tylko 00.00.05 czy jakos tak i jak to poalczyc zeby bylo w jednej calosci - nie wiem jak ci to opisac:)

Elendir123 20.12.2003 17:57

a ma ktos moze napisy do Kill bila (tej wersji 2cd) i gangi nowego yorku (tez 2cd) przerobione do tej wersji dvd ?

qdlaty7 20.12.2003 23:26

Jedno pytanie jakie kodeki najlepiej wrzucic zeby nie miec problemow w nandubie przy konwersji ? jakis kodek pack jakbyscie polecili :)

Elendir123 21.12.2003 16:06

jeszcze sie zapytam tylko - nie raz mam taki mały problem jak divix jest w mp3 to jak przerabiam go na ac3 nie ma gdzwieku pozniej zupelna cisza .. nawet filmmaker jak mi to przerabia to tez jest cisza ...

ideJ 22.12.2003 15:51

@Elendir123:
Czas w tym drugim pliku musisz przesunąć o (co najmniej) czas ostatniego napisu z pierwszego pliku (można to zrobić SubEdit'em albo Subtitle Workshop'em, pewnie jeszcze parę innych programów się znajdzie)
Jeślli masz np angielskie napisy i choć trochę znasz ten język to spróbuj znaleźć pierwszy napis z drugiego pliku w oryginalnych napisach i w ten sposób będziesz miał dokładną wartość przesunięcia.

dk75 22.12.2003 16:45

ideJ, skoro już się wziąłeś za posadę encyklopedii to teraz wytłumacz kolegom o co chodzi z "przesunięciem" i czy robi się to przed czy po połączeniu plików

Bo ja bym nie miał siły ;PPPp

Elendir123 22.12.2003 20:10

No wlasnie jakbys byl tak wpaniałomyslny to wytłumacz nam na przykladzie subtine workshop :)

dk75 22.12.2003 21:38

heh... to na szczęście nie do mnie...
Subtitle workshop nie używałem, nie używam... a czy będę? to jedynie Phytong wie... ;PPPp
Napisy obrabiam w innych programach.

ideJ 22.12.2003 21:51

geee.. ludzie.. proszę... nie załamujcie mnie.... a zresztą święta idą...
mamy dwa pliki cd1.txt i cd2.txt
ostatnia linijka pliku cd1.txt :
{89151}{89187}Masz rację.
pierwsza linijka cd2.txt:
{10}{148}Zapamiętam was!
(to jest format mDVD więc liczby w {} są numerem klatki). Zakładam, że oba teksty następują po sobie bez żadnej przerwy. Więc tekst w drugim pliku trzeba przesunąć o 89187. No to matematykę mamy za sobą. Uruchamiamy teraz SubEdit'a i wczytujemy plik cd2.txt. Z menu Napisy wybieramy Przesuń czas napisów. Podajemy poprawne fps i w części Przesunięcie w pole "Klatek" wpisujemy wyliczoną wcześniej liczbę. No i to by było na tyle...
(połączenie plików w jeden też opisać? czy dacie sobie radę? ;) W Subtitle Workshopie będzie podobnie....

Wesołych Świąt życzę!

Elendir123 22.12.2003 23:09

no dobra to jeszcze sie zapytam o dziwek nie wiem chyba o tym pisalem ale .. moze bylo nie zauwazone :)
Chodzi o to jak mam w filmi dzwiek w mp3 to pozniej jak to przerobie na ac3 to wogole dzwieku nie ma ani w maestro ani w dvdlab..
Przerabiam dokladnie tak jak napisal w swoim artykule cobra-verde kiedys , robilem to juz tysiac chyba razy i zawsze ten sam efekt zero dzwieku...
jakrobie : wyodrebniam wava z avi pozniej zamieniam na mp3 i w besclied daje na fix file pozniej w ac3machine przerabiam to na ac3 , proboowalem z framerate zamieniac innym programem niz ac3machine ale to tez nic nie dalo zreszta jakis dzwiek chyba powinien byc wogole jesli by chodzilo o zamiane 44000 na 48000 ...
mysle ze to ac3machine moze miec jakis zly kodec czy moze sam program jest walniety nie wiem , acha i jak przerobionego ac3 uruchomie w windows media player albo winampie to dzwiek jest tylko nie ma go wlasnie w dvdlab i maestro (codeci do maetro tez wgralem) ..... :)

Fafer 23.12.2003 17:00

Cytat:

Napisany przez Elendir123
jakrobie : wyodrebniam wava z avi pozniej zamieniam na mp3 i w besclied daje na fix file pozniej w ac3machine przerabiam to na ac3 , proboowalem z framerate zamieniac innym programem niz ac3machine ale to tez nic nie dalo zreszta jakis dzwiek chyba powinien byc wogole jesli by chodzilo o zamiane 44000 na 48000

Save wav w virtual dubie jest mylące. Virtualdub poprostu zapisuje dzwięk do osobnego pliku zakodowany w taki sam sposób jak był w oryginale (jesli mamy w dubie zaznaczoną opcje Audio -> direct stream copy).
Więc robimy tak:
Otwieramy File -> Save wav...
Wybieramy typ pliku Zapisz jako typ -> All Files ( *.* )
Wpisujemy nazwę pliku np Swat.mp3
Odpalamy ac3 machine
Otwieramy nasz Swat.mp3
Ustalamy parametry i plik wynikowy np Swat.ac3
i po paru minutach mamy gotowy pliczek
Wesołych Świąt

Posejdonn 25.12.2003 18:46

sorki ze zawracam wam glowe ale prosze o jakis link do sciagniecia DVDMaestro, bo juz sil nie mam:/ naprawde trudno jest go znalezc.

dk75 25.12.2003 19:48

Bo pewnie źle szukasz...
Google jest do szuakania informacji, stron www, w news/usenet
Do szukania plików służa przeszukiwarki plików. W Polsce jest to plikoskop.pl, a jeśli chodzi o adresy na całym świecie to najlepszy jest www.filemirrors.com od GetRighta.
Sprawdzałem przed chwilą i jest tam plik Spruce.DVDMaestro.v2.9.2915a.WinNT2k.zip na serwerze download.cdrsoft.cc

Posejdonn 25.12.2003 19:54

Cytat:

Napisany przez dk75
Bo pewnie źle szukasz...
Google jest do szuakania informacji, stron www, w news/usenet
Do szukania plików służa przeszukiwarki plików. W Polsce jest to plikoskop a jesli chodzi o adresy na całym świecie to jest najlepszy www.filemirrors.com od GetRighta.
Sprawdzałem przed chwilą i jest tam plik Spruce.DVDMaestro.v2.9.2915a.WinNT2k.zip na serwerze download.cdrsoft.cc

wiem o tym i szukalem ale linki ktore wyszukuje filemirrors nie dzialaja sprawdz sam, no chyba ze u mnie cos jest nie tak, wiec musze szukac dalej, a na google to nic nie ma.

dk75 25.12.2003 20:33

DVD.Maestro.2.9.rar na users.pandora.be znalezione na FileMirrors - ściąganie działa...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.