Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Posejdonn 25.12.2003 21:56

dziekuje bardzo bardzo, moze wkoncu dokoncze film:)

Tharkan 25.12.2003 23:41

Witam wszystkich,
jedno krótkie pytanko:
czy DVDMaestro hula tylko od 2k?
Pytam gdyż jestem conieco przywiązany do 98SE i z uwagi na sporą jeszcze niekompatybilność części oprogramowania nie przesiadłem się jeszcze na 2000

Fafer 25.12.2003 23:50

Działa tylko na 2k i xp
Na 98se nie działa chyba że jest jakaś sztuczka której nie znam

Posejdonn 26.12.2003 11:40

Mam jeszcze dwa pytanka, nie dziala mi podglad w spruce maestroDVD, jaka jest tego przyczyna? ewentualnie co trzeba zrobic aby all bylo ok?, a 2 pytanko to czy jest inny program ktory znieni mi frame rate na 25 klatek w pliku dzwiekowym??, bo ac3machine mi nie dziala, mignie raz ekran i to wszystko, a w sonic foundry soft encode chyba nie ma tej opcji, bardzo prosze o pomoc.

CobraVerde 27.12.2003 13:20

zajrzyj tu: http://www.cobraverde.net/pliki/index_d.htm
znajdziesz tam decoder do podglądu i paczkę "audio" z programami do obróbki dźwięku i zmiany FPS...

Elendir123 27.12.2003 15:46

heh i dalej mam ten problem z dzwiekiem nie moge mp3 przerobic na ac3 - brak dzwieku juz probowalem wieloma sposobami i dalej nic to co kolega wczesniaj jakis wspomnial tez nie poskutkowalo :(
naprawde nie wiem co moge jeszcze zrobic ...

Elendir123 27.12.2003 16:04

Dodam ze audio virtual dumb pokazuje mi jako : FraunHofer IIS MPEG Layer-Codec Layont : 4 chunks data rate 96 kbps

dk75 27.12.2003 16:53

Cytat:

Napisany przez Elendir123
Dodam ze audio virtual dumb pokazuje mi jako : FraunHofer IIS MPEG Layer-Codec Layont : 4 chunks data rate 96 kbps

ac3machine to jest GUI do BeSweet którego trzeba mieć zainstalowanego. Dodatkowo BeSweet w pakiecie ma dekoder ac3 ale nie ma kodeka ac3 (przerabia ac3 na inne formaty ale nie koduje do niego). Trzeba sciągnąć kodek ac3 ze strony BeSweet'a.
To raz. (a propo mignięcia ekranem przez ac3machine i nie działanie)

Jakby mimo wszystko ac3machine nie dało pozytywnych rezulataów na playerze stacjonarnym (ja tak miałem na Pioneer DV-525 ale jak tak myslę teraz to wina tego że nagrywałem w locie) to przerób tego mp3 do wave i zakoduj pod SonicSoftEncode a potem napraw przy pomocy BeSliced.
A wave pod BeSweetGUI czy pod ffmpeg ładnie przekonwertujesz z jednego FPS na drugi. Tylko 1GB miejsca potrzeba, albo i czasami więcej (no i NTFS).

Elendir123 27.12.2003 18:12

nie wiesz gdzie tego SonicSoftEncode mozna sciagnac ?:)

dk75 27.12.2003 19:12

Cytat:

Napisany przez Elendir123
nie wiesz gdzie tego SonicSoftEncode mozna sciagnac ?:)

Poszukaj na FileMirrors, ale może być taki sam problem jak z DVDMaestro, tzn. nie działające linki.

Ale o ile pamiętam pisałeś, że i na komputerze ci ac3 nie chciało działać. Mi na komputerze bardzo dobrze chodziło ac3 z ffmpeg a z BeSweet nie chciało, co jest dziwne bo dodatkowa biblioteka do kodowania ac3 pod BeSweet jest wycięta z ffmpeg właśnie.
Tylko Pioneer DV-525 nie odtwarzał tak nagranych płytek. Ale potem taki sam problem miałem jak mi się zdefragmentował dysk i zapisywałem płytki na 401S w locie. Po zrobieniu image'u problemy ustał więc to może nie była wina ffmpeg tylko 401S. Jak nie znajdziesz Sonic Foundry Soft Encode to spróbuj ffmpeg i najpierw rób testy na RW - trochę oszczędności zrobisz; i na małym kawałku, np. 5-15min - tu na czasie zaoszczędzisz ;PPPp

Elendir123 27.12.2003 21:20

hmm fajnie by bylo jakbym wiedzial jak tego ffmpeg uzywac :)

dk75 27.12.2003 22:12

Okienko DOSa i "ffmpeg <enter>" i masz instrukcję obsługi.
Ale do kodowania ac3 istnieje GUI. Nazywa się - co jest bardzo oryginalne; ffmpegGUI ;PPPp

Elendir123 27.12.2003 22:26

dobra przerobilem to na wav pcm i co teraz ma program sonic foundry sound forge 6.0 i co mam w nim zrobic w nim chyba sie nie da przerobic na ac3 ..

dk75 28.12.2003 11:11

Nie znam programu Sonic Foundry Sound Forge, nawet na oczy nie widziałem - mnie się nie pytaj.
Skoro nie masz SoftEncode (najlepszy, można surround dodać) to możesz bezpośredni z mp3 przerobić przy pomocy ffmpeg:

ffmpeg -hq -i plik.mp3 -ab 192 -ar 48000 -ac 2 -acodec ac3 plik.ac3

wyjasnienie:
ffmpeg - plik exe ffmpeg ;PPPp
-hq - ustawia wysoką jakość ustawień (nie wiem czy to coś daje ale...);
-i plik.mp3 - plik wejściowy który chcesz przerobić. Nie musi to być mp3, ffmpeg obsługuje duża ilośc formatów;
-ab 192 - bitrate pliku wyjściowego. Dla stereo nie ma sensu ustawiać więcej niż 192 gdyż nie powiększy to pasma przenoszenia i tylko miejsce marnuje;
-ar 48000 - częstotliwość pliku wyjściowego;
-ac 2 - ilość kanałów pliku wyjściowego;
-acodec ac3 - wymuszenie użycia kodeka ac3;
plik.ac3 - plik do którego będzie nagrany zakodowany strumień. Rozszerzenie może być dowolne bo format strumienia zosatł wymuszony poleceniem '-acodec ac3' ale jeśli nie poda się rodzaju kodeka to ffmpeg rzopoznaje go po rozszerzeniu nazwy pliku wyjściowego.

R@dy 28.12.2003 22:38

Zrobiłem wszystko według opisu i udało się ,wszyskto działa bez zarzutu.
Niestety mój stacjonarny odtwarzacz dvd obcina napisy(połowę linni).
Więc moję pytanie w jaki sposób podnieśc trochę napisy do góry ,udało mi się w DVDMaestro podnieść tylko pojedyńcze dialogi ale jak zrobić żeby dało się wszytkie napisy podnieść naraz?
Z góry dziękuję za wszystkie rady.

pozdro,
R@dy


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.