Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 18.05.2003 15:04

SVCD można połączyć w TMPGEnc - ale z doświadczenia wiem, że DVD z SVCD wychodzi gorzej jakościowo niż z divx. poza tym SVCD można bez problemu obejrzeć na większości odtwarzaczy więc nie wiem czy jest sens go przerabiać...

miles 18.05.2003 16:55

ja mam problem na początku
 
ja już się zatrzymałem na CCE
Gdy już wszystko jest ustawione tak jak wskazałeś. Po naciśnięciu Encode wyskakuje takie cudo:
cce encoding failed Error: Video check-sum is different from that of previous pass
Source video data tape or the information file
Please check video tape or the information file
--information--
Current check sum = 000fbc56
Previous check sum = 00()f48b

To przez jakiś błąd CCE czy cośżle zrobiłem???
NIe lubie nic nie wiedzieć ((

CobraVerde 18.05.2003 18:41

Ilość załączników: 1
to błąd w CCE 2.50 - jak nie zgadza mu się CRC pliku to się wywala...
wystarczy skopiować patch z załącznika do katalogu programu, odpalić i wszystko bedzie OK.
powodzenia :)

kefir 18.05.2003 18:59

Ja miałem problemy z CCE 2.50 tzn. nie mogłem go uruchomić a z innymi versjami nie mogłem sobie poradzić (chodzi o logo CCE na filmie)
Użyłem więc TMPencodera z ustawieniami DVD i efekt był dla mnie wystaczający. Oferuje on również 3-pass encoding ale ja użyłem tylko VBR i jest ok. Nawet szybkość kodowania jest zadowalająca.
Uzyskałem plik .m2v który spokojnie przyjmuje DVDMaestro

Poza tym nie wiem CobraV. czemu trzeba zmieniać framerate AC3.
Mi wystarczyło zrobić FixAc3 i wszystko biega jak należy?

Pozdrowienia

CobraVerde 18.05.2003 19:47

Cytat:

kefir napisa***322;(a)
Poza tym nie wiem CobraV. czemu trzeba zmieniać framerate AC3.
Mi wystarczyło zrobić FixAc3 i wszystko biega jak należy?

jeżeli konwertujesz video z 23.9 na 25 Fps to to samo trzeba zrobić z audio - inaczej obraz się nie będzie pokrywał z dźwiękiem, który będzie się "rozjeżdżał" coraz bardziej w miarę trwania filmu.
chyba że masz divxa 25 Fps to oczywiście nie trzeba tego robić...

kefir 18.05.2003 20:32

W TMPGencoder daję kompilację DVD PAL i nie ważne jaki framerate ma divix i tak długość filmu pozostaje ta sama, taka jak AC3 bez konwersji.
Zrobiłem już czwarty film w ciągu dwóch dni i wszystkie były 23,976

Tak samo jest z napisami, po co zmieniać framerate skoro liczy się tylko długość filmu a plik .ssa ma tylko kody czasowe a nie klatki na sekundę. Tak samo jest z napisami TMplayera pasują i do filmu 23.976 fps i do 25 fps liczy się tylko długość filmu.
Może coś robię inaczej ale naprawdę tak mi wychodzi.

pzdrawiam

kefir 18.05.2003 20:35

Poza tym kupując film DVD w Stanach i w Europie to mają one taką samą długość mimo innego framerate'u

tak myślę

CobraVerde 18.05.2003 20:39

skoro uważasz, że FPS nie ma znaczenia to nie zmieniaj - powodzenia...

lukiluki 18.05.2003 20:47

w sprawie frame ratting..
 
Nie wiem czy moge wtrącić ale juz kiedys zrobiłem TmpG z divx na dvd i tam frame był 23,9 plus minus no i po przekonwertowaniu na DVD i wypaleniu odtwarzacz stacjonarny jedna pokzywał brak klatki.Dało się zauważyć leciutki szarpanko ..... ale jezeli komus to nie przeszkadza.

kefir 19.05.2003 07:01

Masz rację dopiero teraz to zauważyłem.
Delikatnie skubie ale trzeba się przyjrzeć.

Do CobraVerde framerate ma znaczenie tylko że ja go nie zmieniałem w Nandub'ie z 23.976 poprostu TMPGecoder przkompresował film na 25 fps z 23.976 fps co powoduje jak słusznie zauważył Lukiluki delikatne szarpanie ale pozostawienie dokładnie tej samej długości filmu.

Pozdrowienia

lukiluki 19.05.2003 21:37

Do CobraVerde
 
Witam
Mam pytanko cy jest jeszcze jakas szansa na pomoc przy walce z podczepieniem napisów do DVDMaestro?
Pisałem do Ciebie Emila w tej sprawie ale może nie doszedł więc pytan na Forum.
Napisy które przygotowałeś są bomba ale sam Maestro wciaga z nich tylko część tzn około 25% z całości. Co gorsza wciągnął od bodajźe 720 do kończ czyli około 250 z 1020. Nie wiem co jest grane?
Proszę Help :)

foton007 19.05.2003 22:01

Czemu napisy na gotowym DVD nie znikają gdy niema dialogu,tylko
czekają aż pojawi sie następny napis?

CobraVerde 19.05.2003 22:09

Cytat:

foton007 napisa***322;(a)
Czemu napisy na gotowym DVD nie znikają gdy niema dialogu,tylko
czekają aż pojawi sie następny napis?

trzeba było ustawić w Subtitle Workshop minimalne i maxymalne czasy wyświetlania napisów. pisałem o tym w poradniku...

CobraVerde 19.05.2003 22:12

Re: Do CobraVerde
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
Witam
Mam pytanko cy jest jeszcze jakas szansa na pomoc przy walce z podczepieniem napisów do DVDMaestro?
Pisałem do Ciebie Emila w tej sprawie ale może nie doszedł więc pytan na Forum.
Napisy które przygotowałeś są bomba ale sam Maestro wciaga z nich tylko część tzn około 25% z całości. Co gorsza wciągnął od bodajźe 720 do kończ czyli około 250 z 1020. Nie wiem co jest grane?
Proszę Help :)

odpisałem Ci na maila...

foton007 19.05.2003 22:16

Ja już zrobiłem twiom sposobem 2 filmy i było OK.
To znaczy przerobic je na ssa.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.