Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Elendir123 06.03.2004 09:14

Mam mały problem z przeróbka filmu Lord of the rings return king dvdrip BRUTUS , nie moge tego przerobic na dvd uzywam cinema craft encoder 2.5 i 262, avisynch 2.7 i 2.8 , we wszytkich wypadkach jak wgrywam przerobiony film do maestro mam kawalek filmu a pozniej czarny ekran i taki czerwony napis :Avisynth:caught and access violation at 0x0c577ad2 atepting to write to 0x0000004
Prosze o pomoc :)

Fafer 06.03.2004 23:22

Spróboj poprawić aviki programem np avifix

Elendir123 07.03.2004 00:13

A sie spytam tylko czy mozna w jakims programie polaczyc ze soba pliki mpv?

mjq666 07.03.2004 10:38

Cytat:

A sie spytam tylko czy mozna w jakims programie polaczyc ze soba pliki mpv?
TMPGEncoder powinien sobie poradzic

ideJ 08.03.2004 16:22

ewentualnie dosuń je do siebie w programie do authoringu (DVDMaestro na pewno na to pozwala)

varl 09.03.2004 19:34

Wielka Prośba mam dzwięk 44100, kodek Layer-3, 8000samples.
jJak to zrobić by w DVDMaestro, to przyjął.
Próbowałem juz zrobić tak jak GURU Cobra mówił w winampie ale nadal nic.
Możecie mi pomóc?

ideJ 09.03.2004 22:37

BeSweetem zmień częstotliwość na 48kHz i ewentualnie przekonwertuj do AC3.

CobraVerde 10.03.2004 08:58

Cytat:

Napisany przez ideJ
BeSweetem zmień częstotliwość na 48kHz i ewentualnie przekonwertuj do AC3.

BeeSweet kiepsko to robi - do zmiany częstoliwości najlepiej użyć CoolEdit Pro/Adobe Audition albo GoldWave a potem z otrzymanego pliku *wav można zrobić AC3.

darekq 10.03.2004 11:26

Problem z dzwiekiem
 
Witam wszystkich.

Mam problem z dzwiekiem w DVDMaestro, moze o tym bylo ale nie znalazlem.
Dwa pliki z dzwiekiem ac3 chcem wrzucic w jedna sciezke w dvdmaestro, niestety kiedy zaznaczm drugi plik i chce wrzucic go na koniec pierwszego w 1 sciezce dzwiekowej wywala mi informacje czy chcem zamienic istniejacy plik,jesli zaznacze tak zamienia mi 1 plik na 2, probowalem juz wielu sposobow ale nie moge sobie z tym poradzic. Moze rozwiazanie jest prostrze niz mysle. Jak polaczyc dwa pliki dzwiekowe ac3 w jeden? Czekam na pomoc.

Pozdrawiam
DQ.

dk75 10.03.2004 15:32

C:\ copy /b track01.ac3 + track02.ac3 track-full.ac3

ideJ 10.03.2004 23:50

@dk75:
Skąd wytrzasnąłeś taką metodę???????????? Coś jak 'patent' na łączenie mpeg-ów? (zresztą równie chybiony)

@darekq:
Kliknij na ścieżce audio do której chcesz dorzucić kolejne ac3 i z menu pod prawym klawiszkiem myszy wybierz Create Sync Audio Track (powinno zadziałać choć pewności nie mam)

varl 11.03.2004 10:07

przerobiłem ten dzwięk tak jak mi radziliści z 441 na 48 GoldWawem.
DvDMaestro go przyjął, ale cóż z tego jak go w ogłe nie słychać tak jakby go nie było.

Jak byście mogli mi jeszcze coś doradzić to byłbym wdzięczny.
THX

dk75 11.03.2004 13:52

ideJ... może sprawdzisz zanim zaczniesz radzić?
 
Cytat:

Napisany przez ideJ
@dk75:
Skąd wytrzasnąłeś taką metodę???????????? Coś jak 'patent' na łączenie mpeg-ów? (zresztą równie chybiony)

Z jakiegoś formu. Nie pamiętam czy zagraniczne, czy polskie czy z CDRInfo ;PPPp

Miałem film 3:16:00 w trzech kawałkach z dźwiękiem 44100 i z jakimiś "pypciami" na początku i końcu każdej ścieżki.
Zatrudniłem CoolEditPro1.2a do pracy i mozolnie wgrałem trzy ok. 1GB pliki do niego tworząc jeden. W opcjach wybrałem przekształcenie na 32bit/48kHz i poszedłem spać. Rano z pliku 3:16:00 z dźwiekiem z filmu otrzymałem 0:06:00 ciszy.
Ściągnąłem więc CoolEditPro2.0 i to samo zrobiłem. Na koniec otrzymałem plik 3:09:00 - z uciętymi ok. 6 minutami na końcu.
Dałem spokój z dużym plikiem i obrobiłem każdy z trzech plików osobno wyciszając "pypcie" na końcówkach i odszumiając wbudowanym filtrem. Po skończonych przekształceniach mając trzy pliki 16bit/48kHz połączyłem je pod CEP2.0 w jeden plik. Jakie było moje zdziwienie gdy Sonic Foundry Soft Encode 1.0b19 DD5.1 nie reagował wogóle na podawany mu ponad trzygodzinny plik WAV - tak jakbym nie podał żadnego pliku do załadowania. Przeprosiłem się z trzema mniejszymi kawałkami i zakodowałm je oddzielnie.
Nastepnie w okienku DOS wpisałem:
"F:\film\>copy /B plik01.ac3-fixed01.ac3 + plik02.ac3-fixed01.ac3 + plik03.ac3-fixed01.ac3 plik.ac3"
Wygenerowany plik "plik.ac3" potraktowałem BeSliced z opcją fix i otrzymałem plik "plik.ac3-fixed01.ac3" który użyłem do złożenia płyty z filmem, kórą wypaliłem i obejrzałem na swoim Pioneer DV-525.

Czy pomysł z "copy" w takim razie jest chybiony drogi "ideJ"?

Cytat:

Napisany przez ideJ
@darekq:
Kliknij na ścieżce audio do której chcesz dorzucić kolejne ac3 i z menu pod prawym klawiszkiem myszy wybierz Create Sync Audio Track (powinno zadziałać choć pewności nie mam)

Skoro nie masz pewności to nie wydawaj osądów. Jak ja wybrałem tą opcję to nie pokazał się żaden requester dodawania pliku tylko ostrzerzenie "czy chcę na pewno kontynuować" i dałem "Cancel" więc nie wiem czy to to. Z nazwy wydaje mi się że do zsynchronizowania ścieżki audio ze ścieżką video przed authoringiem jeszcze, przez co mogą się zmienić parametry obu ścieżek - ale tak na prawdę nie wiem i głowy za moje rewelacje wyssane z palca nie dam.

ideJ 12.03.2004 11:24

Swego czasu po Usenecie krążył identyczny patent na łączenie mpegów. Podobnie jak ten Twój - działał. Tyle, że później mógł się zemścić kłopotami z obróbką. Być może fix z BeSliced poprawił wszelkie niespójności w pliku ac3 i wszystko będzie ok (ac3 i mpeg i avi i ... - wszystkie mają określoną strukturę wewnętrzną, mają nagłówek -- który zawiera różne informacje na temat tego co jest w dalszej części, mają część przeznaczoną na dane; łączac pliki w taki sposób jak opisałeś czynisz te informacje bezużytecznymi bo nijak nie odzwierciedlają tego co jest w środku).

Czemu nie spróbowałeś nacisnąć ok? Nie wiesz czy ta opcja zadziała w sposób pożądany w tej sytuacji ale potępiasz mnie. Na pewno można w ten sposób dodać kolejne pliki ac3 i dosunąć je do wcześniej wrzuconych w daną scieżkę audio (sprawdziłem to opisując gdzieś na tym forum jak można zrobić pseudo dvd audio). DVDMaestro to nie Scenarist. Dopóki nie zapiszesz projektu na dysk zawsze możesz się cofnąć. Bardzo chętnie bym sprawdził czy to zadziała tak jak tego oczekiwał pytający ale po prostu nie mam pod ręką odpowiednich plików.

Mix 13.03.2004 01:00

Witam!
Od jakiegos czasu przegladam to forum ale w dziedzinie filmow i DVD jestem raczej niedoswiadczony. Ale do rzeczy.... Posiadam troche bajek dla dzieci na CD formacie VCD (glownie z jakich tam gazet). Dzici jak to dzici juz same szperaj i zagluja plyami w DVD wiec plyty sa w opakanym stanie. Czy konwerujac je na DVD-Video (a moze jakis inny format) moge wypalic na DVD+R kilka takich bajek w rozsadnej jakosci [- mam na mysli konwersje mpeg4 na mpeg2 (chyba ze cos pokrecilem)] tak zeby sie zmiescily na 1 plyte DVD akceptowalna przez stacjonarny DVD player (pomijam juz sposob wykonania). Po prostu - nie wiem czy po konwersji taki film okolo 700mB VCD bedzie mial 700mB czy tez 1,4GB...? Czy jest sens takiego przerabuania? Dodam ze moj stacjonarny DVD akceptuje tylko tloczone plyty DVD-ROM, (S)VCD i(!) DVD+R (reszty formatow nie widzi- sprawdzilem). Pomijam tutaj takie rzeczy jak dorobienie menu i subtitles (bajki z lektorem) bo to dopiero przedemna. A moze jest jakis sofcik ktory wiekszosc tych funkcji zalatwi automatycznie?
Pozdrawiam! :papa:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.