Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 16.05.2004 21:09

bo źle próbujesz wczytywać skrypt AVS - sprawdź w poradniku...

mello 16.05.2004 22:01

jesli klikam prawym ppm na okno i daje add to nie mam all files

mrcairo 16.05.2004 22:08

COBRA !!!!!
Czemu film zrobiony wg twego poradnika sie tnie
Wszyskie komponenty sa ok
Wszystkie programy dzialaja jak nalezy a film sie tnie ?????

Ufil123 16.05.2004 23:02

witam wszystkich "Maestrowiczów"

robie juz od tygodnia filmy za pomcą dvdmaestro i wszystko jest ok. jak narazie żadnych problemów,ale mam takie pytanko???jak zrobić w dvdmaestro menu, tak aby można było sobie wybrać napisy,lub ścieżke dzwiękową??tzn moge ją sobie wybierać pilotem ale chodzi mi tu raczej o wybór z pod menu!!!czy jest to możliwe w dvdmaestro??

pozdrawiam

dk75 17.05.2004 16:25

jest możliwe
Poszukaj, pisałem jak zrobić menu, tylko w komendach zamiast nowego chaptera dajesz wybór napisów

CobraVerde 17.05.2004 18:30

Cytat:

Napisany przez mrcairo
COBRA !!!!!
Czemu film zrobiony wg twego poradnika sie tnie
Wszyskie komponenty sa ok
Wszystkie programy dzialaja jak nalezy a film sie tnie ?????

jeżeli wszystko zrobiłeś jak w poradniku to winę za "przycinanie" filmu może ponosić nośnik albo twój odtwarzacz DVD, albo zbyt duża prędkość nagrania itd. u mnie zawsze wszystko jest OK z odtwarzaniem...

CobraVerde 17.05.2004 18:32

Cytat:

Napisany przez mello
jesli klikam prawym ppm na okno i daje add to nie mam all files

masz jakąś dziwną wersję CCE... nie ma takich problemów z 2.50 i 2.67

mrcairo 17.05.2004 20:06

Cytat:

Napisany przez CobraVerde
jeżeli wszystko zrobiłeś jak w poradniku to winę za "przycinanie" filmu może ponosić nośnik albo twój odtwarzacz DVD, albo zbyt duża prędkość nagrania itd. u mnie zawsze wszystko jest OK z odtwarzaniem...

THX COBRA sprawdze wszystko jeszcze raz !!!!
Panasonic RV62 nosnik Emtec -RW predkosc x2
I jeszcze jedno pytanko :) czy wszystkie twoje filmy mają w dolnym rogu niebieski znaczek ???

Ufil123 19.05.2004 21:24

Cytat:

Napisany przez dk75
jest możliwe
Poszukaj, pisałem jak zrobić menu, tylko w komendach zamiast nowego chaptera dajesz wybór napisów

znalazłem twój post na temat menu w dvdmaestro http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...476#post231476

i to wszystko wiem ale nie mam pojęcia o co ci chodzi "zamiast nowego chaptera dajesz wybór napisów" u mnie nie ma nigdzie takiej opcji :nie:

mógłbys dokładniej sprecyzować gdzie znajduje się ta funkcja

pozdrawiam

dk75 20.05.2004 15:33

Robisz podobnie do menu z chapterami, czyli jakiś obrazek w tle (lub nie ;PPPp), buttony do zmiany ściezki audio/napisów.
Zanim przejdziesz do menu button żeby je zrobić musisz zrobić nowe comand sequences odpowiadające włączeniu ściezki audio 1, 2, ..., n - gdzie n dąży do nieskończoności; oraz comand sequences odpowiadające włączeniu napisów 1, 2, ..., n - gdzie n dąży do nieskończoności; + comand sequences które wyłącza napisy.

Na poczatku "Comand sequences" jest puste więc RMB i "Add New Comand Sequences", zmianiasz jej nazwę na np. "Audio 1", nastepnie robisz "Edit"/dwuklik i pojawia się okno edycji komend (uwaga, jest szersze niż 1024 pikseli ;PPPp)
Wybierasz "Add". Standardowo jest "NOP" czyli "nic", zmieniasz na "Set System Stream", wyłączasz "Subtitle" i "Angle" a "Audio" zostawiasz na "1" i "OK".
Dodajesz nowe comand sequences, zmieniasz nazwę na "Audio 2", edytujesz tak samo jak "Audio 1" z tym że ustawiasz w "Audio" na stream "2", i tak dalej tyle razy ile masz ścieżek auido.
Podobnie robisz dla napisów, z tym że musisz jeszcze stworzyć sekwencję wyłączającą napisy - po prostu w edycji sekwencji przy ustawianiu audio, napisów i kamery (angle) jest standardowo zaznaczona opcja "On" i trzeba ją odznaczyć dzięki czemu komenda przyjmie wartość "Off".

Później przy edycji buttonów zamiast z menu "Movie" wybierasz akcję z podmenu "Comand sequences".

Nie wiem tylko czy w edycji "comand sequences" należy zostawić opcję "Immediate" czy "GPRM" włączoną. Spróbuj na jakimś krótkim kawałku (5min.) to przetestować (a potem WinDVD/PowerDVD bez wypalania).

Ufil123 20.05.2004 21:56

wielkie dzięki zaraz będe walczył i dam znać jak poszło :-)

jeszcze raz dzięki,bo sam nigdy bym do tego nie doszedł!!!!

Who 22.05.2004 00:49

Tutorial extra, zrobiłem film i na TV wygląda wyśmienicie :)
Ale pojawił mi się pewien problem przy robieniu drugiego, film ma 3:12:15 i jak próbuję wrzucić go do DVD Maestro to mi pokazuje się błąd że film jest za długi ??? Film już kodowałem dwa razy za każdym razem było to samo.
Czy to wina programu, czy ja coś źle zrobiłem.

Odrazu pewnie padnie dlaczego nie podzielę na dwa tego filmu, moja odpowiedź jest prosta z czystego lenistwa, bo nie będzie mi się chciało zmienić płyty :)

Who 22.05.2004 20:05

Problem rozwiązałem w sopób, prosty :)
Zamiast DVD Maestro, zastosowałem Sonic ReelDVD.
Trochę się namęczyłem żeby dołożyć napisy ale się udało :)
Musiałem zmienić skrypt bo ten co był robiony przez MaestroSBT, niestety nie chodził.
Dla zainteresowanych o to ten skrypt

st_format 2
Display_Start non_forced
Pixel_Area (2 572)
Display_Area (0 2 719 572)
Color (1 3 4 4)
Contrast (15 15 15 0)
E2 (0 0 255 ===)
E1 (255 0 0 ===)
PA (0 0 0 ===)
BG (255 255 255 ===)
Directory podać katalog w którym mamy napisy
################################################## ###
SP_NUMBER START END FILE_NAME


Wklejamy go w pliku utworzonym przez MaestroSBT, rozszeżenie .sst


Napisy prgram wczytuje jednak gdy chę żeby zrobił mi obraz płyty twierdzi że niektóre pliki nie dają się przeczytać i dalej nie idzie :ysz:
Więc nadal pozostaje aktualne pytanie jakim innym programem mogę zrobić DVD z napisami?

mrcairo 24.05.2004 22:35

Pytanie za 100 pkt
Co fachowcy sadza o encoderze CANOPUS PRO CODER ????
warto nim kodowac ???? bo wszyscy na forum robia to tylko CCE
Czym sie roznia CCE od TMPGenc czy Canopusa
filmowe pozdrowienia :)))

CobraVerde 25.05.2004 00:08

Cytat:

Napisany przez mrcairo
Pytanie za 100 pkt
Co fachowcy sadza o encoderze CANOPUS PRO CODER ????
warto nim kodowac ???? bo wszyscy na forum robia to tylko CCE
Czym sie roznia CCE od TMPGenc czy Canopusa
filmowe pozdrowienia :)))

wiedzą, wiedzą ;) nawet go używam do AVI-DV. ale w konwersji divx->DVD najlepszy jest jednak CCE (szybkość + jakość).
robiłem chyba nawet gdzieś na forum porównanie ich...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.