Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Mikyy 20.06.2004 16:42

A ja mam pytanie lamera, a mianowicie czy nie mozna jakos latwiej dodac napisow do DVDR? Mam plytke tylko bez PL napisow i czy musze ja "rozbijac" na audio i wideo (i tracic rozdzialy i menu), czy moze jest jakis program ktory mi od razu doda napisy?

Sorki, za takie "banalne" dla niektorych pytanie, ale dopiero zaczynam sie bawic z DVD.

Pozdrawiam

Robs 20.06.2004 17:25

Nie ma prostrzego sposobu.

mikas 20.06.2004 19:31

Robie film divx=dvd z opisu CobryVerde. Mam mały problem z napisami. Przerobiłem je do formatu *son i jest około 1000 lini napisów . Ale po wczytaniu ich do DVDMaestro mam tylko 457 lini i są porozrzucane w cały świat , nie pokolei i nie w tym czasie w którym mają być. Jak podglądam sam plik *.son to widze że tam jest wszystko ok .Czy wiecie jak rozwiązać ten problem .

Ufil123 20.06.2004 20:26

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mikas
Robie film divx=dvd z opisu CobryVerde. Mam mały problem z napisami. Przerobiłem je do formatu *son i jest około 1000 lini napisów . Ale po wczytaniu ich do DVDMaestro mam tylko 457 lini i są porozrzucane w cały świat , nie pokolei i nie w tym czasie w którym mają być. Jak podglądam sam plik *.son to widze że tam jest wszystko ok .Czy wiecie jak rozwiązać ten problem .

napewno masz w dvdmaestro wartość taką jak na rysunku !!!
musisz ją zmienić na 00:00:00:00 i powinno wszystko być ok. bo to jest przeważnie wina nie wczytania wszystkich napisów!!!
aha polecam zamiast bitmap i pliku *.son tworzyć plik o rozszerzeniu STL - więcej na stronie CobryVerde " UPDATE: Druga metoda importowania napisów..."

MegadetH 21.06.2004 13:09

Jak poustawiać kolejność odtwarzania w dvdmaestro
 
Sorki za banalne pytanie ale tu chyba o to nikt jeszcze o to nie pytal.

Jak ustawic w dvdmaestro kolejność odtwarzania ? Zrobiłem czołówkę i chcę żeby ona leciała jako pierwsza (tak jak reklamy w dvd z gazet) i zaraz potem główny film lub menu

Ufil123 21.06.2004 15:48

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez MegadetH
Sorki za banalne pytanie ale tu chyba o to nikt jeszcze o to nie pytal.

Jak ustawic w dvdmaestro kolejność odtwarzania ? Zrobiłem czołówkę i chcę żeby ona leciała jako pierwsza (tak jak reklamy w dvd z gazet) i zaraz potem główny film lub menu

do DVDMaestro na pozycje 1 wrzucasz Twoją czołówkę a na pozycje 2 wrzucasz Twój Film i postępujesz tak jak na rysunku -
czyli jako First Play ustawiasz Movie 1 (co oznacza ze jako pierwsza odtwarzana będzie twoja czołówka!!!!)

MegadetH 22.06.2004 10:26

Cytat:

Napisany przez Ufil123
do DVDMaestro na pozycje 1 wrzucasz Twoją czołówkę a na pozycje 2 wrzucasz Twój Film i postępujesz tak jak na rysunku -
czyli jako First Play ustawiasz Movie 1 (co oznacza ze jako pierwsza odtwarzana będzie twoja czołówka!!!!)

Hmm dzis wieczorem to sprawdzę ale wydaje mi się, że właśnie tak ustawiałem i faktycznie czołówka leci pierwsza i po zakończeniu sie wyłancza po prostu nie przeskakuje na Mój Film lub Menu1. Dodam jeszcze, że we właściwościach czołówki wyłanczam wszystkie możliwe akcje, (next chapter, pause, Title menu, ect.). Przy braku ograniczeń też nie przechodził do Mojego Filmu, tylko ręcznie można było wcisnąć Title Menu lub next chapter i przeswkakiwał, ale nie oto mi chodzi.

mjq666 22.06.2004 11:22

Cytat:

Hmm dzis wieczorem to sprawdzę ale wydaje mi się, że właśnie tak ustawiałem i faktycznie czołówka leci pierwsza i po zakończeniu sie wyłancza po prostu nie przeskakuje na Mój Film lub Menu1. Dodam jeszcze, że we właściwościach czołówki wyłanczam wszystkie możliwe akcje, (next chapter, pause, Title menu, ect.). Przy braku ograniczeń też nie przechodził do Mojego Filmu, tylko ręcznie można było wcisnąć Title Menu lub next chapter i przeswkakiwał, ale nie oto mi chodzi.
Dla Movie1 (twoja czolowka) trzeba ustawic End Action na Movie2 (wlasciwy film) lub jesli chcesz menu na Menu1.

mjq

Ufil123 22.06.2004 11:23

Ilość załączników: 1
no tak , bo zapomniełem napisać że aby Movie1 przeszedł automatycznie do Movie2 musisz zjechać w tym oknie na dół i na ostatniej akcji Movie 1 (w moim przypadku Movie1 : Chapter 01:30:08:06) ustawiasz co ma nastapić po dotworzeniu Movie1 czyli jak chcesz odtwarzać Movie2 to zazanczasz Movies -> Movie2 -> Movie2 :Chapter 00:00:00:00!!! To powinno załatwić całą sprawe
pozdrawiam

MegadetH 22.06.2004 16:39

Cytat:

Napisany przez mjq666
Dla Movie1 (twoja czolowka) trzeba ustawic End Action na Movie2 (wlasciwy film) lub jesli chcesz menu na Menu1.

mjq

Otorz to !
Dzieki

Mikyy 22.06.2004 23:10

Hej, wiecie moze dlaczego nie moge dodac gotowych rozdzialow (wyciagnietych z oryginalnego DVD za pomoca ChapterXtractora) w DVDMaestro? Pojawia sie napis "I-Frame Insertion entry frame rate is not consisten with current tape frame rate!" Pewnie chodzi o liczbe klaten na sek, ale ja zgrywajac z oryginalu nic nie zmianialem, tylko chcialem PL napisy dodac.

Dzieki za pomoc

MegadetH 23.06.2004 11:01

Cytat:

Napisany przez Mikyy
Hej, wiecie moze dlaczego nie moge dodac gotowych rozdzialow (wyciagnietych z oryginalnego DVD za pomoca ChapterXtractora) w DVDMaestro? Pojawia sie napis "I-Frame Insertion entry frame rate is not consisten with current tape frame rate!" Pewnie chodzi o liczbe klaten na sek, ale ja zgrywajac z oryginalu nic nie zmianialem, tylko chcialem PL napisy dodac.

Dzieki za pomoc

Dolanczam sie do prosby. Probowalem rowniez zaimportowac rozdzialy z chapterxtractora, ale dvdmaestro importuje jedynie 11 z 32 rozdzalow. Sprawdzalem plik z rozdzialami i wyglada dobrze.

Mikyy 23.06.2004 13:50

No wlasnie, DVDMaestro importuje tylko rozdzialy do 1 godziny, powyzej juz nie chce zaimportowac:(

Wie ktos gdzie to mozna zmienic?

Robber 23.06.2004 16:56

A ja wstawilem chaptery z ChapterXtractora i wszystko bylo ok

Mikyy 23.06.2004 17:26

A mozesz po krotce napisac jak go ustawiles? Bo moze cos mam zle ustawione w opcjach


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.