Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Jawor 05.07.2004 20:55

:/ szukam wszedzie dvdmaestro ale nie moge go znalezc... jak juz jest to link nie dziala :( - poda ktos namiary na program ?

dk75 05.07.2004 21:14

eDonkey?

Jawor 05.07.2004 21:27

no wlasnie probuje ale mam poblokowane przez siec i chyba lipa z tego bedzie :/
nie ma ktos instalki na dysku ? bede bardzo wdzieczny

---
Update:
juz mam ... :)

Jawor 06.07.2004 16:07

No wzielem sie do przerabiania divxa na DVD ... tylko wszystko bylo by dobrze oprocz tego ze w CCE film mi sie bedzie przerabial okolo 6 godzin :/
Chyba cos nie tak :/ Mam procesor Athlon 2000 + ...
Wam tez to tak dlugo idzie ?
Ew. czego to moze byc wina ?

Jerry from hell 06.07.2004 16:50

Hmmm troche to zakręcone ale w ostateczności może byc. Nie mniej jednak ja wypalam* nagrywam* robie kopie bezpieczeństwa* w nero vision expres. Może ktoś wioe jak tam dołożyć napisy. Pozdro.

Jerry from hell 06.07.2004 16:52

Hmmm troche to zakręcone ale w ostateczności może byc. Nie mniej jednak ja wypalam* nagrywam* robie kopie bezpieczeństwa* w nero vision expres. Może ktoś wioe jak tam dołożyć napisy. Pozdro.


* - niepotrzebne skreślić :)

dk75 06.07.2004 17:43

Cytat:

Napisany przez Jawor
No wzielem sie do przerabiania divxa na DVD ... tylko wszystko bylo by dobrze oprocz tego ze w CCE film mi sie bedzie przerabial okolo 6 godzin :/
Chyba cos nie tak :/ Mam procesor Athlon 2000 + ...
Wam tez to tak dlugo idzie ?
Ew. czego to moze byc wina ?

Ciesz się... w TMPGEnc przy 2 przebiegach czas kompresji to 10-12 godz. a w CCE przy 3 przebiegach to 6-7 godz. na Athlon 2000+

Metal_Azo 10.07.2004 08:40

Ilość załączników: 1
Witam.
No i znowu problem. Może wielcy pomogą. Co jest tego przyczyną.
Pozdrawiam

dk75 10.07.2004 09:40

Skąd masz tego m2v?
Wyciągnąłeś go z jakiegoś vob'a? Czy przerabiałaś jakimś programem?
Za dużo nie widać ale wygląda na złą kolejność "pól" (fields) w "ramce" (frame) ;PPPp

Metal_Azo 10.07.2004 17:26

Cytat:

Napisany przez dk75
Skąd masz tego m2v?
Wyciągnąłeś go z jakiegoś vob'a? Czy przerabiałaś jakimś programem?
Za dużo nie widać ale wygląda na złą kolejność "pól" (fields) w "ramce" (frame) ;PPPp

No witam.
Otóż. Mam koncert Queen w obrazie iso (Q GVH VOL 1 DISK 1.iso).
Nagrałem to na płytkę DVD-R ale tnie mi się menu. Więc postanowiłem to wyciąć.
Zrobiłem to jak pisz CobraVerde.
Vobedit/demux/demux complete - i mam plik m2v.
Mam 3 ścieżki dźwiękowe. Zostawiam tylko jedną.
Teraz do DVD Maestro/prawa mysz/Import media asset/wybieram m2v
i tak się kończy ta przygoda (obrazek w moim poście wyżej).
Ifoedit pokazuje:

Video: MPEG-2 720x576 (PAL) (PAL 625/50) (16:9) (letterboxed)

I w czym może być błąd.

pykson 10.07.2004 18:23

Cytat:

Napisany przez dk75
Za dużo nie widać ale wygląda na złą kolejność "pól" (fields) w "ramce" (frame) ;PPPp

dk75 troszke nieprecyzyjnie odczytal ten komunikat, bo problem z polami to to jest, ale nie tyle z ich kolejnoscia co z faktem, ze nie stanowia uzupelniajacych sie polobrazow (kolejnosc imo jest obojetna) czyli ten m2v moze miec zle ustawione pola. proponuje sciagnac ReStream i pokombinowac z ustawiniami w ramce "Picture Coding Extension".
znajdziesz go chyba na stronie cobry

Metal_Azo 10.07.2004 19:46

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez pykson
dk75 troszke nieprecyzyjnie odczytal ten komunikat, bo problem z polami to to jest, ale nie tyle z ich kolejnoscia co z faktem, ze nie stanowia uzupelniajacych sie polobrazow (kolejnosc imo jest obojetna) czyli ten m2v moze miec zle ustawione pola. proponuje sciagnac ReStream i pokombinowac z ustawiniami w ramce "Picture Coding Extension".
znajdziesz go chyba na stronie cobry

Oki. Znalazłem, uruchomiłem i co? Z english u mnie nie za bogato.
Jak to ustawić. Na załączonym obrazku jest wgrany plik. Poradźcie.

dk75 10.07.2004 21:45

Ilość załączników: 1
Demuxowałem sobie małego VOBa i oto co wyszło...

Jak widać Picture-structure ja mam frame a ty top-field, co by oznaczało że nie jako ramki ale pojedyncze "top-field", a co z "bottom-field"?
Ale nie mam pojęcia jak to naprawić - może zaznacz "progresive" i "top-field first" ???.
Masz jeszcze GOP timestamp ustawiony na 10godz. - ustaw "reset".

Metal_Azo 10.07.2004 22:09

No i nic z tego.
Najpierw ustawiłem w "Picture Coding Extension" na "Frametype progresive" , później na "Top firld first" a na samym końcu oba zaznaczone. I jak na wstępie ten sam komunikat.
Zanaczałem "Reset timestamps"
Szkoda by było wywalać.
A może jest inny sposób wywalenia menu z DVD?
Proszę pomóżcie.
Dzięki z góry.

dk75 10.07.2004 22:27

Tak myślałem, ponieważ "picture-structure" nie można zmienić a tylko jest podana informacja jaki to typ.

Spróbuj "dvd2dvd-r", ale będziesz potrzebował 16GB wolnego na dysku twardym ;PPPp (używa swoich własnych załączonych w pakiecie utilków i może one nie są tak wrażliwe na niestandardowy strumień video).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.